Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgásfejlődésű...

Megkésett mozgásfejlődésű gyermekednèl adódtak később problémák?

Figyelt kérdés
Babàm hamarosan 11 hónapos és még nem mászik. Egész nap edz, négykézláb áll vagy nyújtott lábbal a fenekét az égnek tolja, ilyen pózban a kezeit is emelgeti. Négykézláb a kezeit előre teszi, de még nem indult el, inkább kúszik. Az érdekelne hogy másnak később lett e ebből bármi problémája? Dévényes mondta hogy ha folyamatosan fejlődik akkor rendben van. De azért aggódom.
aug. 5. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Neurologushoz menjetek el, ha meg nala nem voltatok. De ez meg azert nem veszesen nagy keses, kozel van mar a maszas szerintem, ne keseredj el! Lehet holnap mar maszni fog, nem tudni. Az en kisfiam pl egyik nap meg kuszott, masnap maszott. Oke negykezlab helyzet megvolt, de soha egyszer nem probalkozott, ugy kezdett el maszni, mintha mindig is ezt csinalta volna.

Dee pl ulni 13 honaposan tanult meg, maszni is csak 14 honaposan. Hipotoniat allapitottak meg, emiatt. Most 1,5 eves, nem jar meg mindig, nem tudom mikor fog. De hala a jo egnek a beszed es ertelmi fejlodese rendben van, en mindig is ebbe kapaszkodtam ugymond, mert mar nagyon koran elkezdett szavakat is mondogatni, szoval ugy voltam vele hogy akkora baj nem lehet.

De persze szoros orvosi kontroll alatt vagyunk es jarunk mindenfele terapiara.


A lenyeg, hogy tenyleg lassa orvos, aztan majd o elmondja a tovabbiakat. Lehet nem is lesz most ezzel teendo, csak varni kell vagy esetleg max uszasra elvinni, de semmi komolyat nem kell csinalni.

aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz, ez még nem olyan durva megkésettség.

Lányom 10,5 hónaposan kezdett kúszni. Ekkoriban még nyújtott karral kinyomni se tudta magát, lábai szétcsúsztak, ha mászópózba rendezte a gyógytornász.

14 hónaposan kezdett mászni. Elindulni 18 hónaposan.

Nála egyéb megkésettség is volt. Késett a beszéd, szociálisan is elmaradott volt. Sokáig értelmi fogyatékosnak hitték, akkora volt a lemaradás.

A mozgását hipotónia késleltette, a többiért meg mint később kiderült, autizmus volt a felelős.

De nem értelmi fogyatékos. Magas IQ-val, alacsony EQ-val rendelkezik, kitűnő tanuló normál iskolában. Olyannyira megtanult beszélni, hogy versmondót nyert tavaly.

aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvos lássa.
aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!