Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyors mozgásfejlődés hátrányai?

Gyors mozgásfejlődés hátrányai?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azokhoz szólna a kérdésem, akiknek a babájuk gyorsabban fejlődött a mozgásban. 1 hónaposan meg volt az alkartámasz, 3 hónaposan forgott mindenfelé, 3,5 hónaposan elkezdett kúszni(nem a kommandós módon, hanem mint egy hernyó vagy tolatva). Most lesz 4,5 hónapos, négykézlábra áll és hintázik. Hasfájós volt, így rengeteget van hason, szereti is. A gyerekorvos és védőnő szerint rendben van, nem feszes. A környezetemben "tankönyvi" babák vannak, akik mindent a megadott időben csinálnak vagy picit megkésve.

Nem dicsekedni akarok, hanem aggódok, mert tudom, az se jó, ha túl korán csinál mindent.


Volt valamilyen hátránya a gyorsabb mozgásfejlődésnek? Később kezdett beindulni a beszéd?


Elnézést, ha kicsit kusza lett, nem alszunk mostanában túl jól. Köszönöm a válaszokat.



ma 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mozgásfejlődéssel épülnek ki bizonyos idegpályák, agyi funkciók. Ha kevesebb időt tölt egy-egy fázisban akkor kevesebb idő áll rendelkezésre ezen agyi területeknek a fejlődésére, mire jön a következő feladat. Az agy ilyenkor ha nem tökéletes az adott terület, nem csinál belőle gondot, kompenzál. A kérdés később lesz, amikor ezeket az agyi idegpályákat másra (pl tanulásra) kell használni. Ott tud kiderülni, hogy hogy sikerült a nagymozgásokkal behuzalozni a rendszert, megállja e a helyét “éles környezetben”.


Ha az én gyerekem kutyázott volna 4,5 hónaposan, biztos hogy kikértem volna szakember véleményét - és csak egy minden rendbennel önmagában nem elégedtem volna meg. Hanem ok minden rendben, de támassza alá, fejtse ki, hogy miért és miért nem lesz ebből hátránya a gyerekemnek.

ma 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 5 hónaposan mászott, 8 hónaposan bútorba kapaszkodva sétált.

Vittük neurológushoz, Dévényeshez, másik gyerekorvoshoz.

Egyöntetű vélemény alapján mind azt mondta "evolúció", már gyorsabban fejlődünk. Egyedül a védőnő mondta, hogy nincs itt az idő, ne hagyjam neki. Azt nem tudom, hogy nem kellett volna hagyni. Amúgy 10 éves azóta, kiemelkedő sportoló és tanuló,ha ez megnyugtat.

ma 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fiam csinált mindent korábban.

2,5 éves és már folyékonyan beszél, okos ügyes gyerek.

Színeket, formákat, tárgyakat felismeri.

Nem vittem sehova, mert a gyerekorvos szerint sem volt semmi baja, csak sietett.

Nekem azt mondta, hogy ha valamit magától kezd el csinálni, azt hagyjam hiszen akkor már megérett rá, hogy csinálja.

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A lanyom 3.5 honaposzan mar maszott, szabalyosan igaz a feje kicsit logot kozben de annyi baj legyen 🤣 9.5 honaposan elindult. 10 honaposan stabilan jart. A beszede 2 evesre tiszta szabalyos osszetett mondantokbam beszelt.

Most 22 eves egyetemista kivalo eredmenyei vannak/voltak pedig en nem hajtom. Maga miatt teljesit. Orszagos tanulmanyi versenyeken vett reszet, meg most is jellentkezett valamire.

Egyetemre 3db OKT 2-3 helye volt.


Szoval a gyors mozgasfejlodes meg nem ok aggodalamra. Nem feltetlen lesz barmi a jovoben.


En is aggodtam kisse emiatt. De azt mondtak ha magatol csinalja akkor rendben van. Ne tanitsam gyakoroltassak vele.


Ellenben a fiam mindent a leheto legkesobbi idoben volt hajlando megcsinalni azt is sok esetben max 1-2x. Pl utalt forogni (most sem szeret nagyon szedulos) szinten kituno tanulo.

ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, ez engem is érdekel, volt is egy hasonló kérdésem.

Az én babám még csak egy hónapos, de már most látszik, hogy gyorsabb lesz. Már a kórházban elfordította hason a fejét. Akkor kezdtem először aggódni, megnyugtattak ott is, itthon a védőnő, gyerekorvos is, hogy csak nagyon erős, nem feszes.

Azóta már több hete szintén alkartámasz, fejét 45fokban emeli, megtartja, saját tengelye körül forog, hátáról oldalára fordul stb.

Egyelőre kognitív képességekben is erős. Nagyon érdeklődő, csörgő játékot tudatosan ütögeti, hogy csörögjön, magához húzza, elforgatja. Cumit kézzel segíti a szájában tartani, ha kiesik keresi, attól függetlenül, hogy nem látja. (Tudja, hogy ott kell lennie, pedig ilyenkor elvileg nincs tárgyállandóság.)

Nem dicsekvésnek írtam, hanem a leírásod alapján nagyon hasonlóan fejlődik az én fiam is, azért írtam pár példát, mert ti előrébb jártok korban.

Nekem is hasfájós, az éjszakáink pedig rettenetesek. Nagyon keveset alszik nappal is, éjjelre túlfárad és ijesztően, néha remegve ordít. Ettől még jobban félek, hogy az idegrendszere nem fejlődik rendesen. Mintha túl lenne ingerelve, de nem. Sok időt hagyok neki pihenésre, altatom, de nem alszik.☹️

"Játékidőben" vagy a játszószőnyegén van, vagy 1 játékot rakok ki neki, nem arról van szó, hogy folyamatosan túlingerlem. Mit csinálok rosszul?

A védőnő szerint nagyon ügyes, fejlettebb, mint az átlag, semmi baja. Orvoshoz jövőhéten megyünk, majd ott is rákérdezek.

ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

fiam 1hónapig mászott összesen.

8hónapos koráig kúszott durván 1 hónapot mászott majd 10 hónaposan elindult.


Neki a beszédén lehetett ezt látni. Iszonyú hibásan beszélt.

Középsőtől logopédushoz járt, aki kb semmi eredményt nem ért el nála.

Ő küldött tovább minket egy szenzomotoros terapeutához. Nagy csoportban kezdtünk ott. Másznia kellett rengeteget, hintáznia, 1lábon ugrálnia.

Kb fél év múlva kristály tisztán beszélt.

ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!