Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akiknek a párja...

Anyukák akiknek a párja külföldön dolgozik Ti pedig egyedül otthon a picivel hogy birjátok?

Figyelt kérdés

Elsorban azokra gondolok akiknek a párja a pici születése után vállalt külföldön munkát.

4 hónapos a fiunk és az anyagi helyzet javulásáért a párom abban gondolkodik,hogy kimegy külföldre,mert kapott egy jó ajánlatot,én viszont egyenlőre rettegek a gondolatától is. Tény,hogy sok a hitelünk,de ha belegondolok hogy itthon maradok 2 gyerekkel (nagyobbik 6 éves)és egy kertes házzal egyedül.....

Aki így él irjon nekem légyszives hogy lehet ezt elviselni? Milyen hatással van ez a kapcsolatokra? Nem romlott meg? Bizalom?Viták? stb... Ugy félek én ettől:-((( Hogy lehet ezt féltékenység nélkül birni,de őszintén?


2010. jan. 7. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy jó házasságban van bizalom !Vagy párod is legyen féltékeny rád ? Manapság az asszonyok éppúgy tartanak szeretőt,mint a férjek. Az is kibírja,akinek pl. kamionos a férje és havonta csak egyszer jön haza.Jó szervezés kérdése az egész.A 6 éves már sok mindenben tud segítnei,esetleg a nagyszülők is. Én a párod helyében elvállanám a jól fizető munkát.Onnan is haza lehet jönni időnként.
2010. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de szeretném ha olyanok irnának akik ebben élnek és tapsztalatot tudnak irni arról,hogy a kapcsolatuk jobb vagy rosszabb lett?
2010. jan. 7. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:
az én párom már 6 éve kint dolgozik.4évig csak hetente járt haza.azóta más munkahelye van.naponta itthon van.én 4 gyerekkel vagyok itthon szintén kertes házba.a kapcsolatunk nem változott.féltékenykedni felesleges mert nem kell azért külföldre menni hogy más felé kacsintgasson.addig volt nehéz mig hetente járt haza.de meg lehet szokni.
2010. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia.Igaz nekem egy kislányom van,apa a szülés után 1 hónappal ment ki Ausztriába dolgozni.Hát őszintén,nem egy leány álom.Nehéz,hozzálehet szokni,de ha visszamehetnék az időbe nem igy csinálnám.Mi szinte mindig ketten vagyunk a babámmal,nehéz akárhová eljutnom,mert a kicsit senkire nem tudom rábizni,fárasztó egyedül,és a dolog másik oldala,hogy jó lenne nekem is odabújni valakihez,megbeszélni a mindennapos dolgokat,sétálni mint egy "normális" család.Néha sirhatnékom van attól,ha látom,hogy apa anya együtt tolják a babakocsit,nálunk ez nagyon ritka.De tudom,hogy értünk csinálja,hogy mindenünk meglegyen,és neki is nagyon rossz.Nem látta amikor felállt,elindult,amikor előszőr kacagott és még sorolhatnám...Gondoljátok át,a pénznél vannak sokkal fontosabb dolgok,ha viszont nincs más megoldás,akkor a muszáj nagy úr.
2010. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok! Utolsó válaszoló olyan jó lenne ha még visszatérnél! Az én párom is ausztriába készül,tudnál nekem esetleg infókat irni a megbizhatóságukról? Privibe is jó lenne. Mert pl akik eddig Németbe mentek azok egy hónap után haza is jöttek,de ausztriával nagyon biztatják..... Előre is köszi!
2010. jan. 7. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem akarlak elkeseríteni, de ez nem a legjobb ötlet. Párom is sokat gondolkodott rajta 1 éve, hogy megy Ausztriába dolgozni az anyagi helyzetünk miatt, aztán azóta már 18 hónapos a lányunk és még mindig itthon van. Anyagilag nagyon rosszul állunk, de úgy gondolom, hogy még fél évet kibírunk, ha eddig kibírtuk, aztán utána én is visszamegyek dolgozni és akkor egy kicsit több lesz a pénz.

Bár a pénz nagyon sokat jelent mostanában, de nem minden. Tényleg jó hármasban elmenni valahová, kimenni sétálni, elmenni a Balatonra, és tényleg az sem utolsó szempont, hogy nem vagy egyedül, ha lefekszel ott van a párod és ha bármelyikőtöknek nehéz napja volt, meg tudjátok beszélni. Ha nincs veled senki, csak alkalmankként, ez nem adatik meg és szerintem nagyon nehéz az egész családnak.

Ha a párom kiakad az itthoni helyzet miatt és főként a munkahelye miatt, akkor mindig menni akar, de szerintem nem is akarja igazán, mert még mindig itthon van és a lánya a mindene. Tehát ezt a dolgot nagyon meg kell gondolnotok.

2010. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszoló neked is! Pont ilyenekre gondolok én is. Az én párom is nagyon családcentrikus, él hal a fiunkért,valahol kicsit én is abban bizom hogy nem bír minket itthagyni,holott tényleg a nagyobb kereset nagyon jól jönne de nem mindenáron.
2010. jan. 7. 15:50
 8/8 anonim ***** válasza:
12:17-es vagyok.Amikor még nem volt babánk mind a ketten Németo.-ban dolgoztunk,nem hiszem hogy Ausztriában könnyebb lenne a munka,vagy nem erre gondoltál?Szivesen irok neked,ha tudok bármibe segitek.Szentpeteri.t@freemail.hu ,ez az e-mail cimem.
2010. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!