Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek úgy néz ki csak 1 gyermeke lesz a kora, vagy az anyagiak miatt? Önző az az ember, aki nem vállal többet?

Figyelt kérdés

Nem értem azokat a szülőket, akiknek lakás és kocsihitelük van,1,5 szobás panelben élnek és bátran vállalnak 2-3 gyermeket, hogyan, és miből?

Én is és a párom is elvált szülők gyermekeként nőttünk fel. Én és a nővérem egész életünkben ezt a mondatot hallgattuk: NINCS PÉNZ.

Én mindig úgy gondoltam 2 gyermekem lesz, de a sors úgy hozta, hogy 27 évesen a komoly kapcsolatomnak vége lett. 1,5 év múlva jött az új szerelem (férjem 4 évvel fiatalabb). 32 évesen szültem a kislányomat. Én 35 felett már nem szeretnék szülni, viszont, ha szeretnénk másik babát jövő ilyenkor már terhesnek kéne lennem, az egyik kicsi, másik pici időszaktól viszont félek.

Gondolom anyagilag is jobban megviseli a családot, mi nem akarunk abba esni, hogy folyton meg kell húzni a nadrágszíjat. Nem kényeztetjük el a kislányunkat, de egy nyaralás és egy síelés azért beleférjen egy évben.


2010. nov. 14. 15:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
12.38-as te eszednél vagy?Azt reméled,hogy nem lesz állami nyugdíj?Amúgy ez nem tartozik a kérdéshez.Nekem van,illetve volt két testvérem,mert az egyik meghalt.Tudom,hogy milyen a testvéri szeretet,és tudom,hogy a megmaradt testvéremre mindig számíthatok és fordítva.DE,nem biztos,hogy én akarok két gyereket.32 éves vagyok, de amikor mi születtünk a tesómmal más volt a világ,a semmire be mertek minket vállalni a szüleink,de őket még tudták segíteni a nagyszüleim.A korom miatt és az anyagiak miatt sem.Bár mi nem vagyunk szegények,de a férjem olyan helyen dolgozik, hogy bármikor azt mondhatják,hogy ennyi volt,tehát nem egy életbiztosítás.Erre nem lehet vállalni még egy gyereket.Én nem akarom zsíros kenyéren felnevelni a gyerekem.
2010. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
20:20: Eszemnél vagyok, azt remélem. Mert ha ugyanez a rendszer marad, ezzel az állami nyugdíjjal, a gyerekeink belerokkannak a járulékokba, ami nekünk meg az éhenhaláshoz is kevés lesz. Ugyanis azt nem hiszem, hogy az egyke a két szülő nyugdíját kitermeli. Az enyémek fognak besegíteni. Azoknak is, akik nem akarnak gyereket, mert az úgy kényelmes. Az enyémek, akiket én, a felelőtlen, a lakáshitelem mellé bevállaltam...
2010. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem biztos. Mert az egykét olyan iskolába fogják járatni, olyan hivatása vagy vállalkozása lesz, amelynek adója havi szinten kb. 5szöröse lesz a 4-5 gyerekes otthon ülő segélyből élőkénél. Az iskolánkban azt látom, hogy az egy-és kétgyerekes szülők fizetnek mindenért, a 3-10 gyerekesek meg csak a segélyeket veszik fel, ingyen kaja, ingyen tankönyv az egy-és kétgyerekes szülők adójából. Ma még nem sok olyan 4-10 családos gyerekről tudok, ahol a szülők adóznának.Mivel nem dolgoznak, csak segélyből meg csp-ból élnek, miből adóznának? (természetesen tisztelet a kivételnek, mert olyan is van!!)
2010. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!