Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek megkésett mozgásfejlődé...

Akinek megkésett mozgásfejlődésű volt a babája, mikor kezdett ülni, mászni, járni?

Figyelt kérdés
Kellett neki segítség vagy magától érzett rá mindenre? Szülőként nem zavart nagyon?
aug. 26. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mi most benne vagyunk és még nagyon az elején... 6 hónapos és most kezd igazán forogni, más, nála fiatalabb babák meg már másznak lassan. Nem tud a tenyerén támaszkodni, maga körül hason forogva közlekedni. A neurológus szerint várhatóan mindent utolsó pillanatban vagy későn fog kezdeni.

Elkeserítő, mert nagyon szeretem és nagyon aggódom érte, hogy hosszú távon mit fog ez jelenteni. Lehet, hogy semmit, lehet, hogy valami súlyosabbnak az előszobája. Nagyon nehezen indult a kis közös életünk, úgyhogy én amilyen nyugodt voltam a várandósságom alatt, most egy merő ideggörcs vagyok. Szerintem csak akkor nyugszom majd meg, ha járni fog meg látszik rajta, hogy érti amit mondunk. Addig nem.

aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ülni 10 hónaposan, mászni 11 hónaposan, első lépések 23 hónaposan. Mi jártunk, de nem kellett volna.. kb csak traumatikus volt a gyereknek, nem vitte előre. Inkább itthon kellett volna csak mozgatnom, tornáztatnom érzésre.
aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ülni 13 hónaposan, mászni 14 hónaposan, járni 18 hónaposan.

Folyamatos intenzív terápia mellett.

Amitől tartottunk, hogy az értelme is érintett, ezt mondták a szakemberek is. Többször leírták, hogy nem éri el az átlagot.

Késett a beszédfejlődése is.

Szerencsére kiderült, hogy "csak" autista, de ép értelmű, sőt.

aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét gyerekem időben csinált mindent, 18 honaposan kezdtek el járni. A fiam majdnem 7 hónapos volt, mikor sikerült neki a másik irányba fordulni. Ő 2 évesen kezdett el szavakat mondani.
aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4, akkor miért írsz ide? Egy megkésett nem csinál mindent időben.
aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!