Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom hogy feszes az...

Honnan tudom hogy feszes az izma a babámnak?

Figyelt kérdés
Beszéltem gyógytornásszal, mert most töltötte a 8 hónapot a babám és még nem ül, nem kúszik, nem mászik. De azt mondta ha egy hónap múlva is fent áll a probléma akkor vigyem el hozzá mert kúszni is 9 hónapos koráig kell megtanulnia. Azonban aggódom mert mióta megkapta a 4 hónapos oltást feszíti a bal lábát. Ülésbe huzáskor a fejét csüngeti hátra. Ebben a korban szerintem már nem kellene. Hiába gyakorlok vele, próbál kúszni de egyszerűen nem halad csak a fenekét nyomja felfelé. Érdemes lenne újra felkeressek valakit vagy tényleg várjam ki a 9 hónapot?

aug. 20. 05:25
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Ezek kozul meg semmit nem kell csinalnia 6 honaposan, csak forogni. Kuszas 8 honap, ules, maszas 10 honap. De ha gyanakszol, nyugodtan elviheted neurologushoz, abbol bajotok nem nagyon lesz.


A kerdesedre valaszolva amugy en sehogy nem tudtam, hogy mi baja a gyereknek, de amikor valoban kesett a mozgasfejlodese, elvittem neurologushoz es o megmondta. De biztos vannak esetek, amikor valaki ranez es egyertelmuen latja, hogy van valami baj laikuskent is.

De nyilvan orvos mondja ki.

aug. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Há én már biztos vittem volna és nem várok. Jobb ha hamarabb látják. Egyébként is mindig vittem őket 4-6 hónaposan egy átnézésre
aug. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi, 1-es vagyok, valamiert beneztem a baba korat, nem ittam ma meg kavet. 🤦‍♀️

Ha mar 8 honapos, a kuszasnak lassan mennie kene, szoval akkor tuti elvinnem most orvoshoz.

aug. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Miért pont feszes? Ha lógatja a fejét, akkor nyaknál valószínűleg ellenkezőleg, túl laza, hipotón.

Neurológushoz vidd, ne közvetlenül gyógytornászhoz!

aug. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Minket a 2 hónapos státuszról küldtek neurológushoz, mert ülésbe húzásnál nem tartotta a fejét, fura, hogy nálatok ez még most sem probléma.

(Amúgy nálunk tényleg feszességet állapítottak meg, ami néha párosul nyaki hipotóniával, mint nálunk.)

Innen is látszik amúgy, hogy agy sima gyógytornász (konduktor, dévényes stb.) nem kompetens, hisz ő csak az okozatra reagált, pedig ezekkel a tünetekkel elég valószínű, hogy valami izomtónus-probléma áll a háttérben, amit viszont jobb lenne minél előbb elkezdeni kezelni.

Én is kérnék a házidokitól beutalót fejlődésneurológushoz, vagy vinném magánba.

aug. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ülésbe huzásnál csak az elején lógatja, félúton már tartja szépen. De aggaszt kissé hogy nehezen indul neki és a kúszás sem megy még. Neurológusnál bepróbálkozok. Köszönöm a tanácsot.
aug. 20. 08:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!