Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is “bánta meg” az első...

Más is “bánta meg” az első pár héten, hogy gyereket vállalt? 😅 Ugye el fog múlni? Vagy mindig ilyen disszonáns érzés lesz, hogy örülsz neki, de idiótázod is magad, hogy bevállaltad?

Figyelt kérdés
Persze újra megtenném, csak erre az érzésre nem számítottam…
2023. júl. 30. 17:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Ez normális,baby blues a neve. Ha több hónap múlva sem múlik el akkor van csak gond DE mai napig egy tizedmásodpercig bennem van a "minek akartam ezt" érzés, pedig imádom a kicsit és lassan 2 éves. Mindig lesznek ilyen pillanatok,hisz fenekestül megváltozott az életed és idő ezt feldolgozni.
2023. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem meg nem normalis. Az normális hogy hu de krva nehéz, vagy de fáradt vagyok, de fárasztó időszak ez, de hogy minek akartam ezt.. A gyerekedet nézve ezt érezni.. Szerintem ez veszélyes.
2023. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
Na, az első szupermami már ide is talált...
2023. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Baby blues, teljesen normális. Én konkrétan gyászoltam a régi életemet, és nagyon erősen azt éreztem hogy bár minden olyan lenne mint régen. 2 hét alatt elmúlt ez az érzés, és azóta se jött elő, pedig már a másodikat várom.
2023. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Bennem nem volt olyan érzés, hogy ,,megbántam" egy percre sem.

Inkább ijesztő volt, olyan volt, mintha egy másik életbe csöppentem volna, ami nem az enyém, csak csinálom, amit mondanak. Erre szerintem nem lehet felkészülni. Aztán persze belejottem.

Én is most várom a másodikat, bár még nagyon az elején vagyok (5.het), elterveztem mi mindent szeretnék máshogy, aztán kiderül hogy sikerül.

2023. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen normális, baby blues, mindenkinél máshogy jön ki, nekem az elsőnél volt a megbánás ami hullamzott de szerencsére 2 hónaposn belül elmúlt a 2.nál semmi nem.volt, a 3.nál agyon aggodtam mindent, mindenen sírtam.
2023. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is ez volt, mellé még társult az, hogy a saját otthonomban sem találtam a helyem, egyszerűen zavart a baba.. Nem tudtam elengedni magam, nem tudtam pihenni, nem éreztem az a "végre egy család lettünk" érzést, meg hogy vele lett teljes a kép... Elláttam, gondoskodtam róla, de közben fogalmam sem volt, hogy fog ez működni hosszútávon.


Ez durván 2 hét volt, utána valami átkattant és jött az a rózsaszínködös érzés is. Nyugi, rendben leszel!

2023. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszi! Főleg akkor van ez, mikor sír és ordít és nem tudom mi a baja.


Mindig úgy sajnálom szegényt.


Aztán rendszerint kiderül, hogy már megint éheztetem és nem adok neki eleget enni (iszsz baba, csak hol hasfájásra gyanakszunk a felhúzkodott lábak miatt, de közben már az éhség miatt sír. Hol fáradtságra, meg már csendes refluxra és amíg ki nem derül, hogy minden rendben, teljesen ki vagyok borulva, hogy nem megy).

2023. júl. 30. 18:42
 9/32 anonim ***** válasza:
7%

Nem...

Két gyerekem van de az első 4-5 hónapban voltam az életemben a legkipihentebb.

2023. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

Amugy ha sir, tedd cicire. Bar mar elotte is figyelni kell az ehseg jeleket es ugy a legjobb (keres a fejevel, cuppog, ilyesmik, nezz utana)

Ez az igeny szerinit szoptatas, minden nyekkre mellre kell tenni. Jo, persze a pelenkajat nem art ellenorizni elotte, hogy nem kakilt-e be pl es az zavarja :)

Ha fajna a hasa vagy barmilye, sikitva vagy megnyugtathatatlanul sirna hosszu idon at.

Ezt megismered, semmivel nem lehet osszekeverni.

Nem minden baba hasfajos, az hogy huzza a labat, nem feltetlenul jelenti azt.

2023. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!