Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a védőnőnek folyama...

Miért kell a védőnőnek folyamatosan vizsgálni a babát?

Figyelt kérdés

Pár száz éve is felnőttek enélkül a gyermekek.

Miért kell problémamentes családokhoz is kijárniuk?



#védőnő #vizsgálgatás #Ösztönös gyermeknevelés
máj. 27. 23:28
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
71%

#19 vagyok.

Igen azt szokták mondani, hogy ha a babával és anyával minden rendben van, akkor nem járnak ki sűrűn.


Nálunk szerencsére minden oké volt mind a 2 szüléskor és után, de az elején hetente vagy 2 hetente felhívott, hogy érzem magam ilyenek.

Mondjuk szerintem azért mert az első gyerek után nekem szülés utáni depresszióm volt, amire rásegített, hogy tápszeres lett a fiam.

máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, és a családsegítő minek mászkál ki állandóan? Nem hagyják békén a normális családokat. Barátnőmékre rá vannak szállva az anyós hazugságai miatt, oda meg, ahol tényleg gond van, hiába jelentjük nem mennek ki mert jóban vannak az anyával...
máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Igen megértem. Szerintem is, ahol a legnagyobb gond van, ott meg nem intézkednek. Nekem elegem lett az összes ilyen "segítő" szervezetből/tevékenységből.
máj. 28. 15:57
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert a "problémamentes" családoknál is lehetnek problémák. És most nem csak arra gondolok, hogy nem jól bánnak a gyerekkel, hanem fejlődésbeliek is. Egy védőnőnek - elvileg - jóval nagyobb tapasztalata van a kisgyerekek terén, mint a szülőnek. Tanulta és sokkal többet is látott. Oké, hogy a szülő ismeri a legjobban a gyerekét, de kevés az összehasonlítási alapja, nem tudja, mi az, ami belefér és mi az, ami plusz foglalkozást igényel. Láttam már pár kisgyereket, a családom is közel lakik, nekem sem az első, mégis jó, hogy van védőnő. Kijött, megnézte, általában megnyugtatott, de volt, hogy továbbküldött szakemberhez. Nálunk ez nem volt annyira komoly dolog, de a családban van olyan, akinél ennek köszönhetően korábban kezdték el fejleszteni a kisgyereket. Az egy másik történet, hogy ott az anyuka homokba dugta a fejét és elő kellett vennie a GYV-vel fenyegetőzős lapot, ami elég ellenszenves egy védőnőnél, de ennek hatására végre elvitték kivizsgálásra és végre elkezdett fejlődni. Mert a tágabb család látta, hogy baj van, de mi ugye csak akkor szólhatunk bele, ha a szülő kérdez.
máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
93%
Ne általánosítsunk már! Kijárunk a “putriba” is. Nyilván mint minden más szakmában itt is akad egy-két “gyönygszem” kolléganő, aki nem teszi. Az hogy mennyit jár ki nyílván sok mindentől függhet. Kisebb körzet esetében lehet, hogy tudja tartani a törvényileg előírtat (ami egyébként nem életszerű) ha nagy a körzet + helyettesít kevésbé. Ne akarjatok ennyire okosak lenni olyanban amibe nem lattok bele. A nagyon tip-top palotában élő családoknál sokszor nagyobb a probléma mint a “putriban”. Nem a médiából kellene táplálkozni és a gyakori kérdésekről. Ha érdekel a téma keress fel mások által jónak megítélt védőnőket és beszélgess velük. Civilizált emberek vagyunk és vagy egy rendszer mint minden országban amibe be kell illeszkedni. Elgondolkodtató, ha te kompromisszumosan se tudnál….
máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
77%
Családsegítőhöz ha bejelentés érkezik, kötelesek kivizsgálni. Nyilván, ha alaptalan kimennek és lezárják annyival. Ha érkezik jelzés újra meg kell tenni. Több hamis jelzés után van mire hivatkoznia a családsegítőnek, hogy alaptalan a bejelentés. Sehova nem mászkálnak feleslegesen, van nekik is éppen elég problémás ügyük. Tudják mi a dolguk!
máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a név nélküli bejelentéseket is megszüntetném.

Van egy ismerősöm, egyedülálló lett 2 gyerekkel. Ezért az anyjához költöztek, (a gyerekek mamája ajánlotta fel, hogy ameddig rendeződnek a dolgok menjenek oda)

és az exének a tesója rendszeresen bejelenti őket, persze név nélkül, mert nem tud belenyugodni, hogy a bántalmazó tesóját otthagyták. A védőnők is már úgy mennek, hogy igen, megint jöttünk, megint a szokásos kérdések, megint megnézzük és megyünk.

De mennek minden alkalommal mert KI KELL VIZSGÁLNI MINDENT. Se az ismerősöm, se a védőnők nem tehetnek semmit. Kimennek, megírják a papírokat, aztán megy mindenki a dolgára.

máj. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
81%
Miből van eleged, mikor nálad nem is voltak még, hisz gyereked sincs? 🤣
máj. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
89%

Pár száz éve internet, villany, csatorna, autó, kamionos, gyárak, tömegközlekedés nélkül is elvoltak az emberek, most pedig elég hasznosak és nem tudjuk elképzelni az életünk ezek nélkül. Egy védőnőnek egyetemi végzettsége van. Éveken át tanulják azt, hogy miben tudnak segíteni a gyereknevelésben. Van egy "norma", hogy milyen idősen hol kellene tartania a fejlődésben a gyereknek. Látja az esetleges betegséget vagy rendellenességet, amit a szülő pár Google keresés meg Youtube videó után nem fog tudni megállapítani, bármennyire is hiszik, hogy az internet mindent megold. Nem tudom sokan miért úgy látják a védőnőket, hogy csak nyűg az életükben, holott azért vannak, hogy segítsenek. A kötelező vizsgálatok, családlátogatásokat pedig nem ők találják ki, hanem nekik az a munkájuk, amit ha elmulasztanak, azért őt elszámoltatják.

Sokan a védőnők viselkedése miatt nem szeretik a védőnőket, ami érthető, de egy ember modora miatt nem a szakmát kell elítélni.

jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Egyik rokonom gyerekének nem vette észre a védőnő, hogy le van tapadva a nyelve és emiatt nem megy a szoptatás. A gyerek nagyanyja vette észre... Ennyit erről, hogy mennyire veszik észre a rendellenességet, vagy hogy hol kéne tartani a gyereknek.

Én inkább hinnék egy idősebb nőrokonnak vagy ismerősnek, aki már tapasztalt, mint ezeknek a könyvekből az életet tanuló embereknek, akik kioktatnának.

jún. 16. 00:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!