Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem szokás már céklát...

Tényleg nem szokás már céklát adni babáknak? Megnézitek, miket adok, és leírjátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

7 hós a kisfiam.


azt mondták ma a gyerekosztályon nekem -miután kérdezték, mit evett ebédre, és én mondtam, hogy céklát-krumlival, husival-, hogy már nem szokás céklát főzni a babáknak.

tényleg így van?


gyümiket eszik már : alma, őszi- és sárgabarack, körte, szilva, szőlő, banán, mangó.


csirke- és pulykamell, hal, máj

rizs, durumtészta


krumpli, répa, fehérrépa, cékla, cukkini, tök, cukorborsó, spenót, sütőtök.


ezeket szoktam kombinálni, pl. cukkini-rizs-husi, vagy répa-fehérrépa-husilevessel higítva+husi. vagy a fent említett cékla-krumpli-husival, vagy gyümölcsszósz csinálok, persze habarások nélkül és ahhoz adok husit, májat vagy halat.

nem részletezem, számtalan variáció létezik.

ezeket mind megeszi, persze van, amit különösen szeret, sosem erőltetem bele, ha vmit nem akar. pl. sóska. azt utálja.


ez így nem jó?


miket adjak neki még, amiket ti szoktatok?


2010. nov. 17. 17:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

ez így szuper!!!!!!!

Mi az hogy nem szoktak céklát adni a babáknak??? Mondjuk én azért nem adtam csak, mert fájt tőle a hasa, de adtam volna... Baromi egészséges!


Én is mindíg a zöldséget+krumplit kevertem husival ahogy te!

2010. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ezekkel az ételekkel szerintem semmi baj, bár a kislányom ennyi idősen nem evett még ennyi félét.

Én szoktam neki céklát adni, krumplival, szereti. Nem tudom, hogy miért mondták neked, hogy "nem szokás"..... Furcsa.

2010. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nézd, ha jó neki, miért ne főzhetnél neki, csak azért mert nem szokás? Amúgy nem is értem őket sem, nem az, hogy kutattak és kiderült, hogy nem jó, csak nem szoktak manapság. Most ilyet egyáltalán minek mond? Ha nincs vele baj, ki nem szarja le, hogy szokás-e? Manapság eleve nem is szokás céklát enni, szinte csak a menzán adnak olyat, nagyon ritkán eszik az emberek én úgy veszem észre, de attól még nem rossz, sőt!
2010. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A cékla nagyon egészséges. Ha a babád szereti akkor bátran főzd neki.
2010. nov. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

En szoktam ceklat adni.

Imadom amikor befogja a szajat es olyan mint ha ki lenne ruzsozva....ugy meg tudnam puszilgatni olyankor a kis csokos szajat :D

En is szeretem a ceklat...ez szerintem nem divat kerdese.

2010. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

köszönöm!

mivel tejfehérje érzékenységre csak 5 hósan tudtak rájönni, így már 4 hósan javasolta a doki, hogy kezdjük el a hozzátáplálást, mert a tápszerek egy részét meg sem ette, amit megevett vagy kibukta egy az egyben vagy olyan hasgörcsei voltak, hogy az ügyeleten rendszeres vendégek voltunk. hasonlóképp a tejpépekkel. így már egy hónapja állt a súlya, majd esni kezdett, fogyott. akkor kezdtem el etetni gyümivel. semmitől sem fáj a hasa, tud kakilni azóta rendesen és 5 hósan tejmentes tápszerrel végre megoldódott minden gondunk. most kontrolon voltunk.

így 4,5 hós volt, mikor nekiálltunk. azért kap már ennyi fajta dolgot.

mi gyakran eszünk céklát, nekünk terem a kis kertemben sok más zöldséggel gyümivel együtt. azokból adok neki.

2010. nov. 17. 17:35
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Ki nem ejti le, hogy mi a szokás?

A babád szereti, neked olcsón ott a kiskertedben, akkor meg hol érdekelne a "szokás". :)

Tele van a-b-c-vitaminnal, káliummal, nyomelemekkel, könnyen emészthető, ideális a babáknak. Én ezen nem akadnék fenn, főzném továbbra is a megszokott módon.

2010. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jó!Add neki nyugodtan ha szereti!Mi is tegnap ezt ettük:cékla-alma-husi!Esetleg ha egy jó tanácsot elfogadsz:inkább fóliába sütőbe süsd meg úgy több vitamin marad benne!Én egyszerre megsütök vagy 2-3-at leturmixolom és kisadagokba lefagyasztom!
2010. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
húú, ez jó. és meddig kell sütni a sütőben? akkor én is így csinálnám. mert most csak megfőzök egyet, ha nagyobb, két adag lesz, ha kisebb, akkor egy.
2010. nov. 17. 18:21
 10/23 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekérdezek, de engem is érdekelne, hogy mennyi ideig kell sütni a céklát, hogy biztosan átsüljön?

Mi is nagyon szeretjük, nem csak a Babának szoktam turmixolni krumplival, hanem magamnak is, annyira imádom :-)

2010. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!