Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák! Ti is...

Újdonsült anyukák! Ti is kiborultok a bunkóktól vagy én vagyok túlérzékeny? (Lent kifejtem hosszú lesz.)

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok egy érzékeny típus és se menstruációk előtt, se terhesség alatt nem váltam sárkánnyá.(Mások szerint se😁) Szóval nem tudom eldönteni, hogy most, pár héttel szülés után a hormonok miatt vagyok ilyen érzékeny, vagy én is momzilláva változtam, ez már örökre így marad, és mindenkit az őrületbe fogok kergetni, vagy tök normális vagyok, az emberek bunkók. Mióta "babakocsis" lettem, ért pár meglepetés. Szóval gyerek nélkül voltak dolgok, amiket én se vettem észre, nem voltam elég figyelmes. Ezt csak most látom, mióta érintett vagyok. De ez nem húz fel, mert aki nem volt a helyzetben, nem gondol olyasmire, mint ahogy én se gondoltam. De a mai két példa, amit leírok, nem olyan. Az nagyon felhúz, mert én gyerek nélkül is rendelkeztem ennyi empátiával és nem értem, más miért nem. Szóval a kérdés erre a két példára vonatkozik, hogy túlreagálom-e vagy ők voltak bunkók?

1. Egy kórházban voltam a pár hetes, egészséges gyerekemmel és kifelé menet szerettem volna valamit venni a büfében. Az előtér zsúfolásig tömve, a büfében senki. Odamegyek a pulthoz és közli a nő, hogy nem szolgál ki, mert elmegy, 8-10perc múlva visszajön. Jó, hát akkor nem várjuk meg. Nem olyasmit akartam, ami hosszú idő lenne, pl.melegszendvics. De hogy sajnálja, néha neki is el kell mennie. Persze, érthető. Lett volna...ha az utánam érkező "ház munkásainak"(valami szerelők), le nem állt volna szó nélkül kávét főzni. Szóval, én biztos nem egy kisbabás előtt zárnék be, akik éppen menni készülnek, mert nem várom el, hogy az oltás nélküli babával várjon rám a zsúfolt kórházban 8-10 percet. Ha meg olyan sürgős, akkor mást se tudok kiszolgálni.

2.Még mindig a kórház. Közvetlenül a bejárat előtt dohányzik egy 5-6 fős dolgozói csoport, tehát el se lehet kerülni. Egyikük lazán belehamuzik a babakocsiba, csak mert háttal állt és a földre hamuzott, mi meg épp kijöttünk.

Mit gondoltok?



ma 12:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A büfében valszeg ki vana dva, hogy a házon belüli dolgozókat soron kívül ki kell szolgálni. Én legalábbis láttam már ilyen feliratot pl a dél-pestiben. A cigizős eset meg figyelmetlenség. De emiatt lehetne szólni a kórházban, hogy küldjék őket messzebb.

Szerintem a hormonjaid, én is ilyen voltam az elején, majd enyhül a tigrisanyaság 1-2 év alatt.

ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%
A bejárat 5 méteres körzetében nem lehet dohányozni általában. Gondolom itt is úgy volt. Ne haragudj de én szemberöhögnélek, ha odajönnél hozzám, hogy küldjem el a dohányzókat, mert téged zavar a kifele úton, hogy ott bagóznak. Tudod mennyi vackot szív be a gyerek a városban, ameddig tologatod? Hidd el nem az a 2 másodperc számít, amíg elhaladsz egy csapat dohányos mellett, akik valszeg amúgyse lefele fújják a füstöt, hanem általában felfelé.
ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az igazságérzetem gyerek nélkül is nagy volt, vele együtt is az. Nekem mondjuk a büfés sztori nem érné el az ingerküszöbömet, én az ilyenekkel úgy vagyok, hogy nem az én érdekem, hogy náluk költsem a pénzemet, majd két házzal odébb örülnek neki. :)

A bejáratban dohányzás meg szerintem sehol sem oké, én nem dohányzóként nem akarom a füstöt szívni és szerencsére már abban a korban szocializálódtam, amikor nem is kell...

Alapvetően lehet a hormonok is, kitudja, de azért nem akkora dolgok ezek, amik miatt kérdést írtam volna ki. :)

ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

1. A munkások munkaidoben vannak, ergo haladnak kell. Neked a világon semmi dolgod. Ha annyira kevés az időd es/vagy betegesen felted az oltás nélküli babával varni a zsúfolt kórházban 8-10 percet, akkor ne menj büfébe.

2. Hátul senkinek nincs szeme. Ennyi erővel simán az utcán sétálva is mehetett volna hamu a babkocsiba. Amúgy áruld el, ez hogy sikerult? Az oltás nélküli gyerek pár hetes, a babakocsiban feléd van fordítva

ma 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

Túlreagálod. Viszont abból, hogy kérdezel - nem pedig magadban elkönyveled az elkövetőket bunkónak és ennyi - az következik, hogy menthető vagy.

A büfés nő valóban lehetett volna kedvesebb, viszont - hogy a jövőben ne kelljen más kedvességére hagyatkozod - előzd meg a dolgot azzal, hogy viszel magaddal pár nápolyit. Független leszel a körülményektől. Nem kell se sorbanállni, se "Rögtön jövök" táblánál várakozni, se az amit írtál.

A bagós meg - mint írod - háttal állt. Bagóst nagyobb íven kell kerülni - számítva arra, hogy bármikor leengedi a kezét és még egy parázsló cigi is ki fog állni belőle. Ha éppen csak elférnél mellete eressz el egy "Elnézést uraim szeretnék áthaladni!" kérést. Nem fognak haragudni, talán még elnézést is kérnek a figyelmetlenségükért, és nem fognak a babakocsi/gyerek irányába hamuzni.

ma 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A momzilla kifejezést most használtam először és kifejezetten direkt, mert az a kérdésem lényege. Az lettem-e? Bocs, ha valaki magára ismert és magára vette😂 Ahogy többen írtátok, azt hiszem, hogy körülöttem forog a világ, mert szültem egy gyereket, vagy normális, amit elvárok, mert nekem gyerek előtt is az volt természetes?

#6! De, pont a gyerekhez van köze. Mondom, miért. Valóban senkit nem hamuzunk le, ez alap. De én is dohányoztam. Kevésbé figyeltem arra, hogy ne hamuzzak le egy szintén dohányos kollégát, aki ott szív mellettem, mint egy véletlenül arra haladó csecsemőt. Szóval lehet, hogy én voltam különös tekintettel a gyerekekre és ezt megtartottam, nem most várom el kizárólag a sajátomnál. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez már önmagában fura-e, mert a többség szemében, lehamuzni egy melletted álló dohányost egyenértékű lehamuzni egy csecsemővel, mert nálam nem volt az.

#10! "Egy kórházban mindenki beteg, siet, nem aludt 2 napja, kisgyerekkel van, időssel van, csak most ér rá."

Nagyon fontos, amit írsz. Pont ezen gondolkodtam. Fiatalon én is voltam büfés és nem akkor mentem el, amikor egy pici babával jöttek, hanem random embereknél, akikről úgy gondoltam, hogy "tudnak várni". De az nem kórház volt. Valószínűleg benne lehet, hogy olyan ritka ott az olyan ember, akit "nem kell sajnálni ", hogy akkor sose mehetne el. Mert én kívülállóként azt gondolom, olyat simán ott hagynék, akin látom, hogy egészséges hozzátartozó, most érkezett. Majd visszajön 10perc múlva, van lába. De ő valószínűleg ezeket már nem nézi, megszokta, hogy kb.mindenkinek van valami nyűgje. Tényleg inkább azon akadtam ki, hogy kávét főzni hirtelen lett ideje.

Hát, azon felröhögtem, hogy neki sietnie kell, mert dolgozik. Már nem tudom, ki írta, de láttál te már munkást dolgozni? A munkaidejük 90százaléka kávé/cigi szünet. Bármikor ihatott volna.

ma 16:09
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, azon felröhögtem, hogy neki sietnie kell, mert dolgozik. Már nem tudom, ki írta, de láttál te már munkást dolgozni? A munkaidejük 90százaléka kávé/cigi szünet. Bármikor ihatott volna"


Ritka bunkó vagy. Te konkrétan miért nem értél rá varni? Pontosan mi dolgod volt? A semmin és a momzillaságon kivul?

ma 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én fenntartom azt a véleményem, hogy mindenkire pontosan ugyanannyira kellene figyelnünk, gyerekestül, vagy anélkül. (6-os)
ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#16 Azt ugye vágod, hogy az adott pillanatban te is egészséges hozzátartozó voltál? Azt meg hogy jössz vagy mész pont nem tudja eldönteni, gondolom a dolgára figyel nem arra, hogy ki merről merre megy a tömegben. Abban a sorban ott állhat az orvos, akinek műtétre kell sietnie, beteg aki alig áll a lábán, kismama aki most jött ki cukorterhelésről és rosszul lesz ha nem eszik... Te a legkevésbé rászorulók között voltál abban a helyzetben.

A szereplőkkel kapcsolatban meg fogadjunk hogy te lennél a legjobban kiakadva, ha 10 perccel tovább nem lenne fűtés a kórteremben, mert a szakik a kávéjukra várnak...

ma 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!