Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 8,5 hónapos kisfiam...

Van egy 8,5 hónapos kisfiam aki még nem kúszik , mászik és nem ül fel egyedül. Mit tehetnék még ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

A kisfiam 2 hét múlva lesz 9 hónapos . Sajnos még nem kúszik nem is mászik és felülni is csak segítséggel tud viszont stabilan tud ülni. Voltunk már neurologusnál ahol semmi gondot nem találtak , körülbelül 3 hete gyógytornára járunk kétszer egy héten és ezenkívül itthon is minden nap tornázunk de semmi változás! Azt hozzátenném , hogy a tornákat is végig ordítja és nem is igazán akar együttműködni hanem inkább feszíti magát és keservesen néz rám , hogy vegyem már át. Megszakad a szívem de én már tanácstalan vagyok és nem tudom mi lenne a helyes lépés a továbbiakban.

Amúgy nagyon ügyesen forog mindkét irányba 6 hónapos korától , okos , értelmes , tud tapsolni, mondogatja hogy mama, baba , pápá de nem értem mi történik , hogy nem indul be a mozgás fejlődés … annyira el vagyok keseredve. Szívesen fogadok tanácsokat , biztatást és hasonló történeteket !



aug. 22. 13:15
1 2
 11/16 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kérdező!

A gyógytorna nem a kényelemről szól.

Sosem tudta volna a mamám kinyújtani a törött/műtött könyökét,ha azt nézi mi a kényelmes.De addig tornázott,míg bővült a mozgástartománya,és rendbejött.

aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

3 hete jártok gyógytornára, szerintem ez fog majd javulni.

Mi feszesség miatt jártunk 2 hónapos korától, az első pár alkalmat végigbőgte, de egyre jobban viselte, azt hiszem, hogy a 4. alkalomnál már mosolygott a tornászra 😀 Mondjuk én itthon sem finomkodtam vele, mert túl kellett lenni rajta, napi 3x végig kellett csinálni a feladatsort, annyit tudtunk javítani, hogy míg én gyűrtem, addig valaki szórakoztatta, úgy jobban viselte. (Ő mindent időben csinált, 7 hónaposan pl. már ült és mászott, de nem tudom, hogy ez a torna miatt volt-e.)

De szerintem az normális, ha nem kellemes neki, ha belegondolunk, akkor nekünk sem jó érzés sokszor a torna vagy edzés, csak mi már felérjük ésszel a pozitív hatását, egy baba pedig nyilván nem...

Azt viszont remélem tudod, hogy tilos ültetni, amíg nem ül ki magától, hiába ülne stabilan.

aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Persze , nem szoktuk ültetni csak amikor a gyakorlat folyamán segítséggel felül akkor hagyjuk pár másodpercet , ezt is a gyógytornász tanácsolta.
aug. 22. 13:55
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Légy türelmes! Az én kisfiam is hipotón kicsit. 9 hónaposan kezdett el kúszni. Ülni és mászni is később kezdett el, mint az átlag. Mi is járunk tornára, szerencsére ő nagyon szereti. Én is folyamatosan kaptam a kérdéseket, hogy mikor fog már ezt meg azt csinálni. Egy másik anyuka pedig ki is gúnyolta a kisfiamat, hogy "még ülni sem tud ennyi idősen"...

Járjatok továbbra is tornára, otthon is csináljátok a gyakorlatokat! Esetleg próbáljatok ki egy másik gyógytornászt.

aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Türelem játék ez. Gondolj arra, ha 3 hete járnál heti 2szer futni, akkor elvárnád magadtól, hogy hirtelen sokkal többet, gyorsabban tudjál futni? A gyereknek ugyanilyen a gyógytorna. 6 óra "edzéssel" semmilyen területen nem lehet csodát tenni. De ha nincs semmi probléma a háttérben, akkor szépen lassan segíteni fog és behozza a kortársait majd.

A torna, konduktív fejlesztés stb kitartó munkával használ. A mi kislányunkra pl azt mondták az orvosok, hogy négy végtagi béna, ágyban fekvő beteg lesz. Ehhez képest 6 év kőkemény terápiával eljutottunk oda, hogy önállóan felül, mászik, segítséggel jár. Ha 3 hét után feladjuk, hogy nem látunk fejlődést, akkor valóban nem fejlődött volna.

aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a jó tanácsokat , biztatást mindenképp az kell , hogy össze szedjem magam és pozitívan álljak hozzá a dolgokhoz.

Szeretném megosztani veletek , hogy a mai alkalman nagyon ügyes volt az én drága kisfiam, egyáltalán nem sírt és nagyon odaadóan csinálta a gyakorlatokat. Olyan boldoggá tett ezzel és nagyon büszke vagyok rá !

aug. 22. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!