Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem kúszik-mászik de...

Baj ha nem kúszik-mászik de próbál ülni?

Figyelt kérdés
Lányom 7,5 hónapos, elkezdte fel húzni magát és fel is ül csak vissza eldől, ültetni még így sem szeretném szándékosan, viszont kúszni-mászni nem tud pedig a nap nagy részét hason tölti, még úgy is alszik legszívesebben. Hiába teszem a hátára, oldalára, 2 másodperc alatt vissza fordul hasra. Viszont ha sikerül kicsit a hátán legyen, pl baba kocsiban, az ölünkben megtámasztva, felül. Nem tudom az számít-e esetleg hogy oldalasan már halad tehát ha oldalt vagy mögötte van játék érte fordul de egy helyben. Előre fele is próbálkozik (gyakoroljuk, pontosabban mutatom neki) de külön nyomja fel a fenekét és külön nyomja ki magát karból ezért nem halad. Kicsit aggódom mert a családban van akinél gondot okozott a gyereknél a kúszás-mászás kimaradása (idegrendszeri probléma) és nem szeretném ha a lányomnak baja lenne. Esetleg ha ülés után kezdene kúszni-mászni az gond lenne? Lehet baja belőle?

júl. 30. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hogy ül fel?

Felhuzza magát teljesen egyedül, vagy eatamaszkodik a karjára és úgy ül fel?

júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, baj!

Mivel te is írod, hogy eldől, szemmel láthatóan még nem képes egyedül ülni. A kúszàs, mászás során fog megerősödni az izomzata, hogy biztonsággal ülni, állni tudjon.

Az, hogy felhúzza magát csak arról szól, hogy a baba tudja, abban a pozícióban sokkal több mindent lát, érdekesebb a világ.

Vedd az öledbe, üljön ott néhány percet. De önállóan, támasztás nélkül semmiképp!

júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Babakocsi milyen? Legyen teljesen lapos, nem ilyen autós hordozó-szerű.
júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, baj.

Ahogy az is, hogy engeded.

júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%
Ha aggódsz, vidd el Dévényeshez, de szerintem nem feltétlen van baj. Az enyém 8 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan még nem mászott, de ült, állt, sőt kapaszkodva lépegetett. A Dévényes azt mondta, hogy ha a kúszás megvan, akkor nem tragédia, ha kimarad a mászás. Csak ne maradjon ki mindkettő. Ne ültesd, ne hátráltasd, hogy magától üljön. Majd ráérez, és elkezdi csinálni. Az enyém végül 10,5 hónaposan kezdett mászni úgy, hogy reggel mászott először egy pár lépést, és estére már kizárólag mászva közlekedett.
júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

5!


Nem. Ha aggódik,vigye el orvoshoz!

júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk a háziorvos annyira alkalmas, hogy ha köhög a gyerek, akkor azt mondja, hogy ez bizony beteg, majd meggyógyul. Dévényessel sokkal jobb tapasztalataim vannak, szerintem ha probléma van, és ortopédiai beavatkozás szükséges, akkor ő tovább fog küldeni. De mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, én csak azt mondtam, hogy én ezt csinálnám/csináltam.
júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A szabályos ülés azt jelenti, hogy mászásból tolja ki magát ülésbe fenékkel, (vagy ritkábban úgy kezdiik, oldalasan felnyomják magukat karral).

De az, hogy felhúzza magát, az semmiképpen nem jó, és nem szabad hozzá lehetőséget adni neki: csak annyira szabad dönteni a babakocsit, hogy ne ingerelje felülésre (ez szamszerűsítve max. 150 fok szokott lenni).

Ha rendesen kiülne, akkor nem lenne gond, ha mondjuk utána kezdene mászni, de ez így megterhelő a gerincnek, ne hagyd!

Ha pedig a mozgásfejlődés miatt aggódsz, akkor fejlődésneurológushoz vidd el (házidoki adhat beutalót, de sok helyen van magànban is).

júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

1-es kapaszkodik kézzel és előrefelé húzza fel magát.


3-as nagy növésű baba, a kisebbik részét kinőtte a baba kocsinak csak a sport része ami enyhén meg van döntve a fejénél felfelé az jó jelenleg, + enyhe reflux miatt nem árt ha meg van emelve a feje.


4-es egy szóval nem írtam hogy engedem, írtam is hogy szándékosan NINCS ültetve.


Köszönöm a tanácsokat.

júl. 30. 20:10
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja, és mivel szeret hason lenni, igyekszek vele minél többet inkább talajon lenni hogy a kúszás-mászás gyakoroljuk, csak az ülést jobban szeretné jelenleg de igyekszem nem "ingerelni" az ülésre.
júl. 30. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!