Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok rá a...

Hogyan szoktattátok rá a bilire a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kisfiam, a védőnő mondta, hogy lassan el lehet kezdeni. Ti hogy csináltátok?

aug. 22. 16:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

1,5 evesen ??

Sehogy, agyban meg kell erni. Ez atlag 3 eves kor. De most komolyan, eskuszom 14 evesen tudtam, hogy a gyerekek atlag 3 eves korra lesznek szobatisztak.

aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Lehet, hogy van gyerek, aki szobatiszta ennyi idősen, de teljesen korai ilyenkor még ezzel stresszelni őket. Jövő nyáron bőven raer.
aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Elol van a bili es ruhaban raul, ha olyan kedve van, de inkabb nem, tologatja max. Ha kakilt, akkor mutogat a pelusara, hogy csereljuk ki, mert az zavarja, de elore nem jelez ugymond, mondjuk nem is varom el, itt tartunk 1,5 evesen.


Nem erre gondolt a vedono? Mert annyit nekunk is mondott, hogy tegyuk ki a bilit meg lasson minket pisilni-kakilni, tudja mire valo a wc. Bar ugye az utobbinal mas valasztasom sincs, mert kovet a wc-re is🤣

aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Még korai de ismerkedni lehet a dologgal például könyvek, mesék formájában.

2 évesen annyit csinálunk hogy fürdés előtt ráül, ha van kedve, de még nem pisil bele.

Nyaraláson volt bili és ott nagyon tetszett neki, ezért azóta otthon is szokott. De nem mindig van kedve, ilyenkor nem erőltetem, hanem hagyom a dolgot annyiban.

aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%

Még nem volt 1,5 mikor elkezdtük. Ráültettük és ha jött, ováció. Igen ez nem szobatisztaság, de így KEZDTÜK. Egy idő után szeretett elbújni, így bebújt a függöny mögé a bilivel. A kakit viszont valamiért a WC-be pottyantotta - igen 1,5 évesen és igen, ő szólt. Volt hozzá egy kerettörténet, hogy a kakinak segítünk eljutni kakiországba a barátaihoz. Ezt azért gondoltam bevezetni mert sok gyereknek nehéz elengedni a kakit. Mi integettünk neki és úgy húztuk le - tudom hülyén hangzik, de sose volt kaki visszatartási gond.

Így a kaki gyönyörűen ment a WC-be, de a pisi nem. Azt nem is erőltettük, maradt a pelus.

Viszont amikor elkezdte a bölcsit kicsivel 2 éves kor előtt, elkezdett nem szólni a kakiért és újra a pelusba ment. Majd 2 év 2 hónaposan a bölcsiben a gondozók kezdték levenni róla a pelust. Ekkor már sikeres volt. Közben a kakiért szólás is visszajött. Még nem volt 2,5 éves amikor már szobatiszta volt és gyakorlatilag éjszaka sem pisilt be mert mindig szólt, viszont a pelust a biztonság kedvéért csak 3 évesen hagytuk el éjszakára.

aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

En nem bohockodtam , ( kakiorszag 🤦🏻‍♀️)

Megvart mig megerik ra, 3 evesen egyik nap mondtam nincs pelus, elfogyott. Attol a perctol kezdve szobatiszta ejjelre es nappalra is , SOHA egy baleset nem volt.

aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is elől volt a bili, de sose ült rá, max ruhában. Mindenki mondta, hogy vegyem le róla a pelust stb, hát levettem és semmi értelme nem volt. Ha ő szól, akkor majd leveszem róla.

Végül egyik napról a másikra teljesen magától ült rá a saját kis wc-jere, amit kapott. Attol a naptól kezdve teljesen szobatiszta, 2,5 éves volt akkor. Mindenféle előzetes nyaggatas nélkül.

aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém már egyéves kora előtt is leszedte a pelenkát, úgyhogy mi korán kezdtük. Szerintem csak arra gondolt a védőnő, hogy megmutattuk neki a bilit, ráültettük a macit, neki is felkínáltuk. Pelenkacserekor ha akart, ráülhetett. Plusz ha nem akart pelust, és otthon voltunk, akkor alternatívaként pisilhetett a bilibe és akkor lehetett hagyni kb. 2 órát pelus nélkül. Egyébként arra hamar rájött, hogy kényelmesebb abba kakálni, aminek én is örültem, mert nem kellett a popsiról vakarni.
aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Leszoktatni nem tudod pelusról, ha megérik rá, szól, hogy pisilni kell vagy nem kell pelus.

Az első gyerekem 2.5 volt, a másik majdnem 3.

Addig én is próbáltam, pelus mentesen otthon, de annyi történt, hogy éppen ott pisilt, ahol volt, úgy ahogy volt és még csak nem is érdekelte.

aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%

"Sehogy, agyban meg kell erni. Ez atlag 3 eves kor."


Ugyan már, ez meg a másik véglet. Régen a gyerekek 2,5- 3 éves korukra már rég szobatiszták voltak, pedig ugyanilyen agyuk voot.


Nekem mindkét gyerekem szobatiszta volt 2 éves korára, pedig nem erőltettem, csak elkezdtem őket szokatni.

aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!