Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért javasolják annyian,...

Miért javasolják annyian, hogy a hosszú autós utat éjjelre tervezzük babával?

Figyelt kérdés
Az autósülésben aludni szerintem nem olyan kényelmes, nappal 30-45 percnél többet nem is szokott benne aludni a lányom. Én fontosnak tartom, hogy akármekkora káosz is van nappal, este mindig nyugi legyen, és kényelmesen, ágyban aludhasson a babám. Ezek miatt ódzkodom az éjjeli indulástól, de annyian mondják, hogy sokkal jobb lenne... De nem tudom elképzelni, hogy nagyot aludna autósülésben, csak azért mert éjjel van. Inkább tartok tőle, hogy elrontom az éjjeli pihenését is és csak nyűgösebb lesz ettől, hogy borul minden.
júl. 10. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Mert nagy eséllyel végig alussza az utat, napkozben meg végig sírja.
júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Mennyi idős a lányod? Enyém is max 30-40 percet alszik az ülésben. Most lesz 3, most jöttünk haza egy 8 órás autóútról, nézegetett végig, egyet aludt délben, zökkenőmentes volt az egész. Ha éjjel nem alussza ki magát akkor az egész másnap egy katasztrófa lenne.

Egyébként én is úgy gondolom ahogy te, éjjel nyugodtan az ágyban aludhasson.

júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld ki, max nem válik be. Az hogy ez egy általános tapasztalat nem azt jelenti, hogy pont rád is érvényes lesz.
júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

En a sajat es a csaladom testi epsege miatt soha soha nem vallalnek be ejszakai utat. En vezetek csak nalunk, a ferjemnek nincs jogsija, szoval en ezt igy ki is zartam azonnal :D Nem birnam, este en is aludni szeretnek, nem is tudom masok hogy csinaljak.

De sokat egyelore nem kell ezen gondolkozni, mert a kisfiammal jelenleg lehetetlenseg a csaladomhoz is eljutni autoval, 3 oranyira laknak. Fu multkor azt hittem mar megorulok, amikor utoljara mentunk, akkor naggyon sokat sirt. 8 honapos koraig egyebkent nem volt ezzel gond, de azota nehez.

júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az éjszakai autózás senkinek nem jó. Mi mindig (3-4 órás út) nappal mentünk és ha nem is végig, de javarészt végig aludták az utat a gyerekek.
júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a legtöbb baba jól alszik az autóban, és rájuk vonatkozik ez a tanács. Ha a tiéd nem ilyen, akkor ti szerintem ne így menjetek. Én azért nem mennék éjjel, mert jóval nagyobb a baleseti kockázat, és az én fiam nappal is jól bírja. Amikor nem bírta, vonattal mentünk, azt szerette.
júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert nem gondolnak bele, hogy nektek mennyire lesz szar... gyerek mellett nem biztos, hogy tudtok majd előtte, napközben eleget pihenni egy éjszakai hosszú autóúthoz, ráadásul másnap olyanok lesztek, mint a mosott szar.
júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Mi éjszaka mentünk, vagyis hajnali 2kor indultunk. Este lefeküdtünk korán, addig aludtunk. A gyerek pont úgy aludt a kocsiban ahogy itthon is akkortájt éjszaka. Ugyanúgy 5kor kelt majd 8 körül. 10re délelőtt a szálláson is voltunk. Akkor az apja aki vezetett aludt még 3 órát kb meg mi is vele még picit. Nekünk ez így tökéletes volt, ellenben hazafelé mikor nappal jöttünk és kb óránként meg kellett állni mert annyira nem bírta az utat.
júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem az odaúttal semmi problémám. Oké lemegyünk a horvát tengerparta este pl. De mikor jövünk haza, a szàllást 10-ig el kell hagyni. 2 éves fiam az eslő fél óra után minden autóúton orditani szokott. Úgy hogy torkaszakadtából ordít a gyerek nem tudunk figyelni a vezetésre. Sem a kaja, sem a zene nem nyugtatja meg. Mi így idén sem utazunk inkább csak belföldre közel.

Talán jövőre.

júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy ne nyavalyogjon egész úton, ami elég idegőrlő tud lenni.
júl. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!