Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gáz vagyok, mert...

Tényleg gáz vagyok, mert sétálgatok az utcán a babámmal a kezemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem rég költöztünk faluba, ahol a párom családja él.

Sajnos ez az utca eléggé ki van halva, ha kikucskálok sehol senki.

Néha már nagyon kivagyok a bent léttől és szép az idő kint, kisbabám meg imádja, ha kicsit kiviszem levegőzni.

A kezembe fogva szoktam vele tenni egy kis sétát az utcában, kb. 4-5 házat megyek majd visszafordulok. Babakocsiba ilyenkor nem teszem, mert sokkal könnyebb így nekem erre a kis sétára..

Szembe szomszéd 60 év körüliek, lánya és unokája pont ott volt, aki 2 éves és mutattam a kisfiamnak, hogy nézd milyen cuki kislány és sétáltunk tovább. Aztán hallom, hogy mondja az anyuka, hogy én milyen nem normális vagyok, hogy én itt sétálgatok, meg mit sétálgatok. Aztán hallom, h mondja a szembe szomszéd, asszony, hogy hagyjad, hadd sétáljon, ha akar.

Utána mikor bementem kb. Cirka fél órán át sírtam, hogy az egyetlen lézengő ember az utcán is nem normálisnak tart. Nekem mindenki dolgozik, nincs hova ilyenkor napközben mennem és alapból borzasztóan ingerszegény ez az utca. :( Én azt hiszen vagy elválok vagy elszökök vagy nem tudom. Párom imád itt lakni, délután tud találkozni a családjával együtt barkácsolni, blabla.

Itt van a sógornőm, de neki nagyobb babája van, másokkal bandázik, akiknek a gyereke már jár. Én próbálok a faluban pici babásokkkal összebarátkozni, de mindenki nagyon zárkozott. Pedig mondtam már, hogy szívesen áthívom vagy menjünk ki a játszóra.

Itt sajnos senkivel se tudok beszélgetni, illetve a falun belül is csak a kisbolt van a falu másik végén, ahonnan elhozom a kenyeret.

Elvileg jövőre költözik majdnem szemebe két pici babás, aminek örülnék, hátha.. majd később barátjai lehetnének az én babámnak. De ez még olyan messzinek tűnik, nem találom a helyemet és ezt nagyon gáznak érzem a babám mellett.



Kérlek ne írjátok, hogy hogy unatkozhatok a babám mellett, mert mindent elvégzek, amit elkell, püréket csinálom neki, játszunk is sokat.


Innen minden messze van, elegem van. :(



ma 12:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ebben nincs semmi érdekes.
ma 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

Ingerszegény környezet, a szomszéd is unatkozik, de pletykálni kell.

Semmi nincs abban ha sétálgatsz, üres játszótérre meg én sem mennék, ha a baba még úgysem tud ott játszani.

ma 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha eddig pörgősebb életed volt, és most be vagy zárva egy kis faluba, pont akkor mikor amúgy is kicsit megzakkan az ember a pici mellett és a 24 órás gyerekezés közben vágyik némi változatosságra és felnőtt szóra az teljesen normális. Miért ne sétálhatnál a gyerekkel a kezedben? Ebben sincs semmi rossz.

Idióták mindenhol vannak, de faluban többszörös az esélye hogy ilyenekkel találkozol, meg ugye kisebb a merítés lehetősége is. Én is voltam hasonló helyzetben, de én már gyerek előtt 1-2 évet a faluban éltem, volt kialakult kapcsolati hálóm, és nem volt ennyire kihalt a falu, de így sem volt egyszerű. Nekem az segített, hogy volt autónk és ha nagyon untam magam, akkor elmentünk csak úgy autókázni, és már ettől is szabadnak éreztem magam, vagy elmentem a szüleimhez akik kb 45 percnyi autóútra voltak tőlünk, vagy végső esetben telefonon hívtam azt az 1-2 barátot akivel mindig tudtam beszélni. Autó nélkül, picivel, bezárva egy faluba tényleg szörnyű magányos tud lenni. Én próbálnék beszélni a párommal, hogy találjunk ki valamit mert ez így nem oké.

ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
73%

Nem gaz, csak nagyon vigyazz, mert ha megbotlasz, raeshetsz a babara.

Gyerekapolo vagyok, es sajnos volt ilyenbol halaleset.

Persze otthon is el lehet esni, csak nem mindegy, ha betonra vagy szonyegre esik, plusz otthon nem ugyanaz a temponk.

ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

:(

Köszönöm a válaszokat.

Az előkertbe gondoltunk majd neki homokozót meg hintát, de azt hiszem ez az ötlet nem volt a legjobb.


A csaj, aki megszólt még soha életében nem dolgozott és 4 gyereke van, el van hízva és a szembe szomszéd is reggeltől estig csak ül a kiülőjükben és cigiznek.. Mind nagyon el van hízva.


Nem szeretem kibeszélni a másikat, de én szeretek sétálgatni, kint lenni a természetben. A kisgyerekem meg annyira nézte azt a 2 éves kislányt, mivel ők az egyetlen mozgó alakok az utcán. Komolyan sírhatnékom van. Utálom ezt úgy ahogy van.

ma 13:28
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek be a kocsiba, fel a buszra és menjetek be a városba néha.
ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

Én 3 éves koráig amíg nem hordtam oviba az egész települést körbe járkáltam a gyerekkel. Ok vittem a babakocsit, később a kis karos biciklit, stb, mert azért nem bírtam volna végig cipelni... Ha ennyire unod magad otthon akkor nyugodtan menj sétálni a gyerekkel. Minden nap! Legyen a napi rutinod része, de ne csak 4 háznyira, hanem fedezzétek fel az egész környéket, a gyerkőcis élvezni fogja, és neked is jobb lesz a lelkednek!


Az ilyen tapló szomszédokkal meg ne foglakozz! Az ilyen emberek csak magukkal foglalkoznak, és ha valami más akkor egyből utálkoznak. Ha látod őket mosolyogj rajuk, köszönj nekik kedvesen. Amúgymeg, kitudja, lehet össze is barátkoztok. Miért nem mész oda hozzájuk, játszani engedni a két gyereket..? Lehet még a végén összebarátkoztok és nem leszel egyedül...

ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%

"Itt van a sógornőm, de neki nagyobb babája van, másokkal bandázik, akiknek a gyereke már jar "


Es ez miert nem jo ?

Vagy kizarolag 8 honaposok anyukajaval ismerkednel ? Miert ? Itt az a lenyeg, hogy neked tarsasagod legyen, hidd el a babadat nem fogja erdekelni, hogy a masik gyerek 14 honapos, a gyerekek szeretik egymast.


A nem akarasnak nyoges a vege.


En is kis faluban laktam, csalaldom nem volt, ferjem sem, egyedul voltam a babaval, auto nelkul. De van busz, fel ora es bent voltam a nagyvarosban ahol mar voltak babas helyek, programok.

ma 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
82%

Nem érdekelne, ki sétálgat és hogyan, van jobb dolgom, mint ezt lesni.

De tényleg semmi értelme annak, hogy kézben tartott gyerekkel elsétálsz négy háznyit meg vissza, ez nem séta.

ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
79%

A csaj, aki megszólt még soha életében nem dolgozott és 4 gyereke van, el van hízva és a szembe szomszéd is reggeltől estig csak ül a kiülőjükben és cigiznek.. Mind nagyon el van hízva.


Na jó, innnetől meg egyszerűen nem hiszem el a történetet, sokkal inkább arra akarsz játszani, hogy ugorjunk nekik.

ma 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!