Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a védőnőnek folyama...

Miért kell a védőnőnek folyamatosan vizsgálni a babát?

Figyelt kérdés

Pár száz éve is felnőttek enélkül a gyermekek.

Miért kell problémamentes családokhoz is kijárniuk?



#védőnő #vizsgálgatás #Ösztönös gyermeknevelés
máj. 27. 23:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%

Már amelyik felnőtt.


Nem lehet tudni kinél mi zajlik a zárt ajtón belül

máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Persze felnőttek, csak mondjuk 3 gyerekből 1 élte meg a felnőtt kort.
máj. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%

Amikor meg néha (vagy sajnos nem is annyira néha) fényevő/halálra éheztetett vagy súlyosan bántalmazott gyerekekről szólnak a hírek, akkor mindenkinek az az rlső kérdése, hogy hol volt a védőnő meg a gyerekorvos, miért nem vették észre, hogy gáz van...

Nyilván el tudom képzelni, hogy egy túlbuzgó védőnő tud idegesítő lenni, de nekem nincs takargatnivalóm, hozzám jöhet ellenőrizni, amikor akar.

Azért még nem vettek el gyereket, mert nem volt patika a lakás a védőnő váratlan látogatásakor, innentől én úgy vagyok vele, hogy inkább 1000 feleseges ellenőrzés, mint egy észre nem vett családi probléma, ami tragédiával végződik.

máj. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%

Engem nem zavar a vedono, nem is nagy segitseg, de nem is art a mi esetunkben, szoval nem nagyon erdekel.

Azert kell, mert nalunk ez a rendszer. Mashol meg mas.


Amugy meg ahova kene, oda ki se jarnak. Nehogy azt hidd, hogy a putriba ki mernek menni :D Amit persze megertek, en se mennek.

máj. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van, 10ből 2-3 gyerek felnőtt régen is. Mond le ha nem akarod majd jár helyette a családsegítő, sokkal jobb lesz, hidd el.
máj. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%

Honnan tudja, hogy problémamentes család, ha nem jár ki? De problémamentes családokhoz az első pár hónap után nem nagyon szoktak kimenni, inkább bevinni kell a gyereket. Vizsgálnia meg amiatt kell, hogy korán kiszűrje az eltérő fejlődést, az elmaradásokat és tanácsaot adjon, hova lehetne elvinni. Minél korábban kiszűrnek valamit, annál jobban fejleszthető. Nem, az internet világában sem tudják sokan, hogy mi az ami már gond és mi az ami belefér, mert sokszor eltérő információkat találni és mindenki mondd mindenfélét.

Plusz ahogy a hármas is írta, vannak olyan esetek, ahol nagy a baj, honnan tudná ha ki sem jár, nem vizsgálja, nem viszik státuszra, hogy pl a gyerek éhezik? Az egyik ilyen (ami nagyon elhíresült) egy jólszituált családban történt, nem egy viskóban éheztek az erdő szélén, lett volna mit ennie, szép ház, autó, elvileg tanult szülők, nem analfabéták voltak, akik utánaolvasni sem tudnak... De valamiért mégis éheztették a gyereket (és a kutya sem vette észre, mert nem jártak gondolom vizsgálatokra, a védőnő meg vagy nem jelezte ezt, vagy jelezte de süket fülekre talált, ilyen is van).

Engem speciel sose zavart a védőnői vizsgálat. Elvittem, megmérte, megnézte. Ha volt kérdésem válaszolt stb. Mivel semmi probléma nem volt vele szinte sose (7éves már, már nem is kell menni, az iskola védőnő szűri a suliban) nem nagyon találkoztunk a kötelező státuszokon kívül (az oltásokat máshol kapta, mert nem a helyi orvoshoz hordom, így ott nem találkoztunk).

máj. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk például a védőnő vett észre olyan problémát amit az orvos nem, neki köszönhető hogy viszonylag időben megkezdhettük a fejlesztéseket, és egy éves korára behozott minden lemaradást.
máj. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
69%

Rendszeresen kijar a vedono ( de minek?) .

Nem az ut szelen elunk , fetrengunk.

De ahol a patkany eszi meg a gyereket oda mar nem jar ki a kutya se . Nem az ilyeneket kene pont ellenorizni?

Felnek kimenni a putriba? Hat pedig ez lenne a dolguk.


Engem szemely szerint nagyon idegesit, hogy sokszor jon. mar 10 eve ismeri a csaladot, tudja ,hogy hogyan es mint elunk.

Rejtegetni valonk nincs ezt o is tudja.

Es megis a nyakunkra jar! 😵‍💫

máj. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Na igen, én is annak látnám értelmét, hogy főleg olyan helyekre menjen, ahol már alapból baj van.

A többi családnál latja elég orvos a gyerekeket, csak észreveszik a fejlődési gondokat, vagy, ami fontos.

Az ilyen fényevő meg gyereküket bantalmazó családokra meg már csak akkor derül fény, ha a hírekben halljuk.

A többieket szerintem felesleges haborgatni.

máj. 28. 07:37
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Tudom sokan panaszkodnak, hogy milyen buta, paraszt stb védőnőjük van, de ott a másik oldal is. Rengeteg olyan védőnő van aki lelkiismeretes, szereti a gyerekeket, jól bánik velük, jó a munkájában és hasznos amit tesz. Én mindenkinek kívánom találkozzon egy ilyen vedőnővel, mert akkor nem nézné le mind.

A miénk ilyen és nagyon sokat köszönhetek neki.

máj. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!