Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák! Ti is...

Újdonsült anyukák! Ti is kiborultok a bunkóktól vagy én vagyok túlérzékeny? (Lent kifejtem hosszú lesz.)

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok egy érzékeny típus és se menstruációk előtt, se terhesség alatt nem váltam sárkánnyá.(Mások szerint se😁) Szóval nem tudom eldönteni, hogy most, pár héttel szülés után a hormonok miatt vagyok ilyen érzékeny, vagy én is momzilláva változtam, ez már örökre így marad, és mindenkit az őrületbe fogok kergetni, vagy tök normális vagyok, az emberek bunkók. Mióta "babakocsis" lettem, ért pár meglepetés. Szóval gyerek nélkül voltak dolgok, amiket én se vettem észre, nem voltam elég figyelmes. Ezt csak most látom, mióta érintett vagyok. De ez nem húz fel, mert aki nem volt a helyzetben, nem gondol olyasmire, mint ahogy én se gondoltam. De a mai két példa, amit leírok, nem olyan. Az nagyon felhúz, mert én gyerek nélkül is rendelkeztem ennyi empátiával és nem értem, más miért nem. Szóval a kérdés erre a két példára vonatkozik, hogy túlreagálom-e vagy ők voltak bunkók?

1. Egy kórházban voltam a pár hetes, egészséges gyerekemmel és kifelé menet szerettem volna valamit venni a büfében. Az előtér zsúfolásig tömve, a büfében senki. Odamegyek a pulthoz és közli a nő, hogy nem szolgál ki, mert elmegy, 8-10perc múlva visszajön. Jó, hát akkor nem várjuk meg. Nem olyasmit akartam, ami hosszú idő lenne, pl.melegszendvics. De hogy sajnálja, néha neki is el kell mennie. Persze, érthető. Lett volna...ha az utánam érkező "ház munkásainak"(valami szerelők), le nem állt volna szó nélkül kávét főzni. Szóval, én biztos nem egy kisbabás előtt zárnék be, akik éppen menni készülnek, mert nem várom el, hogy az oltás nélküli babával várjon rám a zsúfolt kórházban 8-10 percet. Ha meg olyan sürgős, akkor mást se tudok kiszolgálni.

2.Még mindig a kórház. Közvetlenül a bejárat előtt dohányzik egy 5-6 fős dolgozói csoport, tehát el se lehet kerülni. Egyikük lazán belehamuzik a babakocsiba, csak mert háttal állt és a földre hamuzott, mi meg épp kijöttünk.

Mit gondoltok?



ma 12:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy ne használd a momzilla kifejezést, mert már az bunkó, aki így minősít másokat.
ma 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Hú, tényleg gáz ez a momzillázás.


A munkásoknak biztos van valamijük, ami neked nincs, a büfés hölgynek meg hiányzik. Ne vedd magadra :D De nyilván, valóban bunkóság. Akkor már odaszóltam volna neked a helyében, hogy akkor kiszolgál téged is.

A bejárat előtt dohányzók is bunkók, igen. Sőt, bàrki, aki menet közben lehamuz, vagy kiégeti a ruhád. Az a baj, hogy alábbhagyott a kezdeti lelkesedés, és már senki le sem sz.rja ki hol bagózik.

ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Ja, és én akkor sem legyintettem a parasztokra, amikor nem volt gyerekem. Azért vannak így elszemtelenedve, mert a többség még csak csúnyán sem mer nézni, nehogy ők legyenek a momzillák, Karenek, stb, mert lenne igényük rá, hogy ne bunkók vegyék körül őket. A legnagyobb együttérzéssel mondanám, hogy egyétek, amit főztetek, de nem teszem, mert sajnos nem csak azok isszák meg a levét, akik a baba előtt szemet hunytak ezek felett.
ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A büfésnénit letojnám. Mennék normális helyre venni azt, amit akarok. Gondolom a szerelők fontosabbak voltak neki, mint te. Ezen nem kell fennakadni. A dohányzós társaság...hát igen. Nyilván nem szándékosan hamuzott bele a babakocsiba. Morognék egyet és kiseperném a kocsiból a hamut. Mást amúgysem tudsz csinálni. Ne gondold azt, hogy azért, mert babakocsit tolsz, majd megáll a világ és mindenhol kitüntetett figyelemben részesülsz.
ma 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem teljesen értem mi a probléma.

A hamusat azt igen, azért nagyon morognék én is, meg is égethette volna a gyereket.

De most hogy a néni nem szolgál ki.

Tényleg dobja el magát mindenki, mert gyereked van? Nekünk is van, sokaknak van mégsem várok el kiemelt törődést.

De azért a kocsiba ne hamuzzanak...az nonszensz.

ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyiknek sincs különösebb köze a gyerekhez, szerintem nem minősítő körülmény az, hogy gyerekkel voltál és úgy történtek. Mindkettő bunkóság, nyugodtan kiakadhatsz rajta, de valójában magadnak okozol felesleges stresszt és negatív perceket, ha ezeken a hétköznapi bosszantó eseményeken így fennakadsz. Bunkók mindig voltak és mindig lesznek sajnos. Te neveld másképp a gyermeked és eggyel máris beljebb vagyunk.
ma 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A bufesre sz@rnek rá (sokat tanított az élet, így megtanultam sok mindent elengedni)

De ha az én gyerekemre hamuzott volna rá, lehet hogy beteszem ezt az embert a babakocsiba😁

Amíg dohányoztam, figyeltem hogy hova hamuzok, hol gyújtok rá, kire mire fújom a füstöt.

ma 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

Igazából valóban egyik dolog sem kellemes, de a hamus dolog véletlen volt. A büfés meg valószínű gyerek nélkül is ugyanígy bánt volna veled.

Kicsit azt érzem, hogy mivel szültél egy gyereket, most elvárod, hogy körülötted forogjon a világ. Pedig nem fog, hidd el. Mondom ezt 3 gyerekkel. Biztosan a szülés utáni hormonok dolgoznak még, de ezeket engedd el, mert csak magadnak ártasz vele.

ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Katona Dius ***** válasza:
100%
Dohányosként mondom, piszokul nem erőfeszítés odafigyelni, hogy hova hamuzok vagy kire (ne) fújjak füstöt. Amúgy sem elfogadott szerintem kórház bejárata mellett dohányozni. Igazán arrébb lehetne menni pl 10 métert.
ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Egy kórházban mindenki beteg, siet, nem aludt 2 napja, kisgyerekkel van, időssel van, csak most ér rá. Egy idő után érzéketlen lesz arra, hogy kinek milyen nyűgje van. A cigizős csapat meg nem vett észre. Alapvetően patkányság egy kórház ajtaja előtt dohányozni, ha kisbabával vagy ha egyedül.

Tele van a világ/ország kismamákkal, kisbabákkal, kisgyerekekkel, sokgyerekesekkel, betegekkel, idősekkel. Az lenne az ideális, ha mindenki figyelne mindenkire, de nem így működik a világ. Mindenkinek megvan a maga problémája, mindenki figyel saját magára. Indulj el felkészülve egy útra, és mielőtt kitolod a babakocsit, zavard el a cigizőket. Adj hangot az igényeidnek, a te dolgod kiállni magadért, és a gyerekedért. Ne használd ezt a pejoratív mamzilla kifejezést, semmi baj nincs azzal, ha megvéded az utódod minden áron. Ez a feladatod a következő 18 évre. :)

ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!