Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsonyra, Mikulásra minden...

Karácsonyra, Mikulásra minden szülő megajándékozza a kisbabáját?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, akinek kb 1-1,5 év alatti gyermeke (is) van.
2010. okt. 22. 14:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nyilván, hogy egy 1-1,5 éves vagy fiatalabb gyereket nem fog senki csokival tömni, hiába kap is egy tonnával a rokonságtól. Bár nálunk ilyenkor inkább valami kis apróságot szokás adni az ilyen pici gyerekeknek.

Viszont aki nem ajándékozza meg a gyerekét karácsonykor: persze, az ünnep nem erről szól, de akkor ennyi erővel a felnőttek se ajándékozzák egymást. És ahol mondjuk több gyerek van? Ott a nagyobbaknak mit mondotok, hogy a kistesó miért nem kap ajándékot??? És egyáltalán nem kell a játékboltot kifosztani, mert tényleg nem arról szól az ünnep, leglábbis nálunk....

2010. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mi természetesen megajándékozzuk a gyermekünket. És ugyanúgy a családban az összes többi ilyen korút is.

Főleg már egy 1-1,5 éves gyerek igen is szokja meg a családi hagyományokat, hogy szülinapkor elfújjuk a tortán a gyertyát, a télapó ajándékot hoz a cipőbe, karácsonykor fát állítunk stb. Nekünk fontos, hogy a gyermekünk épp úgy részesüljön mindenben a családban, ahogyan mi is.

És nem az a lényeg, hogy most 1000 vagy épp 10 vagy 100 ezret költ valaki ajándékra. De azt hiszem annyit mindenki megtehet, hogy lehetőségeihez képest valamivel megajándékozza a gyermekét karácsonykor. Egy 6 hónapos is épp úgy tud örülni egy labdának vagy akárminek, mint egy 6 éves. Na pláne tényleg, hogy ha családon belül vannak különböző korú gyermekek. Az én lelkiismeretem biztos nem lenne nyugodt, hogy az egyiknek veszek, a másiknak meg nem.


Ez amúgy épp olyan, hogy persze, kicsi, nem érti, nem tudja, úgyis elfelejti. Ez igaz, de akkor ennyi erővel mondjuk ne is vigyünk pl. állatkertbe egy 8 hónapost, mert úgyis elfelejti, meg úgyse érti... Csak tudjátok az a pillanatnyi öröm és új dolgok teszik "gazdagabbá" a gyermekeinket. Tavaly még nagyon kicsi volt a fiúnk karácsonykor, de soha nem fogom elfelejteni, ahogy az első játékai után nyújtózkodott...

2010. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk , a férjem , én és a pici gyerek, nincs testvér aki rákérdez, de ha lenne akkor sem vennék mert mi így csináljuk és ennyi! Nem értem miért olyan furcsa ha valaki nem vesz Karácsonyi ajándékot egy pici babának. Mi nem veszünk és úgy látom , nem vagyunk egyedül ezzel. Ti vesztek és ezzel sincs semmi baj, nektek olyan a Karácsony , nekünk meg ilyen, nálunk az ajándék mindig másodlagos volt, természetesen jövőre már kapni fog a gyerek és nekem az lesz az ajándék ahogy látom gyerekem örömét, nem is kell ennél több! Idén sem veszünk ajándékot egymásnak, nekünk a gyerek az ajándék és ez lesz a legszebb Karácsonyunk , ajándék nélkül. Úgy terveztük, hogy azt a pár ezer forintot amin vettünk volna elutaljuk az iszapkatasztrófa áldozatainak és mégis jól fogjuk magunkat érezni!
2010. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%

De most őszintén, egy hat hónapos azért nyúl a játékért mert tudja, hogy az a Karácsonyi ajándék??? Ezt nem gondolod komolyan?


Az előző válaszolóval egyetértek maximálisan ! Amit ő csinál az igazán nagy dolog, hogy ez így eszébe jutott és én azt gondolom, hogy a gyereke megtanulja a szüleitől a legfontosabb dolgokat és pont erről kellene szólnia ennek az Ünnepnek, erről amit Ők csinálnak....

2010. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

"Főleg már egy 1-1,5 éves gyerek igen is szokja meg a családi hagyományokat, hogy szülinapkor elfújjuk a tortán a gyertyát, a télapó ajándékot hoz a cipőbe, karácsonykor fát állítunk stb. Nekünk fontos, hogy a gyermekünk épp úgy részesüljön mindenben a családban, ahogyan mi is"


Csak annyit szeretnék erre reagálni, hogy nálunk ez a családi hagyomány, hogy nem az ajándék számít, én is így nőttem fel és a gyerekem is így fog.

Nem a pénz miatt nem veszek , nem azért mert nincs száz , ezer vagy 10 ezer forintom, azért nem veszek mert még nincs abban a korban a gyerek, hogy értékelje, mi magunkat p

2010. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%
bocs, elnyomtam. Szóval mi magunkat pedig azért nem ajándékozzuk meg mert nem érdekel az ajándék , mert a mi családi hagyományunkban ez nem fontos!
2010. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fog ajándékot kapni, már csak azért is, mert december 24-e egyben a születésnapja is. Három éve az akkor féléves unokatestvérének is vettünk ajándékot karácsonyra. És elég rosszul venné ki magát, hogy a nagyszülőktől kap egy csomó mindent (a nagymamák már most bombáznak az ötletekkel), tőlem meg semmit. Persze nem ő érezné rosszul magát, hanem én. Már gyereknapon is kapott a rokonságtól apróságokat (csörgőt, szundikendőt), amin meg én csodálkoztam, hogy minek vesznek bármit, tőlem nem kapott semmit. Karácsonyfa valószínűleg nem lesz, csak egy asztali dísz és karácsonyi dekoráció, úgyse bírná megállni, hogy ne piszkálja a fát, és csak sírás lenne belőle.

Mikulásra szerintem nem kap még semmit, majd csak jövőre.

2010. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Hmmmmm... Érdekes olvasni ki miért igen, és miért nem. Az, aki az iszapkárosultak javára fordítja az ajándék árát, elgondolkodtató. A nagypénztárcájúaknak vajon eszébe jut ilyesmi? De én pozitív vagyok, biztosan eszébe jut sokaknak!:)

Pár hozzászólásból azt érzem ki, hogy felesleges dolognak tartják az ajándékozást. Mindannyian mások vagyunk. Szerencsére..

22 éves öcsém anno szenteste napján jött haza anyummal a kórházból, és szegények voltunk, mindenki pici ajándékot kapott, és a 9 napos öcsém is kapott egy acélszürke matchboxot. Tavaly a kisfiam Mikulás után született pár nappal, de az ő kis zoknijába is "hozott a Mikulás" egy kb 5cm-s kis csokimikulást. El is tettem emlékbe.. Nem volt csak kb 50 ft, de VALAMI, mert Ő már akkor is teljes jogú tagja a családnak. És ha kap az anyukám, vagy a férjem, akkor szerintem a kisfiamnak is joga van a megbecsüléshez, a gondoskodáshoz. karácsonyra is kapott ajándékot, de nem 20. csörgőt, hanem olyan használati tárgyakat, ruhát, kiegészítőket, amire még szüksége volt. De ugyanúgy be volt csomagolva, mint a miénk!

Az nekem nagyon rossz érzés lenne, ha csak az egyik gyerekem kapna valakitől bármit, legyen az egy fűszál is. A gyerekem nem érdemei, vagy tudása alapján egyenlő velünk, hanem attól, mert megszületett.

Mindenki éljen meggyőződése szerint, de sok furcsaság van a világban!!

2010. okt. 22. 23:00
 19/23 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Így visszaolvasva a válaszomat, kicsit úgy tűnik, mintha csak azért vennék ajánkdékot, mert a rokonok is vesznek. Már nagyon várom a karácsonyt, már most agyalok rajta, hogy mit vegyek, hogy legyen a szenteste. Az utóbbi években nem volt egy rendes szentestém, így dupla öröm lesz. Az egyik legjobb érzés ajándékozni és örömet szerezni, még ha nem is érzékeli annyira egy baba. És a karácsony tényleg egy kisgyerekkel a legszebb, még akkor is, ha csak 1 éves.
2010. okt. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, igen mindenkinek joga van a megbecsüléshez de nálunk a megbecsülés nem az ajándék számából mérhető, vagy azt gondoljátok, hogy ha én nem veszek nem becsülöm meg a gyerekem? Én mást adok a gyereknek , azon az estén és higgyétek el nekem , jobban fog neki örülni mint egy csörgőnek, nagyobb ajándék lesz mint bármi és nem győzöm hangsúlyozni, hogy a mi családunkban nem az ajándék számít, mi felnőttek nem szoktuk megajándékozni egymást a családban csak a gyerekek kapnak , de ők is csak akkor amikor már értékelni tudják. A szeretetem megkérdőjelezhetetlen és ezt a gyerekem érzi mindennap és semmiben nem szenved hiányt, sem hétköznap, sem Karácsonykor!


Remélem mindenkinek Boldog Karácsonya lesz , én ezt kívánom nektek!

2010. okt. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!