Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem szokás már céklát...

Tényleg nem szokás már céklát adni babáknak? Megnézitek, miket adok, és leírjátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

7 hós a kisfiam.


azt mondták ma a gyerekosztályon nekem -miután kérdezték, mit evett ebédre, és én mondtam, hogy céklát-krumlival, husival-, hogy már nem szokás céklát főzni a babáknak.

tényleg így van?


gyümiket eszik már : alma, őszi- és sárgabarack, körte, szilva, szőlő, banán, mangó.


csirke- és pulykamell, hal, máj

rizs, durumtészta


krumpli, répa, fehérrépa, cékla, cukkini, tök, cukorborsó, spenót, sütőtök.


ezeket szoktam kombinálni, pl. cukkini-rizs-husi, vagy répa-fehérrépa-husilevessel higítva+husi. vagy a fent említett cékla-krumpli-husival, vagy gyümölcsszósz csinálok, persze habarások nélkül és ahhoz adok husit, májat vagy halat.

nem részletezem, számtalan variáció létezik.

ezeket mind megeszi, persze van, amit különösen szeret, sosem erőltetem bele, ha vmit nem akar. pl. sóska. azt utálja.


ez így nem jó?


miket adjak neki még, amiket ti szoktatok?


2010. nov. 17. 17:14
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Úr isten!!!


12 hónapos kor alatt SOHA nem szabad CÉKLÁT adni. Nem akarok belemenni a részletekbe, de konkrétan a csecsemő oxigéellátását blokkolhatja.


SOHa, 12 honapos korig.

2016. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

mivel a forgalomban lévő


*** cékla, zeller, sárgarépa, saláta, spenót ***



nitrát tartalma nem ellenőrzött, ezért 12 hónapos kor alatt ezekből a zöldségekből készült pürék adása nem ajánlott.

2016. júl. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

A csecsemők bélrendszere mivel 12 hónapos korig ilyen szempontból éretlen, ezért a zöldségpürével bejutó nitrátokat nem tudják semlegesíteni. A gondot nem maga a nitrát, hanem az abból képződő nitritek okozzák. A nitritek a vér oxigénszállító képességét befolyásolják és methemoglobinémiának nevezett elváltozást okoznak. Így a sejtek nem kapnak megfelelő oxigénellátást és “fulladozni” kezdenek. Ez klinikailag légszomjban és cianózisban (a bőr kékes-lilás elszíneződésében) nyilvánul meg. Maximális sürgősségi állapot, hiszen, ha nem kap a kisbaba elsősegélyt, akkor



**** ez az életébe is kerülhet. ****


A pár napja történt mérgezés során a kisbaba vérében a nitrát szint olyan magas volt, hogy közel volt az életveszélyes állapothoz, ha a szakorvosi beavatkozás nem történt volna meg.


A legtöbb hazai sajtóforrás csak „mérgező cékla”, “céklamérgezés” címmel illeti a történteket, azonban nagyon tisztán és szakszerűen kaptunk választ a történtekre a FEM3 reggeli műsorában, ahol Zoltai Anna, a NÉBIH osztályvezetője és Jordán László elnökhelyettestől megtudhattuk, hogy nem a cékla vagy az őstermelő a felelős (amint ezt az egyes sajtóforrások hangsúlyozták), hanem a nem megfelelő módon bevezetett táplálék a kisbaba étrendjébe.


NITRÁT TARTALOM MG/KG ZÖLDSÉGEK

1000 mg/kg-nál nagyobb NITRÁT tartalom Cékla, spenót, saláta, zeller


100-1000mg/kg közötti NITRÁT tartalom Répa, káposzta, burgonya, padlizsán, zöldbab


100mg/kg alatti NITRÁT tartalom Paradicsom, paprika, spárga, hagyma, friss gyümölcsök (málna, szamóca, ribizli, cseresznye)

2016. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!