Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtudtam hogy a kisbabánknak...

Megtudtam hogy a kisbabánknak a férjem (8 hónapos), a baba, nem a férjem, báár….mindegy. Szóval megtudtam hogy szokott neki adni az etető kanállal olykor egy kis sört. Lesz tőle baja? Nagyon aggódom. Többet nem fog, mert akkora hisztit vágtam ki.

Figyelt kérdés

jún. 9. 07:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
93%
A férjed tán fogyatékos? Mert akinek ép az elméje, az nem csinál ilyet. Te talán az vagy? Mert aki normális, az nem marad együtt egy ilyennel. A kör bezárult...
jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
De ezt hogy kell konkrétan elkepzelni? Apu előre megfontolt szándékkal felbont egy doboz sört és oda kanalazgatja a Janikának? Vagy apu be van nyomva mint az állat és úgy van vele, a gyerek se maradjon jozan? Vagy hallotta valahol a pálinkás cumi történetet és kiprobalta?
jún. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
61%

A gyerek 50%-ban az apja génjeit örökli. Mivel a férjed sört ad egy 8 hónaposnak, sőt, valószínűleg még kisebb korában is adott, akkor kijelenthetjük róla, hogy szellemileg nem ép. Mert ilyet normális, beszámítható ember nem csinál.

Szóval nem csoda, hogy a finommotorikája "sem az igazi" a gyerekeknek, meg mászni sem tud 8 hónaposan. Az alkohol az idegrendszerben is árt. Gondolom, a férjednek is adtak alkoholt, ezért lett ő is szellemileg fogyatékos.

jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol a központi idegrendszerre hat rövid és hosszú távon is. Lehet, ogen, hogy ezért nem mászik. Bocs, de én orvoshoz vinném ezzel, kockáztatva a gyámügyet. Nálatok ezek szerint nincs biztonságban. Azt is tudni kell, hogy gyereknek az alkohol miatt hirtelen leesik a cukra, be is kómálhat, és nem kell hozzá sok, mert nagyon gyorsan felszívódik a gyomorból. És ha rendszeresen kapja, akkor az inzulinreakció is karosodhat. Tehát egy vérképet, vércukorszintet én nézetnék. Azonnal faggasd ki a férjedet, hogy mi mindent adott még a gyereknek.

Olyan valszok pedig itt nem lesznek, hogy "en itattam a gyerekemet alkohollal és nem lett baja", mert SENKI NEM ITATJA A 8 HÓNAPOS BABÁJÁT ALKOHOLLAL A FÉRJEDEN KÍVÜL, még az utolsó félidióta is tudja, hogy alkoholt gyerek nem ihat. Szóval annyira ne vegyétek ezt lazán szerintem.

jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
80%
8 hónaposan még nem kell mászni, csak hogy a "lényegre" is reagáljak. A férjed viszont tényleg nem normális.
jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
78%

Most erre milyen valaszokat varsz, ugy oszinten? HA nem is lesz baja -mert nem tudhatjuk!- akkor is, szerinted normalis a ferjed? Mit mond, mivel indokolta, hogy sort adott neki? Viccesnek gondolta, vagy mi?

Hiaba sertodsz meg azon, hogy leproliztak. Az.

jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
21%

#24

"Bocs, de én orvoshoz vinném ezzel, kockáztatva a gyámügyet."


Igazad van, és ezzel egyúttal garantált, hogy a kérdező soha nem fogja elmondani egy orvosnak, szakembernek sem, mivel itatta az apja a gyereket! Védi majd a s*ggüket, a gyerek kárára!

jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Na most ezt akkor tisztázzuk!

Etető kanállal adott neki, nem a cumisüvegbe önti és itatja, és nem is minden napról van szó! Mivel ő se iszik minden nap, és nem is idióta sőt, nem is fogyatékos. Vérképet pont most nézték nála kötelezően, mert kellett! Minden rendben volt. Ettől eltekintve persze én is kiakadtam mikor megtudtam. De nem “iszik” a gyerek, hanem bele nyalt! Mivel a kanálból csak próbálgatta, mint egy valaki is írt, keserű ez neki. Persze hogy nem tetszik egy babának. Nem dicsértem meg a férjem érte, mert barom volt. De hisztit csaptam, ki akadtam és azóta ezt most megbeszéltük. Akár mit is írtok, rágalmakat a kérdésre nem sokan válaszoltak!

Egyébként ezt csak mellékesen mert más is el tudott térni a tárgytól… 3 hét múlva megyünk Krétára nyaralni, augusztus végén Madridba utazunk hosszú hétvégére. A finom motorikán kívül na és a mászáson kívül amit ugye nem is kell még, (bár már négykézláb kutyázik) egy vidám, ügyes érdeklődő baba. Minden érdekli, pár szavat próbál mondani. Amiket pedig tud! (Mama, nem, vau-vau) amit pedig lát más gyerektől azt próbálja utánozni. Kézbe belecsapni (pacsit adni) 2 nap alatt tanítottuk meg 2 hete. Még csak használt ruhát se veszek neki, mert szerencsére megtehetem, hogy üzletben vásároljak neki. Aki látja mindig dicséri, milyen csinos! Valamint tiszta! Se takony, se fika, már elnézést hogy ilyen részletesen számolok be, se piszok a körme alatt nincs! A hasát imádja, mű kaját nem adok neki, csakis kizárólag én főzök neki. Cigarettások közelébe se engedem, és inni se itatom. Férjem nem gondolta, hogy ezzel árthat ezért tette meg, a hátam mögött, azért mert tudta volna hogy nem engedném meg! Magyarázata, régen is pálinkával kenegették a babák ínét, és nem lett bajuk. El magyaráztam neki, hogy ilyet többet ne csináljon. Nem fog! Mert nem fogyatékos. Látom rajta hogy bánja, és sajnálja is, mert nem is gondolt bele hogy árthat. Az vessen rá, és rám követ aki még nem hibázott.

Nem vagyunk egyáltalán prolik! De sok embernek ezt hiába magyarázom, mert valakinek nem jut el az agyig a dolog! Nem kell nyugi a gyámügy sem! Ilyen jó életet nem sok ember tud biztosítani a gyerekének mint mi! Továbbra is várok értelmes, kulturált válaszokat! Akinek nem sikerül, írhat, de feleslegesnek tartom. Szép napot mindenkinek!

jún. 9. 15:35
 29/48 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm kérdező, hogy ezt így megírtad! Már éppen kezdtem írni, hogy amúgy senki sem ismer titeket, honnan szedi bárki is hogy proli vagy fogyatékos valaki. Igaz nem kellett volna adni neki semmit, de férjed mondata igaz, nagyon régen hogy volt, kis pálinka az ínyre és már kész is volt. Vagy a pálinkás cumi, pálinkás kenyér háborús idők alatt. Nem lett semmi baj! Ettől eltekintve nem helyes! De ha meg értette, és többet nem ad neki, nem lesz baj!
jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
90%

"Férjem nem gondolta, hogy ezzel árthat ezért tette meg, a hátam mögött, azért mert tudta volna hogy nem engedném meg!"


Értem. Így már mindjárt más megvilágítás, hogy nem tudta felnőttként, hogy 8 hónaposnak tilos az alkohol. Érthető így már. Megértem, azért inkább magyarázd el neki, hogy dohányoztatni sem kellene, sőt más szert sem, nehogy arról is azt gondolja, hogy nem árthat. Biztos ami biztos alapon.

jún. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!