Hova forog már?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagy súllyal (és hosszal) született. Már a kórházban emelte és elfordította a fejét hason. Tudom, hogy a túl gyors mozgásfejlődés gyakran feszesség miatt van, ezért kérdeztem is a gyerekorvost. Ő megnyugtatott, hogy nem feszes, csak nagyon erős, azért tudja.

Folyamatosan ficánkol, mint egy sajtkukac. Ma arra mentem be reggel a szobájába, hogy az oldalán fekszik, miközben hajnalban a hátára tettem le. Épp azon vergődött, hogy vissza akar fordulni. Nem sokkal később, sikerült is neki. Csakhogy 2 hetes!

Van itt olyan, akinek szintén ilyen gyors volt és nem volt baj? Nem hiszem, hogy ez normális.☹️



#2 hetes #oldalára fordul #túl gyors mozgásfejlődés
szept. 4. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Neurologusnak mutasd meg.
szept. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. A gyerekorvostól tudok kérni hozzá beutalót?
szept. 4. 10:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, ez nem mindig jó.

Egy két hetes gyerek normál esetben nem forog

szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha többször csinálja, akkor aggódnék. Én kisfiam is nagyon erős baba volt simán emelte a fejét már a kórházban, de tudatosan 2.5 hónaposan fordult hasról hátra, 3.5 hónaposan vissza. 4.5 hónaposan kúszott, 5.5 hónaposan mászott, ült és felállt (ezt így 2 hét alatt ledarálta). 9 hónaposan már fixen önállóan ment.

Mikor kicsi volt nem tudom mikor de ő is nagyon gyorsan fordult oldalra (mondjuk nem 2 hetesen). Ha 1x csinálja az véletlenül is lehetett. A lényeg a gyors mozgásfejlődésnél, hogy ne maradjanak ki lépések. Tehát ne maradjon ki a mászás és ilyenek.

Amúgy az, hogy megmutatod pluszban embernek sosem árt. Semmelweisnek, neurológiának emailben lehet küldeni videót is és ott megmondják normális e amit csinál.

szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4! Máskor is csinálta már, például szoptatasnál felém fordul, de a kanapé eleve olyan, hogy van egy kis lejtése, vagy hogy mondjam. A kiságyban viszont kókusz matrac van és nincs semmi segítség, ehhez képest teljesen az oldalán volt, majd ugye rövid vergődés után vissza is fordult.

Persze, tudom, hogy nem szabad kimaradni, pedagógus vagyok, de azt ugye, még előre nem tudom, hogy fog alakulni, csak ez a gyorsaság aggaszt.

Köszi, ez a Semmelweis nagyon jó ötlet. Majd megpróbálom elcsípni videóval és megmutatom.

szept. 4. 11:21
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Kisfiam se volt még 1 hónapos mikor megfordult. Igaz ő csak hasról hátra. Nézték nem volt feszes. Védőnő már az első alkalommal mikor látta azt mondta nagyon erős baba. 7 hónaposan felállt, 10 hónaposan elindult. Most 5 éves és semmi baja nincs. Okos kisgyerek csak nyughatatlan 😅😅

Egyébként genetika mert nekem is gyorsan ment a mozgásfejlődésem

szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik lányom pont ilyen volt, alig volt 9 hónapos és már járt. 7 éves már,teljesen egészséges, okos, vág az esze, jó mozgású, kitűnő tanuló.
szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyon hasfájós babám fordult 2x hasról hátra 2 hetes korában. Mire neurológus látta már majdnem 2 hónapos volt, semmi gondot nem látott. Azt mondta az erőlködéstől akár véletlen is lehetett, bár az enyém pici volt, 2850 grammal született.

2-3 hetes kora után egyébként nem fordult át többet 3,5 hónapos koráig, a mozgásfejlődése inkább átlagos lett végül. A fejét ügyesen forgatta ő is pár naposan már, erre a gyerekorvos azt mondta rendben van (de a forgás miatt adta a beutalót később)

szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7! Neked alvása, evése, stb., milyen volt?

#8! Enyém is hasfájós kicsit, de csak délután kezdődik és estig tart. Illetve azt mindig hangjelenséggel kíséri, szóval tuti, tudnék róla, ha az lett volna a baja😂

szept. 4. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazi-divatos szóval- FOMO baba volt (Fear Of Missing Out), azaz, félt, hogy kiamard valamiből. 🤣

Napközben szinte semmit nem aludt, evéssel gyorsan végzett (szoptattam), a súlya nőtt szépen, de utólag látom, hogy messze nem olyan tempóban, mint a 2 kisebb tesóé, akik nyugisabbak.

Hozzátáplálásnál is ez volt, kóstolgatott, de nem igazán érdekelte, amit gyorsan az orra alá tudott hányni, azt ette inkább. 🙈 Nem volt neki ideje enni 🤣

Azóta is nagyon mozgékony gyerek, de nem az a nem tud megülni egy percre sem, gyönyörű, okos nagylány, tele van most is tudásvággyal, imádja a sulit, most másodikos, az első osztályt úgy járta ki,hogy soha nem kellett vele itthon tanulni, simán elég volt ami suliban órákon megragadt, a házit is egyedül csinálta és ígyis az osztály élén végzett.

szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!