Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem szeret hasalni a...

Ha nem szeret hasalni a lányom akkor lemarad a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés

3hónapos lányom nem szeret hason lenni max 2-3perc ami megy utánna üvöltve sír. Már mindent próbáltam(pocakpárna, rajtam hasalás, mellette hasalás, játszás miközben hasal). Viszont eddig minden okés és meg tud csinálni. Sokat viszem a vállamon így erősödik a nyaka és a háta is.

Szerintetek lefog maradni később vagy nem lesz gond?

Illetve ötleteket szívesen várok amivel meg tudnám szerettetni vele a hasalást.



aug. 30. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem marad le. De azért próbálgasd megszerettetni vele. Hasalj le elé mutogass neki valamit.
aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem szeretett, 2,5 hónaposan elkezdtük gimnasztikai labdán hasaltatni napi 1-2 alkalommal, eltelt egy hónap és már nem kell a labda, elvan maga akár 20-25 percet is. Így én a labdát javasolnám kipróbálni.
aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem marad le. Én már többször leírtam hasonló kérdéseknél hogy 10 másodpercet se bírt a babám és nem is erőltettem, nem bírtam nézni ahogy sír mikor tudom pontosan hogy miért sír és tudok rajta változtatni.

Lehet hogy túl puhány vagyok, de ez van, vállalom. Kiságyban is hanyatt fekve aludt mindig.

Sokat hordoztam, illetve úgy hasalt csak, hogy elaludt rajtunk és hanyatt dőltem vele.

Aztán miután elkezdett kúszni, mászni az utántól bírta elviselni.

Nem lett semmi baja, minden mozgása rendben fejlődött.

Szerintem ha kizárható hogy bármi baja lenne (feszes izomzat meg hasonlók) akkor nem kell kínozni azokat a babákat akik nem szeretik. Lehet lepontozni de ez a saját véleményem. Ha meg valami gond lenne, azt a védőnő/orvos kiszűrné ha megfelelően van tájékoztatva vagy látja a gyereket.

aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem feszes izomzata volt a gyereknek, ezért nem szerette a hasonfekvést. Naponta 3x tornáztattam otthon és minden nap 1 perccel kellett tovább hasaltatnom. Az első 1 hét baromi nehéz volt aztán elég jól viselte már. Kb 1 hónap alatt rendbejött. Rengeteg játékot pakoltam elé ami fényt és hangot adott. Azok lefoglalták meg a dalolókönyv. Ha én próbáltam énekelni neki vagy mutogatni valamit, akkor üvöltött.
aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem szeretett hasalni, 5 hónaposan sem, akkor elvittem dévényeshez, mutatott itthoni kis egyszerű tornát, és egy hónap után már szinte csak hasalt, aztán lassacskán el is indult kúszni, mászni.
aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!