Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a védőnőnek folyama...

Miért kell a védőnőnek folyamatosan vizsgálni a babát?

Figyelt kérdés

Pár száz éve is felnőttek enélkül a gyermekek.

Miért kell problémamentes családokhoz is kijárniuk?



#védőnő #vizsgálgatás #Ösztönös gyermeknevelés
máj. 27. 23:28
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
A nyelvfék letapadást van, hogy az orvos sem veszi mindig észre. Kisfiamnak minimálisan volt letapadva, se a 2 védőnő, se a 2 gyerekorvos nem vette észre. Mi sem. Az első fogorvosi vizsgalatkor vette észre a fogorvos, hogy "hoppá, itt van egy kis letapadás, tudja anyuka?" Nem tudtuk. Bementünk a sebészetre, lefújták érzéstelenítővel, elcsípték, rá 1 hétre kezdett el folyékonyan beszélni. Nem is gondoltunk rá, hogy ezért nem tud rendesen beszélni. Akkor volt a fiam 2 éves.
jún. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
89%

30!

Hidd el, hogy legalább annyi anyukát idegesítenek a "tapasztalt nőrokonok, ismerősök" kéretlen jótanácsai és észosztása, mint a védőnőé 😀

Arról nem is beszélve, hogy nem mindenkinek van a fenekében ilyen ismerős, vagy csak ugyanúgy hibázhatnak ők is, erre alapozva nem szabad általánosítani...

Például nekem nincs a környezetemben sem idős, sem fiatal anyuka, akinek lenne tudása/tapasztalata megállapítani egy letapadást (hisz ők se nagyon láttak ilyet), viszont itt a gyakori tele van olyan kérdésekkel, mint pl. "anyukám szerint adjak teát az egy hónaposomnak, mit tegyek?", szóval a tapasztalt nőrokonok is tanácsolnak sokszor ostobaságot, mégsem állítja senki, hogy a minden nagyi ilyen :)

jún. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

31: ez meg az orvosokat is minősíti... De manapság alig van minőségi munkaerő (barmikyen területen, úgyhogy nem lep meg).

Azért, ha a kismama nem tud szoptatni, fel kellett volna merülni a "szakkepzett munkaerőben", hogy ez nem-e letapadas...


31: a kéretlen tanács az más. Benne van a szóban is, hogy kéretlen. De akiben az anya megbízik (ismerős, rokon), attól érdemes tanácsot kérnie.

jún. 16. 07:22
 34/34 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, nagyon sarkítasz. Ez amit írsz egy eset. Igen, van olyan védőnő aki nem túl nagy segítség, sőt! De nem mind ilyen. Engem nőgyógyász kezelt félre terhesen, mégsem mondom, hogy felesleges a terhesgondozásra járás és inkább tapasztalt nőrokont kérdezzenek azért, mert én kifogtam egy olyan orvost, aki kb lesz.rta a panaszomat 🤷🏼‍♀️. A védőnő ugyan ilyen, van aki szakmailag és emberileg is szuper, meg ahogy más szakmákban is van, akivel semmire sem lehet menni. De ettől még nem a rendszer rossz, hanem az adott védőnő.
jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!