Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a védőnőnek folyama...

Miért kell a védőnőnek folyamatosan vizsgálni a babát?

Figyelt kérdés

Pár száz éve is felnőttek enélkül a gyermekek.

Miért kell problémamentes családokhoz is kijárniuk?



#védőnő #vizsgálgatás #Ösztönös gyermeknevelés
máj. 27. 23:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
56%
Hozzátok kijár a védőnő?
máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért pl. mert egy tapasztalt, jó védőnő simán észre tudja venni, ha nem úgy fejlődik a baba, ahogy kellene vagy valami gond van vele, míg egy laikus szülőnek nem biztos, hogy feltűnne vagy csak sokkal később.

Amúgy meg ha nem járna ki, honnan tudná melyik a problémamentes család?

máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

11-es. Nincs gyermekem. De ezek nekem olyan taszító dolgok, hogy ennek is köszönhető egyelőre, hogy nincs. Miért kell a normális családokat beszabalyozni kb. születéstől?

És kb.olyanokat olvasok, hogy abba szól bele, hogy ne tegye az anya pihenőágyba a babáját.

De ahol éheztetik a gyereket, oda meg inkább nem jarogat.

Dolgoztam szociális területen. Ha ez olyan jól működne, akkor nem lenne gyermekbántalmazás, meg szexuális zaklatás (főleg kisebbségieknél), hogy tini korukban már maguk keresnek fel szervezeteket, hogy emeljék ki őket...

máj. 28. 08:15
 14/34 anonim ***** válasza:
96%

A "fényevő" esetek nagyrésze valószínűleg pont azért nem kerül a hírekbe, mert a védőnő vagy a gyerekorvoshoz vagy valaki észreveszi.


Ezek a dolgok nagyrészt pont a jól szituált családoknál történnek. Lásd azokat is akik pár éve nem akarták anyakönyveztetni a gyereküket, mert "nem adják az államnak", nem putriban laktak. És hány olyan van aki a kötelező oltás nem akarja beadatni, mert gyíkemberré válik tőle a gyerek... Általában akinek ilyeneket van ideje olvasgatni az nem azért küzd, hogy tető legyen a feje felett meg ne haljon éhen...

máj. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%
Azért szól ha bébikompba vagy rossz kialakítású pihenőszékbe teszi, mert rosszul terheli benne a gerincét és lehet, hogy a szomszéd Gizikének nem lett baja tőle, de nagyon megemeli a kockázatot. Nyilván ez nem egy halálos főbenjáró bűn, ami miatt kiemelnek gyereket, de káros. Ahogy az újszülött ágyát telepakolni mindenféle cuki párnával meg biszbasszal, mert belefúrja az arcát (nem egyhelyben fekszenek már a picik sem, lassan, "szerencsétlenül", de képesek helyet változtatni már az egy két naposak is. Simán addig ficeregnek, hogy arrébb "mászik") és a nagyon kisbaba szép lassan megfulladhat. Nem azért mondja el, mert cseszegetni akarja az anyát, hanem jelzi neki, hogy hiába cuki, hiába reklámozzák meg promózzák: nem jó a babának 🤷🏼‍♀️.
máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
95%

Ha nincs is gyereked, honnan veszed, hogy mindenhova kijár a védőnő? 😂


Az a ritka, aki kijár hàzhoz, az anyukák szokta bevinni a gyereket státusz vizsgslatra.

máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%
Hát, ha téged a gyerekvállalásban befolyásol az, mit mond a védőnő, nem is vagy még érett egy gserekre.
máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%
Ja hogy nincs gyereked. Hat azert igy mar mas. Elore gyulolni valamit, amirol amugy fogalmad nincs, gaz.
máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van. Osszesen 3x volt nalunk védőnő.

Eloszor a fiam szuletese elott, masodjara, mikor uj vedono jott, es harmadjara mikor megszuletett a lanyunk, hogy ne kelljen bevinni a minusz fokokban.

De minden honapban en viszem

máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok. Hozzánk a 19es váhaszolóhoz képest sokat járt. Volt egyszer terhesség alatt, amikor hazahoztuk a babát, meg 6hétig hetente 1x beugrott, de az lehet amiatt, hogy komplikáció volt (nem vált le a méhlepény magától, utána meg sokat véreztem, de szerencsére nagy baj nem lett), mert leginkább az ÉN állapotom érdekelte, hogy hogyan vagyok, csökken-e fokozatosan a gyermekágyi vérzés stb. A babát is megnézte, megmérte, de inkább a gyermekágy volt a téma, meg a szoptatás, hogy sikerül, nem sikerül, van-e kérdésem stb. A 6.-ik héten meg mondta, hogy legközelebb találkozunk a 2 hónapos státuszon, oda már én vittem és azóta is mi járunk.
máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!