Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néha a hátam közepére kívánom...

Néha a hátam közepére kívánom az anyaságot?

Figyelt kérdés

4 hónapja szültem. Valami isteni csoda folytán este teherbe, mivel meddőnek voltam nyilvánítva sok egészségügyi probléma miatt. Már a lombikon gondolkodtunk mikor terhes lettem. Kellett pár gyógyszert szedni ,hogy a terhesség megmaradjon,de lényegében a korai keményedéseket leszámítva, tök probléma mentes volt a várandósság. Örültünk, vártuk a babát ,mint is megtettünk neki.

Császárral szültem, nem volt rossz élmény, utána való időszak sem. Aztán most hogy 4 hónapos a babám, sokszor szó szerint elegem van az egészből. De ez kb másfél hónapja kezdődött. Újabban mindenhol ha valaki megnézi, ismerős, sír. Ha valahova megyünk kirándulni a természetbe, bekattanik neki valami és sír. Boltba nem tudok elmenni, mert ahogy meglátja az embereket sírni kezd. Anyukáméknàl órákon át képes sírni. Nem tudom mi ez most nála, két hete kezdődött. Éjjel ha egyszer kel enni, és ő amúgy is nagyon foglalkozós baba, így hulla vagyok. A férjemnek olyan a munkája , hogy csak hétvégén van itthon, szóval minden az én nyakamba van. Tudtam ,hogy az anyaság nem könnyű, de valahogy másra számítottam, mert minden ismerős anyuka csak a szépről beszélt, aztán pofán csapott a valóság. Imádom a babám, de ölni tudnék egy szabad oràért, amikor egyedül lehetek és azt csinálok és ott amit és ahol akarok.

Tudom, szar anya leszek most emiatt, sajnos mégis ez van. Volt más is köztetek,aki csak iksz idő után kezdte el élvezni az anyaságot, addig meg csak túlélt? Légyszi próbáljatok meg kevésbé bunkó hangnemben válaszolni! Köszönöm!


máj. 18. 12:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

#6-os, miért, mire számítottál? Ne mondd, hogy csak a szépről mesél mindenki, mostanában pont divat azért savazni az anyákat, hogy panaszkodni mernek a nehézségekről.


Minden életszakasznak megvan a szépsége és a nehézsége is. Igyekezni kell megtalálni a jót az adott korszakban. De nem, nem könnyű egyik se. Nem könnyű a kisbabával, sem a totyogóval, sem az ovissal, sem az iskolással, sem a kamasszal... De ahogy ügyesedik, okosodik, önállósodik azt nagyon jó nézni.

máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

"ezt az írja, akinek van pénze munka nélkül, szülőktől pl. Pénz nélkül lássuk be nem lesz boldog család ebben a világban."


Én irtam,bhogy fontosabb az egészséges kötődés. Nem, nincs pénzem munka nélkül, a szülőktől meg végképp. Viszont nem értek egyet azzal, hogy választani kell a pénz és a normális családi élet között. És a kérdésben vázolt helyzet olyan távol áll a normálistól, mint Makó Jeruzsálemtől. Van egy kizsigerelt hétvégi apuka, meg egy bekattanás szélén álló, a saját gyerekét szeretni, az anyaság szép pillanatait megélni nem tudó anya. De legalább lesz a gyereknek miből pszichológushoz járnia.

Igen, kell a pénz, de néha mérlegelni is kell, hogy mit áldozunk fel érte.

máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
64%
Kimerültél. Nem könnyű babát kaptál. Majd lesz jobb is a helyzet. Ha már picit nagyobb lesz, kereshetsz baby sittert, heti egy-két alkalomra, az nagy segítség lesz. 2 éves kora körül bölcsibe adhatod (ha felveszik vagy bírjátok a magán bölcsit), akkor több időd, energiád lesz.
máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Erre szokták mondani hogy könnyebb nem lesz, csak máshogy nehéz...

Jön majd a szeparációs szorongás, fogzás, betegségek, munka melletti gyereknevelés, kiskamaszkor...sosem lesz könnyű de még kell benne találni a szép dolgokat is

máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%
Hát pedig vegyél igénybe segítséget:nagyszülőket (nem fog végig sírni), rövid időre szomszédasszonyt, csecsemőkben járatos babysittert, vannak gondozónő képzettségűek. Nyugodtan menjél emberek közé akkor is, ha sír, nyilván a felnőttnek kell alkalmazkodnia a kicsihez, de nem az irracionalitásig. Sír, sír, nem tudod, miért, viszont neked is van életed.
máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%

"Éjjel ha egyszer kel enni, és ő amúgy is nagyon foglalkozós baba, így hulla vagyok."


Ezt nem írtad el? 1x kel? Azért furcsálom csak, mert az a semmi kategória. Tudom, mert nekem is 1x kelt ennyi idősen. Ami a sírást illeti, azt én is nehezen viseltem eleinte, de elfogadtam, hogy ő még így kommunikál. (Idő kellett hozzá, mert az egyszerűség kedvéért nekem az első hetekben baby blues is volt.) Ha nem segített semmi, akkor felkötöttem magamra. Tudom, hogy nem minden baba szereti, de meg lehet próbálni ha van kedved. Lehet bérelni is hordozót, és akkor eleinte nem kell feleslegesen nagyobb költségbe verni magad. Hátha úgy jobban megnyugszik, és akkor ki tudtok mozdulni többet, és élvezetesebb is lesz. Meg tényleg baromi fárasztó hallgatni a sírást. Te magad is feszült leszel, amitől ő még feszültebb lesz. Te eleve bizonytalan vagy, ami szintén nem tesz jót neki, stb. Ez így egy ördögi kör. Egyébként ha a mamànál sokáig sír, hát már bocsánat, de istenem, sírjon. A lényeg hogy szeretettel próbálják meg megnyugtatni. Előbb-utóbb rá fog jönni a baba, hogy számíthat a mamára is. A lényeg hogy mindenki higgadjon le :P Mély belégzés, hosszú, elnyújtott kilégzés.

máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
64%

Jaj ne hallgass azokra akik szerint rossz anya vagy. Egyszer mindenki besokall bármiről is legyen szó. Az a baj, hogy a férjedre nem számíthatsz hiába érthető a pénz. De akkor is kell segítséget keresned. Ez lehet anyukád vagy egy bébisitter. Tök mindegy. De a héten mikor egyedül vagy kell aki 1-2 órát segít. Tologassa anyukád te meg elmész bevásárolni. És ha sír? Majd megvígasztalja. Ez is tök normális. De te be fogsz golyózni ha nem lesz segítséged.

Ha a férjed is dolgozik egész héten hiába az ő gyereke is nem lehet egy az egyben odaadni na akkor most csak te vigyázol rá.

Valami arany középutat keress, hogy mindenkinek jó legyen.

Ne félj segítséget kérni és ne szégyelld. Legyen szó családtagról vagy bébiszitterről.

máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem kene olyan helyre gyerek ahol csak egy szulo tud vele komolyabban foglalkozni.. tolem irhatod hogy a ferjed hetvegen raer stb de hiaba ha te meg mentalisan meghalsz a hetkozbe
máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
77%

19

Jaj, hagyjuk már ezt a süket dumát.

Tudod hova nem kéne gyerek ? A cigány putriba. Na oda, ahol csak a családi miatt lett. Ahol nincs víz, meg egyebek.

máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%
Hol dolgozik a férjed? Miért nem opció, hogy ti is mentek vele és 2-3 napnál többet nem vagy egyedül a babával a héten? Egy baba ilyen, az nem oké, hogy ennyire belefásulsz. Mindenki elfárad olykor, de ha nincs segítség, ez csak hatványozódik és bár én is nehéz babát kaptam, nagyon nehéz volt a csecsemőkor, segítség nélkül később sincs érdemi fellélegzés.
máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!