Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát különszobába tenni?

Babát különszobába tenni?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs babám, csak kiváncsi vagyok, hogy sokan miért teszik a pici babát külön szobába?? Egy tippem az van, hogy honnan vettük át ezt a szokást, csak nem értem, hogy hogyan tud aludni egy anyuka úgy, hogy a baba egy másik szobába alszik. Én anyuék szobájába aludtam 7 éves koromig és semmi bajom nincs, sőt.
2010. dec. 9. 13:46
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Általában a hely adja magát, ki alszik gyerek mellett és nélküle. Én nem tudtam, volna magára hagyni, 1 éves koráig mellette aludtunk az ő szobájában. Mivel 6 éve a földön alszunk, mindegy volt melyik szobában vagyunk. 1 éves kora után átmentünk a sajátunkba. A második gyerkőcnél már tőlünk külön aludtak a gyerekek. Bébiőrünk soha nem volt! A szülő a saját megnyugtatására veszi a bébiőrt, ha nem tud mellette aludni. De, az is egy rémálom lehet, folyton lesni működik e a műszer. Hallottam már, hogy tévesen besípolt.
2010. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
1 éves kora után tettük külön szobába, úgy, hogy egybe nyílik a két szoba és csak egy függöny választ el minket. Szerintem, ha túl sokáig várunk ezzel, akkor lehet, hogy utána már problémásabb lenne az átszoktatás. Csecsemőként én nekem is megnyugtató volt, hogy az ágyunk mellett volt a gyerek és hallottam a szuszogását. Attól még össze tudtunk bújni apával, max. a tv -t néztük ritkábban.
2010. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

külön szobában fog aludni a kisbabánk, mert a mienkbe nem férne el, magam mellé meg nem vehetem, mi van ha leesik, vagy ráfekszem? viszont az a külön szoba olyan közel van a mienkhez, hogy gyakorlatilag 1 méter lesz köztünk és a baba közt, csak az ajtókat kell nyitva hagyni és kész.

ha valaki nem ilyen szerencsés, arra meg remek baba figyelő rendszerek vannak, garantáltan észre fogja venni az Anyuka ha valami baj van a babával.

a 7 éves korig való együtt alvással meg abszolút nem értek egyet. pl. mi lesz a szülők magánéletével?

2010. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam pontosabban, hogy mikor hazaviszik a korházból a babát, és rögtön külön teszik. Persze, hogy kell neki saját szoba mondjuk pár hónaposan már.
2010. dec. 9. 13:57
 15/44 anonim ***** válasza:
Ikrek voltak,nem fért el két kiságy + pelenkázó a hálószobánkban.Mikor hazajöttünk ,a csepp 2 kilós babákat betettük a különszobába,a mai napig nem értem,hogy volt hozzá merszünk,mostani eszemmel talán nem mernék ilyet csinálni.Mindenesetre bevált,a gyerekek mindig végigaludták az éjszakát,nekünk volt magánéletünk és légzésfigyelőt használtunk,sokszor néztük az ajtóüvegen keresztül h villog e,csak így voltunk nyugodtak.
2010. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Figyi, megmondom neked, mi a lényeg: A BABA IGÉNYEIT KELL FIGYELEMBE VENNI!!! Nézd meg ezt a képet: [link]

Kisfiam itt egész pontosan 19 NAPOS volt, az ágyában keresztbe elfordulva aludt. Egy mózesben nyomorogva szerinted ezt hogy csinálta volna meg???

2010. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
0%
Azt hozzá kell tennem,hogy egy babát nem tettem volna külön szobába.
2010. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy túl aggódós anyuka de nekem is mindkettő gyerkőc 3 hónapos koráig mellettünk aludt bölcsőben. Utána költöztek külön szobába. Nekem is nyitva az ajtó és sokkal nyugodtabban aludtak ők is, mi is. Én is úgy vagyok mint az egyik válaszoló hogy én egy sóhatásukra felkeltem már ha itt aludtak mellettünk. Egyet fordultak és már kiment az álom a szememből szóval nagyon fárasztó volt.

Meghát 2 gyerek mellett már örülök hogy este szépen egyedül elalszanak a saját kis ágyukban és mi meg apával végre egy kicsit ketten lehetünk.

2010. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
A legelső pillanattól kezdve külön aludt. Annyira ki vagy rá hegyezve, hogy simán meghallod azt is, ha csak egy nagyobbat sóhajt. Még most is, pedig már 14 hónapos.
2010. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
A mienk is külön aludt első perctől fogva. Két szobánk van, ő alszik a kisebben, mi meg így tudunk tevékenykedni a másikban, miután lefeküdt. Az ajtó nyitva, hidd el, minden moccanására felébredek.
2010. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!