Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát különszobába tenni?

Babát különszobába tenni?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs babám, csak kiváncsi vagyok, hogy sokan miért teszik a pici babát külön szobába?? Egy tippem az van, hogy honnan vettük át ezt a szokást, csak nem értem, hogy hogyan tud aludni egy anyuka úgy, hogy a baba egy másik szobába alszik. Én anyuék szobájába aludtam 7 éves koromig és semmi bajom nincs, sőt.
2010. dec. 9. 13:46
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
52%

Én 3-4 hósan raktam őket külön, addig szerettem, hogy mellettem van, utána is légzésfigyelő és nyitott ajtó!

Kinek hogy, de ebből vita lesz...

2010. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Van olyan lakás ahol a hálószobába nem fér el egy kiságy! Bár mi ezt úgy oldottuk meg, hogy nekem volt egy ágyam a gyerekszobába és apa aludt külön!
2010. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 hós kora óta külön szobában van, onnantól átaludta az éjszakákat! Nyitott ajtó, légzés és babafigyelő alap...

Nekünk ez vált be, így tv-zhettünk Apával összebújva, nem kellett lábujjhegyen járnunk stb...

Most hogy jön a 2. baba is könnyebb lesz így!

2010. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én most várom az első babát, épp az 1. trimeszter végén járok. Nálunk a körülmények fogják eldönteni, de én örülnék, ha lenne a kicsinek saját szobája. Szerintem a legtöbb családban ez a legfőbb indok, ahol van plusz szoba, azt a gyerekre szánják, ahol nincs...egyértelmű..

Mi is egy szobásban születtünk anno a húgommal, később lett egy közös külön szobánk. Nekem van egy kicsi garzonom, azt szeretnénk kiadni, és egy minimum 1,5 szobást bérelni a baba miatt! Így nekünk is meglesz a saját privát részünk, ami szerintem fontos egy jól működő párkapcsolatban...bár, írtam, ahol erre nincs lehetőség, ott a szükség győz.

2010. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni. 1. Nem tudok aludni, ha közelemben van a baba, egy kis mocorgásra, nyöszörgésre is felébredek (próbáltam). 2. Mi sem zavarjuk a babát, nyilván később fekszünk le este, mint ő. 3. Később úgyis kell neki saját szoba és ágy, ha így szokja meg, nem lesz neki trauma az átköltözés. 4. Kell egy kis magánélet anyunak és apunak, nemde? :)

Még valami: ismerek olyan családokat, ahol a baba a szülők ágyában vagy szobájában aludt, és 4-5 évesen sem volt hajlandó a sajátjába költözni... Ettől függetlenül mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, kisebb lakásokban pedig nem sok választás van.

2010. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

3-4 hósan végülis már külön lehet tenni, főleg így, hogy nyitott ajtó meg légzésfigyelő.

Az igaz, hogy valahol nem fér el egy kiságy, de egyik ismerősöm babája pár hónapos koráig a mózeskosárban aludt mellettük.

2010. dec. 9. 13:52
 7/44 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk majdnem az egész szobát elfoglalja az ágyunk, pedig csak 140-es. Szóval be sem fért volna a kiságy, és nem is akartam, hogy beférjen. Ha első itthon töltött éjszakán este 9-től hajnal 3-ig, majd szopi után még reggel 7-ig egy mukk nélkül aludt a kisfiam, akkor miért kellett volna "zavarnom" őt? Légzésfigyelő volt / most már csak bébiőrt használunk, ha kell, és azóta is nagyon-nagyon jó alvó. Nagyon nem akartam volna olyanra rászoktatni, amiről utána le akartam volna szoktatni.
2010. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

Pl. a mi hálónkba sem fért el egy kiságy, csak egy bölcső, így 5 hónapos koráig aludt velünk a fiam. Utána ment a saját szobájába, a saját kiságyába, légzésfigyelő, bébiőr és nyitott ajtók. Így is felébredsz minden rezdülésére.

Miért ne tudna úgy aludni egy anyuka és apuka, hogy a baba külön szobában van? Ettől szerintem még senki sem rossz szülő, csak egyszerűen mások a szokásaink és a lehetőségeink.

Viszont már ne is haragudj, de egy hét éves gyereknek már rég a saját szobájában a helye (természetesen nem az 1szobás lakásról beszélek! Azt elhiszem, hogy neked semmi bajod, de azért ez már nem feltétlenül "egészséges". De hát mások vagyunk, kinek ez, kinek az.

2010. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem egy újszülöttet majdnemhogy senki nem tesz külön szobába, maximum bébiőrrel.

Pár hónapos babát meg már külön lehet tenni, ha a család így szeretné. Ha a baba alszik éjjel, akkor azért, ha meg meg kell szoptatni/etetni, akkor is az anyukák meghallják, vagy 7. érzékükkel megérzik, és gyorsan mennek pár nyikkanás után.


Szerintem itt sok tényező van, és az a jó, ha mindenki olyan megoldást talál, ami neki megfelel.


Férjemék hárman vannak testvérek, és a legkisebb húga 8 éves koráig egy szobában éltek, de ez kényszerhelyzet volt...


Én mind a nyugalom, mind a házas élet szempontjából jobbnak tartom, hogy közös külön szobában vannak a gyerekeim.

2010. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

A mi hálónkba már semmi sem férne be, ezért külön szobája lesz mindenképpen.

Persze, amíg kicsi, megoldjuk, de azért, hogy jobban tudjunk figyelni rá, szoptatás, éjszakai kelés stb. De onnantól, hogy végigalussza az éjszakát, átkerül a külön szobába. (Távlati tervek)

Szerintem jó a külön szoba a gyereknek, megtanulja, hogy van saját élettere, később maga dekorálhatja, szépítheti, ő fogja takarítani a megfelelő kortól. Ha mi tiszteletben tartjuk az ő terét, ő is figyelni fog a miénkre.

Nem tudom elképzelni, hogy a 6-7 éves gyerekem alszik a szobában és meg ott szexelek az apjával.

2010. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!