Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek úgy néz ki csak 1 gyermeke lesz a kora, vagy az anyagiak miatt? Önző az az ember, aki nem vállal többet?

Figyelt kérdés

Nem értem azokat a szülőket, akiknek lakás és kocsihitelük van,1,5 szobás panelben élnek és bátran vállalnak 2-3 gyermeket, hogyan, és miből?

Én is és a párom is elvált szülők gyermekeként nőttünk fel. Én és a nővérem egész életünkben ezt a mondatot hallgattuk: NINCS PÉNZ.

Én mindig úgy gondoltam 2 gyermekem lesz, de a sors úgy hozta, hogy 27 évesen a komoly kapcsolatomnak vége lett. 1,5 év múlva jött az új szerelem (férjem 4 évvel fiatalabb). 32 évesen szültem a kislányomat. Én 35 felett már nem szeretnék szülni, viszont, ha szeretnénk másik babát jövő ilyenkor már terhesnek kéne lennem, az egyik kicsi, másik pici időszaktól viszont félek.

Gondolom anyagilag is jobban megviseli a családot, mi nem akarunk abba esni, hogy folyton meg kell húzni a nadrágszíjat. Nem kényeztetjük el a kislányunkat, de egy nyaralás és egy síelés azért beleférjen egy évben.


2010. nov. 14. 15:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nem azzal adsz többet a gyerekednek, hogy anyagilag sokat adsz, hanem ha érzelmileg adsz neki. És igenis, egy jó testvérkapcsolat nagyon fontos és meghatározó érzelmileg. Szerencsére nekem van tesóm, akivel imádjuk egymást, és semmiért nem adnám. A mi szüleink sem voltak elengedve anyagilag, de mégis mindketten eljutottunk egyetemre, külföldre, nyaralni, stb., mert kigazdálkodták. Nálunk igaz volt, hogy ahol jut egynek, ott jut kettőnek is. Van egy 11 hónapos kisfiam és el sem tudom képzelni, hogy ne szülessen majd kistesója, pedig nem vagyunk gazdagok. Szerintem az élmények, a játék, a kirándulások nem az igaziak testvér nélkül.
2010. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ezt mindenki maga dönti el, én nem tudnám elképzelni, hogy csak egy gyermekem legyen, de azzal síelni és kirándulni menjek.

Én soha nem voltam kirándulni, max a falu határába, de van két testvérem akiket imádok és 1000x inkább ők, mint akár 1 balatoni nyaralás.

Van egy kislányom és remélem hamarosan jön a kistesó is.

Nekem még nem teljes így az életem.

Habár hitelekbe és 1,5 szobába én sem vállalnám be ez is igaz.Mi sokáig vártunk erre, gyűjtögettünk, építkeztünk, megalapoztuk az életünket, a vakvilágba nem szültem volna.

2010. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nekem nincsen testvérem, és nagyon szeretném, ha lenne. Soha nem tudom meg, milyen az érzés a testvéri szeretet, ez borzasztó rossz érzés. Az én kislányomnak biztosan lesz testvére, habár egyedülálló vagyok és 34 éves, de remélem, hogy még lesz egyszer valakim, akivel vállalhatunk még egy babát. Szinte biztos, hogy addigra 35 felett leszek. Az ismeretségi körömben hárman is szültek mostanában 36-37 évesen is, ketten az első gyereküket.

Nem mondom, hogy kilátástalan helyzetben levők potyogtassák a gyerekeket a semmire, de szerintem ahol egy gyerek elfér, ott elfér kettő is. Három már nem. Nagyon sokan élnek úgy, ahogy írtad, panellakás, kocsi- és lakáshitel, ez szinte általános Magyarországon.

Szerintem egy olyan családban, ahol futja nyaralásra és síelésre is, ott nem jelent anyagi problémát egy második gyerek érkezése. A legtöbb család még évi egy nyaralást se engedhet meg magának, mégis normális embereket nevelnek a gyerekeikből.

2010. nov. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A síelés és a márkás cipők miatt egykéket akaróknak azt üzenem, remélem, eljön hamarosan az az idő, amikor nem lesz állami nyugdíj, mindenkiről a gyereke(i) gondoskodik, ha eljön az ideje. Nagyon hálásak lesznek akkor az egykék, közvetlen azután, miután beleszakadtak...
2010. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy olyan családban, ahol futja nyaralásra és síelésre is, ott nem jelent anyagi problémát egy második gyerek érkezése. "


Ott a pont. Ez nem anyagi probléma, hanem önző kifogás. De mivel az, talán jobb is, ha nem születik oda több gyerek...

2010. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket és a hozzászólásokat. Annak meg külön köszönet, aki belelépett a lelki világomba.

Szóval egyszer akkor önző vagyok mert NEM BIZTOS (nem azt írtam, hogy tuti), hogy szeretnék még egy babát (elsősorban a korom miatt), így egyke lesz a gyermekem és ezzel csak rosszat teszek neki.

Másodszor meg felelősségteljesen gondolkodom, hogy csak annyi gyermeket vállalok, amennyit tisztességgel fel tudok nevelni.

Látom rajtam kívül más is gondolkodik úgy, mint én.

Írtam a síelést és a nyaralást. Ezzel nem azt mondtam, hogy mi minden évben elmegyünk mindkét helyre, idén pl. nem jut síelésre, mert van más, amire gyűjtögetni kell (nekünk sem a szél hordja össze). Idén voltunk nyaralni, de céges üdülési csekkből, ha ez nem lett volna nem megyünk.

Én is tudom mi az felnőtt emberként, hogy nincs pénz. Közalkalmazott vagyok, ezen kívül volt egy időszak, amikor hajnalig gépeltem otthon, hétközben és hétvégén 3 helyre jártam felszolgálni, hogy eltartsam magam és a lakáshitelem ki tudjam fizetni, ami már nincs.

Viszont aki a mai világban a 4 gyereket bevállalta, az merész volt nagyon. Iskoláztatás, ruhák, kiházasítás, lakás. Biztos örülnének ha a szüleik tudnának a későbbiekben segíteni nekik, de szerintem ez nem fog menni, és ha az egyiknek segítesz x összeggel, a másiknak is kell....

2010. nov. 15. 15:45
 17/23 anonim ***** válasza:
Igen, később biztos nagyon boldog lesz a te egyke gyereked a pénzeddel...
2010. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Most teljesen úgy tűnik számomra, hogy az aki egy gyermeket vállal, az kifejezetten rossz szülő. Hisz vállalta, felneveli, szereti, imádja, de csak azt az egyet.

Had legyen már ez az én döntésem, nem azt kértem, hogy bíráljatok vazze.

Ezek szerint a világon az összes egyke gyerek más nem csinált egész életében, csak sírt a szüleinek, hogy legyen testvére. Na, ne már.

2010. nov. 15. 16:17
 19/23 anonim ***** válasza:

Nekem két gyerekem van, nekik mindent tudtunk biztosítani. Mindkettőnek lakást is vettünk. A harmadiknak már nem tudtunk volna mindent (diploma, lakás, havi segítség stb. ) megadni.

De arra, hogy majd a 4 gyerek eltart... engem a kettő, ha egy lenne, az egy se tartson el! Én már közel állok a nyugdíjhoz, ha nem lesz nyugdíjam, akkor is megélek a meglévő összegyűjtött pénzemből. DE!


Mikor a szüleim betegek lettek, ÉN ápoltam őket, egyke lévén CSAK MAGAMRA számíthattam, s nekem ez természetes volt.

Nagyon sok rokonom és ismerősöm van, ahol 2-3-4 sőt több gyerek volt, de mikor a szüleik betegek lettek, egymásra mutogattak, egyik testvér sem akarta ápolni a szüleit...

Egy 4 gyerekes családban a 3 lány halyett az ELVÁLT menye ápolta a volt anyósát, nem engedte otthonba adni.

Ez csak néhány eset.

Nem feltétlenül rossz az egyke, és nem feltétlenül jó a sok gyerek.

A kérdezőnek teljesen igaza van, a négy gyerekes anyukának is igaza van. Mindenki maga döntheti el, mit tud, és mit nem tud felvállalni. De ezért nem kell senkit legorombítani. Minden tiszteletem azoké, akik becsülettel felnevelik 1-2-3 vagy 4 gyereküket, de semmibe nem nézem azokat, akik állambácsi nyakára szülnek mennél több gyereket, s nevelésükkel semmit nem törődnek.

2010. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Te osztod az észt azoknak ismeretlenül, akik lakáshitel mellé gyerekeket bevállalnak. (Mi a jó élet közöd van hozzá? Tőled kérnek kenyérre?) Mi a fenéért csodálkozol azon, ha más meg kimindja azt, hogy a te értékrended számára nem az etalon? Te adtál magas labdát, máskor ne kérdezz ilyeneket. Ha annyira tudod a tutit, akkor mit magyarázkodsz már a kérdésedben is?
2010. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!