Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem szokás már céklát...

Tényleg nem szokás már céklát adni babáknak? Megnézitek, miket adok, és leírjátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

7 hós a kisfiam.


azt mondták ma a gyerekosztályon nekem -miután kérdezték, mit evett ebédre, és én mondtam, hogy céklát-krumlival, husival-, hogy már nem szokás céklát főzni a babáknak.

tényleg így van?


gyümiket eszik már : alma, őszi- és sárgabarack, körte, szilva, szőlő, banán, mangó.


csirke- és pulykamell, hal, máj

rizs, durumtészta


krumpli, répa, fehérrépa, cékla, cukkini, tök, cukorborsó, spenót, sütőtök.


ezeket szoktam kombinálni, pl. cukkini-rizs-husi, vagy répa-fehérrépa-husilevessel higítva+husi. vagy a fent említett cékla-krumpli-husival, vagy gyümölcsszósz csinálok, persze habarások nélkül és ahhoz adok husit, májat vagy halat.

nem részletezem, számtalan variáció létezik.

ezeket mind megeszi, persze van, amit különösen szeret, sosem erőltetem bele, ha vmit nem akar. pl. sóska. azt utálja.


ez így nem jó?


miket adjak neki még, amiket ti szoktatok?


2010. nov. 17. 17:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
a cékla nagyon egészséges, jól teszed, ha adsz neki!
2010. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom, ahogy már írták előttem: megmosom, megszurkálom, és egyenként becsomagolom alufóliába, és berakom a sütőbe. Kb. 1 óra kell neki, 180 fokos sütőben. De menet közben kiveszel egyet, és beleszúrod a villát vagy hústűt, és ha belemegy könnyen, akkor kész is.

Utána csak le kell húzni a héját, így tényleg minden vitamin benne marad, a fóliában szinte átpárolódik.

Utána felkockázom, leturmixolom, felöntöm pici vízzel, biovegetát rakok bele, picike cukrot, és átrotyogtatom. Natúr joghurtot vagy tejfölt kikeverek liszttel, és így behabarom. Ha sűrűbbre csinálom, kevés vízzel, akkor főzelék, ha bő lére eresztem, akkor leves lesz belőle. A levest még kevés citromlével szoktam ízesíteni.

2010. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönjük!
2010. nov. 17. 19:46
 14/23 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm szépen!:-)
2010. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én is sűrűn adok a babámnak céklát.Pucolom, felkockázom, majd sütőzacskóba teszem.Nem kell hozzá még víz sem.Nagyon hamar kész.Sütés közben tűvel nézem meg, hogy jó-e.Ha könnyen a céklába csúszik (zacsin keresztül), akkor kész.Arról nem is szólva, hogy így benne marad minden vitamin, és isssteni az íze.
2010. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked is köszi!
2010. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
én cékla-alma főzeléket csinálok a lányomnak husival. megfőzöm őket, rántást készítek, majd turmixolok. nagyon finom az alma és a cékla együtt.
2010. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
ezt az alma-cékla kombinációt még nem próbáltam! na majd holnap! :) tényleg nagyon köszönöm, hirtelen elbizonytalanodtam ma. de nem foglalkozom azzal akkor hogy ma már nem szokás céklát adni a gyereknek.
2010. nov. 17. 20:46
 19/23 anonim ***** válasza:

Nekem ugy tunik nagyon is szokas adni :D

Senki nem irta azt amit Neked a gyerek osztalyon mondtak.....lehet a gyerek osztalyon le vannak maradva :D

Szerintem tok mazlista a gyereked, hogy otthon a kertbol adod neki a finomabbnal finomabb gyumiket zoldsegeket.

Ha meg szereti is akkor plane szerencses :D

2010. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szia! Én sütőtökkel,almával együtt teszem a sütőbe, már az illat is isteni!
2010. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!