Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok rá a...

Hogyan szoktattátok rá a bilire a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kisfiam, a védőnő mondta, hogy lassan el lehet kezdeni. Ti hogy csináltátok?

aug. 22. 16:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem is hulyeseg hogy 3 eves korara.. 3 evesen szibatisztan illik kezdeni az ovodat.


Nyilvan nem ezzel kell elkezdeni a gyermekkel valo foglalkozast hiszen ha elejetol fogva megfelelo nevelest foglalkozast kap elobb erik meg a szobatisztasagra is szerintem

aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Lányom 3 éves volt amikor magától keredzkedett a bilire, persze tudta mire való, de ő akkor ért meg rá, három évesen.

Fiam 2,5 éves, tudja mire való a bili, egyszer kétszer sikerült elkapni már a pisit, de többször nem

Nem erőltetek semmit, van ideje neki.

aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
28%

Le lehet pontozni, de kb fél-1 évvel előbb volt szobatiszta a gyerekem, mint az átlag. Az azért nem kevés pénz sem, ha a pelenka árakat nézzük. Illetve a macera ami a pelenkázás körül van megspórolható volt.

Valamint hogy a te gyerekedet épp nem érintette a székletvisszatartás, sajnos rengeteg gyereket érint. Én ezt nem akartam megkockáztatni. Neked lehet derogál “bohóckodni” (értsd az ő szintjükön megkönnyíteni a gyereknek a nehezebb dolgokat, amiket nem feltétlen értenek), nekem nem esik le a karikagyűrű az ujjamról miatta, nem leszek tőle kevésbé felnőtt.

(5-ös voltam)

aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én megvártam, amíg szólni tud, hogy kell. Akkor rájött, hogy pelus nélkül kényelmesebb.

Viszont onnantól kezdve már egyáltalán nem volt hajlandó pelusba lenni, és hamar alvásnál sem, szóval ha megért rá, nagyon gyorsan el is hagyja.

Két és fél évesen már alváshoz sem kellett, kb 3,mikor már éjszaka sem.

Ha te döntesz úgy, hogy leveszed róla, akár hónapokig is eltarthat. Hiába drága a pelus, ha nem érett rá, nem biztos, hogy azt éred el, hogy elhagyja, hanem a WCzés egy rossz élmény lesz.

aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

1,5 évesen kezdtem, de csak ismerkedett a bilivel, heti egyszer elővettem, rácsücsült, míg kedve volt.


Aztán 2 hónappal a 2. szülinapja előtt egy hét alatt szobatiszta lett. Amikor ráült a bilire, odaültem mellé és hoztam egy könyvet, azt nézegettük, hogy ülve maradjon rajta, míg be nem sikerül egy pisi. Mikor sikerült, nagyon megtapsoltam, így rájött, mi a bili lényege. Levettem a pelenkát, persze volt pár baleset, de minden nap kevesebb, ahogy írtam, egy hét alatt teljesen szobatiszta lett, két hét múlva már éjszakára is. Utána 2 hét alatt átszokott a wc-re is, bilit nem is használt többé.


Ezután már nem volt jellemzö a baleset, talán 2-szer pisilt be éjszaka és 2-3 alkalommal nappal, de ennyi.


Ez a 3 éves korig várás olyan hülyeség, nem kell lefogni a gyereket a bilire erőszakosan, de lehet próbálkozni, max. nem megy, olyan is van, de anno a gyerekek többsége már 2 évesen tiszta volt, nekik hogy volt érett az agyuk?

aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

1,5 évesem van, mutogat a pelusra, ha pisilt, itt tartunk. Persze csak utólag. :) a legtöbb gyerek ilyenkor még nem szobatiszta.

Nálunk is van bili, ruhástul ül rá néha.

Nagyobb gyereknél is így volt, egy idő után (2 évesen) már pisi előtt szólt, akkor rá is ült, simán ment minden, könnyen szobatiszta lett, nem tettünk érte kb semmit.

aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

10-es, igen, regen ...

Tudod mit neveztek annak ?

Amit a szomszedom is csinalt (88 eves most ), rakotozte a gyereket a bilire ! Mig o fozott a konyhaban. Igen, persze igy szobatisztak voltak egy evesen is ...

aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Anyám naplót vezetett az első 2,5 évemet kb napi rendszerességgel írta. Abban olvastam, hogy konkrétan a játszótérről kellett haza rohanjunk - még nem voltam 2 - mert nem voltam hajlandó pelenkába pisilni. De mivel tél volt, és vastag overál meg több réteg volt rajtam, így mire anyám kicsomagolt az előszobában, becsurgott. Teljesen kiborultam. És soha nem kötözött a bilire… 1984et írtunk akkor.
aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is mondta, hogy mindkét gyereke szobatiszta volt 2 éves korára, pedig nem kötözte őket bilire.
aug. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Másfél évesen sehogy. Majd ha megérik rá.

A lányom novemberben lesz 3 éves, egy hónapja szobatiszta. Akkor vettem le róla a pelenkát, mikor láttam, hogy a pelenkája órákig száraz, és egyszerre enged ki nagyobb mennyiségű pisit. Éjjel már hónapok óta nem pisilt be, ez is jele volt, hogy megvan a hormon, ami szabályozza a vizeletürítést.

aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!