Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek távol dolgozi...

Anyukák, akiknek távol dolgozik a férje, hogy bírjátok egyedül a babával?

Figyelt kérdés

Tudom van akinek tartósan külföldön dolgozik a férje, nekem csak egy hónapig van most kinn munkaügyben, ritkán szokott ilyen lenni, de mégis úgy érzem nem bírom. Minden napunk ugyanolyan, nem tudok kihez szólni, se család, se barátok nincsenek a közelben. Még csak a felénél tartunk, de úgy érzem kezdek megbolondulni. Ellátom a kisfiam, megyünk sétálni, de olyan monoton minden. Lehet a kisfiam is érzi a változást, mert mióta nincs itthon a férjem, nagyon rosszul alszik, órákat fenn van éjszaka. Nagyon fáradt vagyok, és nagyon szar anyának érzem magam, hogy nekem ennyi idő se megy egyedül, míg sok anyuka ezt rendszeresen egyedül csinálja.

Tudnátok pár biztató szót írni? Bele lehet ebbe jönni? Hogy szedjem kicsit össze magam?


febr. 3. 19:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A férjem 6 éve váltott munkahelyet mikor a második gyerekünk született, mert már neki is elege lett abból, hogy sokat volt különböző projektek miatt napokig, hetekig távol. Külföldön élünk, az ő szülei 60km-re laknak, az én szüleim 1200km-re. Mikor megszületett az első gyermekünk, még nem volt senki ismerősöm, barátom se a városban, nem volt könnyű, de aztán jártunk játszócsoportba, baba-mama tornára és ezek sokat segítettek ebben az időszakban, hogy kimozduljak, ismerkedjek, gyakoroljam a nyelvet és sok hasznos információt szereztem a többi anyukától is. Aztán mikor már óvodás lett a fiunk, akkor még több lett a program és újabb ismerősökre, barátokra tettem szert.

És hidd el, lesz majd jobb is, amint jobban átalussza az éjszakát és te is ki tudod aludni magad. Ilyenkor mindenki szaranyának érzi magát. Sajnos ez van.

Ja és anno én is mentem anyósomékhoz a gyerekkel/gyerekekkel pár napra is, jobb volt még úgy is, hogy ők akkor még nem voltak nyugdíjasok, de délután/este szívesen foglalkoztak egy pár órát az unokákkal és én le tudtam pihenni, vagy elmenni egyedül bevásárolni.

febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!