Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 8,5 hónapos kisfiam...

Van egy 8,5 hónapos kisfiam aki még nem kúszik , mászik és nem ül fel egyedül. Mit tehetnék még ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

A kisfiam 2 hét múlva lesz 9 hónapos . Sajnos még nem kúszik nem is mászik és felülni is csak segítséggel tud viszont stabilan tud ülni. Voltunk már neurologusnál ahol semmi gondot nem találtak , körülbelül 3 hete gyógytornára járunk kétszer egy héten és ezenkívül itthon is minden nap tornázunk de semmi változás! Azt hozzátenném , hogy a tornákat is végig ordítja és nem is igazán akar együttműködni hanem inkább feszíti magát és keservesen néz rám , hogy vegyem már át. Megszakad a szívem de én már tanácstalan vagyok és nem tudom mi lenne a helyes lépés a továbbiakban.

Amúgy nagyon ügyesen forog mindkét irányba 6 hónapos korától , okos , értelmes , tud tapsolni, mondogatja hogy mama, baba , pápá de nem értem mi történik , hogy nem indul be a mozgás fejlődés … annyira el vagyok keseredve. Szívesen fogadok tanácsokat , biztatást és hasonló történeteket !



aug. 22. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél elkeseredve. Te minden tőled telhetőt megteszel.i ugyanígy voltunk.i is jártunk gyógytornára 3 hónapos korától, majd kb 9 hónapostól tsmt-re is. Neurológusnál is voltunk, de szerencsére nincs semmi. Mielőtt betöltötte a 9 hónapot, előtte pár nappal kezdett kúszni, 11 hónaposan mászni, csak ezzel egyidőben ülni. 13 és fél hónapos volt, mire felállt, és csak most 18 hónaposan indult el önállóan.

Hidd el, tudom, milyen érzés. Nekem szinte fáj látni, hogy az 1 évesek szaladnak, az enyém meg kb mászik. Vagy amikor a játszótéren csodálkozva kérdezték, hogy még nem tud járni??? Nagyon rossz... De a gyógytornász és a gyerekorvosunk is mondta, hogy mire 2 éves lesz, ugyanazt fogja csinálni, mint a többi 2 éves.

Ja, és az én fiam is előrébb tart a beszédben, mint a kortársai.

aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytornász elmondta, hogy szerinte miért nem indult még be a kúszás, mászás? Elmagyarázza neked, mit miért csinál?


Mondjuk a váladzaidtól függetlenül, én azt javaslom, hogy keress másik szakembert, akinél nem szenved a kisfiad. Mert így, hogy nem működik együtt, rosszul érzi magát, valószínű, hogy nem fog fejlődni.


Nálunk sem volt neurológiai probléma, de a mozgásterapeutánk szépen elmondta, hogy azért csinál mindent később a kislányom, mert hipotón a vállöve, háta, tehát többet kell erősíteni ahhoz, hogy tudja használni. Plusz lazák az izületei, vagyis még több izomerő is kell az átlagnál, hogy meg tudja magát tartani.

Olyan feladatokat adott, amit élvez a baba, csak akkor és annyit nyúlt hozzá, amennyit a kislányom engedett. Egy percig nem hagyta szenvedni. Inkább megtanított nekem, hogy én mit csináljak vele. De én is csak akkor csináljam, ha éber, figyelmes, élvezi, nem éhes, nem álmos...

aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Bölcsődében dolgozom és pár gyerek valóban 18 hósan kezdett el járni. Nem baj,ugyanolyan értelmes ember lesz belőle. Tudjátok, ők másban fejlödtek mig a kortársaik a járást tanulták. Okosabbak ezek a gyerekek akik később tanultak meg járni.
aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásod! A tapasztalataid alapján segített nektek a torna? A férjem állítja , hogy semmi értelme és egyáltalán nem lát benne fejlődést csak kínozzuk vele a gyereket. Tanácstalan vagyok.
aug. 22. 13:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a dévény torna vált be.
aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves második, igen ezt mondta nekünk is , hogy enyhén hipotón és nem elég erősek az izmai ahhoz , hogy megtartsa magát és mászni tudjon viszont a gyakorlatokat amiket csinál szó szerint rá erőlteti a gyerekre . Tehát van , hogy szegény már levegőt alig vesz és erre ő azt mondja , hogy sajnálom de muszáj és nem engedi megfordulni vagy felülni amikor a gyerek éppen azt akarja.
aug. 22. 13:34
 7/16 A kérdező kommentje:
Ami nagyon érdekes , hogy velem nem sír sosem amikor tornázunk , mert próbálom figyelni , hogy mikor fáradt éppen el és mi az ami neki még kényelmes …
aug. 22. 13:36
 8/16 babyboom567 ***** válasza:
Bocsi,tényleg nem bántás, de 3 hete jártok,mit vársz még?
aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tornáztathatod úgy hogy ne feszüljön. Pont ez a lényege azzal hogy kíméled pont a gyógyulást lassítod. Enyém is végigbőgte.
aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igazad van , kicsit elfogyott már a türelmem és ki vagyok készülve idegileg… mindenki ezzel jön , hogy miért nem ül fel ? Miért nem mászik vagy kúszik ? Úgy érzem nekem ez már túl sok …
aug. 22. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!