Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek úgy néz ki csak 1 gyermeke lesz a kora, vagy az anyagiak miatt? Önző az az ember, aki nem vállal többet?

Figyelt kérdés

Nem értem azokat a szülőket, akiknek lakás és kocsihitelük van,1,5 szobás panelben élnek és bátran vállalnak 2-3 gyermeket, hogyan, és miből?

Én is és a párom is elvált szülők gyermekeként nőttünk fel. Én és a nővérem egész életünkben ezt a mondatot hallgattuk: NINCS PÉNZ.

Én mindig úgy gondoltam 2 gyermekem lesz, de a sors úgy hozta, hogy 27 évesen a komoly kapcsolatomnak vége lett. 1,5 év múlva jött az új szerelem (férjem 4 évvel fiatalabb). 32 évesen szültem a kislányomat. Én 35 felett már nem szeretnék szülni, viszont, ha szeretnénk másik babát jövő ilyenkor már terhesnek kéne lennem, az egyik kicsi, másik pici időszaktól viszont félek.

Gondolom anyagilag is jobban megviseli a családot, mi nem akarunk abba esni, hogy folyton meg kell húzni a nadrágszíjat. Nem kényeztetjük el a kislányunkat, de egy nyaralás és egy síelés azért beleférjen egy évben.


2010. nov. 14. 15:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Én is így vagyok ezzel, tudom meddig enged a pénztárcánk. 1 fiam van és nem is szeretnék több gyereket. ennek az 1 nek szeretnék mindent megadni, nyaralás, a legjobb iskolák lehetősége, és nagykorában is támogatni lakás és a családját is majd. Tehát 1-et szerettem volna és 1 is lesz. És nagyon idegesit amikor mindneki azt mondja h ohh hát 1 gyerek nem gyerek, kell a testvér is stb. hát igen lehet h rossz ha nincs testvére, de inkább legyen egyke és sikeres az életben mint több vagy 1 testvére és vért izzadjon a hitelek miatt.
2010. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt mindenkinek maganak kell eldontenie.

En nem az anyagiak vagy kor (26 multam a nyaron) gondolkozok azon, hogy szeretnek-e meg egy babat, hanem azert, mert nem vagyok benne biztos, hogy eleg figyelmet tudnek forditani 2 gyerekre.

Imadom a lanyomat es el sem tudom kepzelni, hogy ennyire tudnek meg mast is szeretni az eletben mint Ot.

De talan az ido megoljda a gondomat es ujra vagyat erzek egy kis babara.

Itt sok fele valaszt fogsz kapni, de ez ugy is a Te/Ti donteseteknek kell hogy legyen.

2010. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Én, mikor gyerek voltam, tudod, mit mondtam a szüleimnek? "Nekem elég lesz a zsíros kenyér paradicsommal, csak legyen kistestvérem!" Anyuék még ma is sokszor emlegetik azt a nehéz időszakot, mikor bevállalták mégis a testvéremet, hogy legyen kivel felnőnöm. Igaz, nem tudok sielni, de nyaralni azért mi is eljutottunk... Testvéremet nem cserélném le ezer utazásért sem... Ma az egyik legnagyobb támaszom, és tudom, amíg ő él, én rá számíthatok... érted? :)
2010. nov. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Egyik rokonomnak volt egy kisfia. Tüneményes, okos, csodálatos gyerek volt még idegenek szerint is. Nem akartak többet, rengeteget foglalkoztak vele. Én megértettem őket, mivel magam is egyke vagyok, s nem panaszkodhatok, szuper gyerekkorom volt.

Aztán hirtelen beteg lett a kisfiú, 5 évesen meg is halt. A szülei nem akartak több gyereket, az anya mély deptesszióba esett... ma van két gyönyörű gyerekük... s bár az elsőt sose tudják pótolni, újra tudnak élni.

Tudom, hogy ez egyedi eset, én magam is eléggé egykepárti vagyok..

De ez a történet sokszor elgondolkodtat. Még ma is.

2010. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Pont ez az, nekem is örökké hajtogatják, hogy egy gyerek nem gyerek, ahol elfér 1 ott 2 is, ahol 2, ott három is. És ezt pont olyan mondja, aki tele van hitelekkel és olyan körülmények között él, ahogy leírtam. Tudom, hogy ez a mi döntésünk lesz, csak kíváncsi vagyok más is gondolkodik így? Hisz azt is mondják, én is egyke vagyok mégis felnőttem. Vannak unokatestvérei, gondolom, ha mi már nem leszünk rájuk is tud támaszkodni, nem?

Csak próbálok normálisan, racionálisan gondolkodni, hogy kettővel anyagilag is nehezebb, és mi többet szeretnénk adni a gyermekünknek, mint ami nekünk megadatott.

2010. nov. 14. 16:05
 6/23 A kérdező kommentje:
15:47-esnek, természetesen értem mire gondolsz. Biztos nehéz is lehetett a szüleidnek, épp ezért is is félek, hogy a hétköznapokat ne árnyékolják be a mindennapi megélhetési gondok.
2010. nov. 14. 16:07
 7/23 anonim ***** válasza:
Én 34 évesen szültem,veszélyeztetett terhes voltam végig feküdnöm kellett.Császármetszéssel született a kislányom.Engem megviselt a terhességem,de szerencsére van egy egészséges gyönyörü kislányom aki jövőhónapban lesz 1 éves.Úgy döntöttünk nem vállalunk több babát,az előzmények miatt ill az anyagiak miatt sem.Úgy gondolom hogy a lehetőségeinkhez mérten meg szeretnék neki adni mindent,és remélem nem kell sürün azt mondanom neki hogy nekünk erre nem telik.
2010. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Négy gyerekünk van ÉS lakáshitelünk. Kedves kérdező, nem kell megértened. De lehet, hogy a négy gyerekünknek többet megadunk a lakáshitelünk ellenére is, mint más az egynek... Igaz, a gyerekek még nem síeltek. De számunkra nem ez az elsődleges.
2010. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szia!Én egyke vagyok és felnőttem,itt vagyok!Van egy 4 hónapos lányom és soha nem szülök másikat!30 éves vagyok,hitellel a nyakunkba!Nagyon néhéz volt a terhességem is!Én úgy érzem jónak ha ezt az egyet szépen fel tudom nevelni!És mi, sem nyaralni,sem síelni nem tudunk elmenni!De ezen kívül ,ennek az egynek megpróbálok mindent megadni!
2010. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
2 szobás panelben lakunk,van egy öt éves autónk,hitelünk nincs.Egy 14 hónapos fiúnk van.Egyelőre úgy néz ki,ez így is marad.Én szeretnék idővel egy kis kertes házat,vagy sorházat,és ez két gyerek mellett nem lehetséges.Ennek az egynek most mindenből a legjobbat meg tudom adni,de nem rongyrázás szinten persze.Nem veszek több tízezres játékokat és drága ruhákból ezret,csak egy normális szinten.Szeretném később is megadni neki a jó dolgokat,pl majd ha iskolás lesz,ne kelljen szégyenkeznie,hogy neki nem jut nike cipőre,csak kínaira,az osztálytársainak meg igen.Tudom,hogy ez milyen rossz nekik.
2010. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!