Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gáz vagyok, mert...

Tényleg gáz vagyok, mert sétálgatok az utcán a babámmal a kezemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem rég költöztünk faluba, ahol a párom családja él.

Sajnos ez az utca eléggé ki van halva, ha kikucskálok sehol senki.

Néha már nagyon kivagyok a bent léttől és szép az idő kint, kisbabám meg imádja, ha kicsit kiviszem levegőzni.

A kezembe fogva szoktam vele tenni egy kis sétát az utcában, kb. 4-5 házat megyek majd visszafordulok. Babakocsiba ilyenkor nem teszem, mert sokkal könnyebb így nekem erre a kis sétára..

Szembe szomszéd 60 év körüliek, lánya és unokája pont ott volt, aki 2 éves és mutattam a kisfiamnak, hogy nézd milyen cuki kislány és sétáltunk tovább. Aztán hallom, hogy mondja az anyuka, hogy én milyen nem normális vagyok, hogy én itt sétálgatok, meg mit sétálgatok. Aztán hallom, h mondja a szembe szomszéd, asszony, hogy hagyjad, hadd sétáljon, ha akar.

Utána mikor bementem kb. Cirka fél órán át sírtam, hogy az egyetlen lézengő ember az utcán is nem normálisnak tart. Nekem mindenki dolgozik, nincs hova ilyenkor napközben mennem és alapból borzasztóan ingerszegény ez az utca. :( Én azt hiszen vagy elválok vagy elszökök vagy nem tudom. Párom imád itt lakni, délután tud találkozni a családjával együtt barkácsolni, blabla.

Itt van a sógornőm, de neki nagyobb babája van, másokkal bandázik, akiknek a gyereke már jár. Én próbálok a faluban pici babásokkkal összebarátkozni, de mindenki nagyon zárkozott. Pedig mondtam már, hogy szívesen áthívom vagy menjünk ki a játszóra.

Itt sajnos senkivel se tudok beszélgetni, illetve a falun belül is csak a kisbolt van a falu másik végén, ahonnan elhozom a kenyeret.

Elvileg jövőre költözik majdnem szemebe két pici babás, aminek örülnék, hátha.. majd később barátjai lehetnének az én babámnak. De ez még olyan messzinek tűnik, nem találom a helyemet és ezt nagyon gáznak érzem a babám mellett.



Kérlek ne írjátok, hogy hogy unatkozhatok a babám mellett, mert mindent elvégzek, amit elkell, püréket csinálom neki, játszunk is sokat.


Innen minden messze van, elegem van. :(



ma 12:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%

Kösd magadra és nagyobbakat sétáljatok.

Őszintén szólva nekem is furi lenne, ha valamelyik szomszédot látnám itt 4-5 házakat sétálgatni gyerekkel a kezében. Ennyi erővel az udvaron is sétálhat egy kört, felesleges kimenni.

Viszont kimondottan sok kismotorral, babakocsival, triciklivel közlekedő család fordul meg előttünk, semmi extrát nem látok bennük és azt sem figyelem hány háznyit/utcányit sétálnak, van jobb dolgom. Mi is úgy megyünk ki, ahogy akarunk, nem érdekel más mit leskelődik és mit szól.

Viszont valóban nem értem miért nem jársz össze a sógornőddel és a társaságukkal. Miért ne bandázhatnál velük attól, hogy a tiéd még nem jár?

Azt pedig fenntartom, hogy a pároddal kell megbeszélned, ha nem szeretsz ott élni.

ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, hónapok óta folyamatosan írod ki a kérdéseidet, amikben kifejted, hogy itt laktok falun, mert a férjed a családja mellé akart költözni, de te utálsz itt lenni stbstb. és különböző témákban kérsz segítséget, válaszokat. Többször leírták már a válaszolók, hogy amíg az alapprobléma fennáll, addig újabb és újabb problémákkal fogsz szembesülni. Nagyon leegyszerűsítve megszoksz vagy megszöksz, bármennyire is szomorú, nem tudunk más tanácsot adni.


Olyan tanácsot már hiába adunk, hogy ha ennyire ellenezted ezt már anno is, akkor a gyerekvállalás előtt, albérlettel stb. kellett volna kipróbálni, működik-e ez így és akkor még vissza tudtál volna táncolni. Próbálhatod meggyőzni a férjed, de a kérdéseidből látszik, hogy ő jól érzi magát a családja közelében. Most, hogy már gyereked van, mit csinálsz? Elköltözöl és választás elé állítod? Egyáltalán van hova/kihez menned?

ma 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
61%

Ennek így tényleg semmi értelme nincs, hogy fogod, sétálsz pár háznyit, majd hazamész. Tedd babakocsiba és sétálj egy rendes nagy kört. Esetleg tudom ajánlani a temetőt, ha van, ilyenkor ősszel mindig szépek szoktak lenni, nyugis, jó levegő, kevés leselkedő szomszéd.

Vagy kösd magadra és irány a természet, az erdő, kirándulj, túrázz, esetleg vigyél magaddal plédet, pár játékot és egy könyvet, hagyd felfedezni a babát egy kicsit.

Menj be a legközelebbi nagyobb településre egy kicsit, akár busszal, ha kocsid nincs. Meg fogsz zakkanni, ha csak otthon vagy, kenyeret veszel és négy háznyira sétálsz az utcátokban.

ma 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem teszed babakocsiba vagy hordozóba és sétáltak nagyobbat? Az számomra is furcsa, hogy mész vele pár métert a kezedben tartva. Nem túl könnyű már ekkora baba és elég megterhelő lehet számodra. Faluban is lehet hosszabban sétálni, és jót tesz a friss levegő mindkettőtöknek.
ma 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
87%
A tehetetlensegeden kívül mi akadályoz meg abban hogy tomegkozlekedessel vagy autóval elmenj ilyna helyre ahol vannak játszótéren, jatszohazba, vagy kirándulni?
ma 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajnos valóban nehéz a babám, de nem sokáig tűri meg a babakocsit.

Apósom volt nálunk a kertben kikisértük a kapun és megnéztük az akácfákat mellettünk meg még kicsit sétáltunk, 4 háznyit, de direkt oda se néztem már miután hallottam ezt a csevegést...

Lehet így furán hangzik, de én a párommal mikor hazaér mindig szoktam sétálni a babánkkal itt az akácfák körül és sokszor kézben tartva elsétálunk a buszmegállóig meg vissza, ami kb. 8 háznyira van. Nekem ebben semmi fura nincs. Kicsit azt éreztem, hogy azt hiszik mintha azt várnám, hogy kijöjjenek vagy behívjanak vagy mintha feltűnési vágyam lenne, hogy szóljanak hozzám. Valóban marhára unatkozom és vágyom ember társaságra, de túl élem, hogy nem akar velem barátkozni a szembe szomszéd lánya, aki nem is itt lakik, csak látogatóban volt. Természetesen ha én is anyósnál vagyok vagy anyánál akkor én se hívogatok be az utcáról pici babást se nem megyek ki hozzá, hogy szia mit sétálsz itt egy magad.

Egyszerűen csak nem értme miért kellett ilyen hangosan megjegyeznie és eléggé szarul esett, hogy itt már sétálni se lehet.....

ma 18:34
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Használj hordozót ;-)
ma 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
30%

kezembe fogva szoktam vele tenni egy kis sétát az utcában, kb. 4-5 házat megyek


Na most szoktál, vagy egyszer volt ilyen, mikor apóst kikísérted?

ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Misery ***** válasza:
54%
Mégis akinek fura, ha valaki sétál, érted, SÉTÁL, az normális? Már abba is bele lehet kötni, ha valaki sétál? Értelmi színonal nulla.
ma 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Miért miben más, ha magamra kötöm és úgy sétálok pár háznyit vagy csak szimplán fogom?:D Ezt azoktól kérdezem, akik itt írják a hordozót. A kérdés olvasása közben azt hittem 2-3 hetesről van szó. Különben a szomszédnak mi a fészkes fene köze van, hogy kint sétálgat az ember vagy sem. Hihetetlen… kérdező, tojd le magasról. Egész nyugodt természetes van így is, mert én tuti leálltam volna egy körre etikára tanítani a drágák. Kisvárosba nőttem fel, borzasztó ez a mindent is érdeklő közösség. Menekültem ahogy tudtam, 15 éve megyeszékhelyen élek, mi szeretjük ezt, hogy konkrétan a kutyát nem érdekli a másik. Falun annyira unatkoznak, hogy az már vicces. Nem kell vele foglalkozni, fapofa, vagy megjegyezni hangosan a gyereknek, hogy na így nem viselkedünk, mint ahogy itt látható.
ma 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!