Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek távol dolgozi...

Anyukák, akiknek távol dolgozik a férje, hogy bírjátok egyedül a babával?

Figyelt kérdés

Tudom van akinek tartósan külföldön dolgozik a férje, nekem csak egy hónapig van most kinn munkaügyben, ritkán szokott ilyen lenni, de mégis úgy érzem nem bírom. Minden napunk ugyanolyan, nem tudok kihez szólni, se család, se barátok nincsenek a közelben. Még csak a felénél tartunk, de úgy érzem kezdek megbolondulni. Ellátom a kisfiam, megyünk sétálni, de olyan monoton minden. Lehet a kisfiam is érzi a változást, mert mióta nincs itthon a férjem, nagyon rosszul alszik, órákat fenn van éjszaka. Nagyon fáradt vagyok, és nagyon szar anyának érzem magam, hogy nekem ennyi idő se megy egyedül, míg sok anyuka ezt rendszeresen egyedül csinálja.

Tudnátok pár biztató szót írni? Bele lehet ebbe jönni? Hogy szedjem kicsit össze magam?


febr. 3. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem mentek el meglátogatni családot, rokonokat, barátokat? Az én párom sokat volt távol munka miatt, de én ezért nem ültem otthon. Főleg mikor még nincsen munkához, bölcsihez kötve az ember. Még az anyósomékhoz is elutaztam külföldre, egyrészt ők is nagyon örültek, hogy a babával lehetnek, meg nekem is segítség volt. Ugyanígy a szüleim, testvéreim, nagynéném, nagypapám, rendszeresen látogattunk őket. Főiskolai barátnőmmel, akinek szintén kisgyereke volt, a Balatonon találkoztunk, mert az félúton volt.
febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Én is rokonokhoz megyek mikor a férjem elutazik.
febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész haza pl 1 hétre a szüleidhez? Vagy a maradék 2 hétre? Ők babáznak, neked környezetvaltozás, tudsz velük beszélgetni, találkozni a régi barátokkal, ismerősökkel. Nem kell mártírnak lenni, tessék kimozdulni.
febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a szüleim megbízhatatlanok, nem túl szoros a kapcsolat, hozzájuk nem mehetünk. Az anyósomék azt mondják szívesen látnak bármikor, de mivel ritkán találkozunk, furcsa lenne náluk lenni a férjem nélkül. De lehet felhívom őket, és elmegyünk pár napra hozzájuk, sokat nem veszíthetünk. :)
febr. 3. 21:26
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Olyan barátnőd, unokatesód, rokonod sincs akihez szívesen elmennél?

Bocsánat, de nekem olyan evidens a jó szülő, azt hiszem mindenkinek olyan van.

febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell mindig kislanykent anyuhoz rohangálni csak azért mert a férj nincs otthon Jézusom. Miért nem utazol el a kicsivel valami új helyre? Miért nem csinálsz programokat ahol ismerkedhet is. Találd már fel magad.
febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Se nagyszülők, se nagynénik, nagybácsik, unokatesók, régi vagy új barátok? Nekem nagyon jó volt az az időszak, mikor még szabadon lehetett menni, meg utazni mindenhová, mert otthon voltam a gyerekkel. Bár nem írtad, mennyi idős, de gondolom nem 4-5 hetes már, mikor még tényleg nehéz kimozdulni. El lehet menni múzeumba, könyvtárba, cukrázdába is, és akkor nincs bezárva az ember.
febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Babásfoglalkozás, baba-mama klub életmentő ilyenkor.
febr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Férjem ingázó. Minden hétvégén itthon van de hétköznap nulla 24ben én vagyok vele. Nem fogok hazudni kemény de ezt így vállaltuk. Némelyik napot csak ki kell bírni.
febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sehogy nem bírnék így élni tartósan, szerencse, hogy csak egy hónapot kell kibírnitok. :) Ha egy-egy hétre távol van a férjem nagy ritkán, akkor extrán odafigyelünk, hogy legyen program, ne forduljak be. Barátnőzünk, sétálunk, mostmár játszóházba megyünk, vagy olykor usziba, esetleg elutazunk anyuékhoz pár napra. Szerintem érzi rajtad a gyerkőc, hogy kivagy, ez ragad rá, kéne egy kis lazítás, vagy környezetváltozás, ami kirángat a jelenlegi helyzetből és új lendületet ad. Szerintem nyugodtan menjetek el anyósodhoz is pár napra, már az is sokat számít, ha nem kell főznöd addig, átveszik tőled picit a gyereket, stb. :) Kitartás!
febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!