Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is “bánta meg” az első...

Más is “bánta meg” az első pár héten, hogy gyereket vállalt? 😅 Ugye el fog múlni? Vagy mindig ilyen disszonáns érzés lesz, hogy örülsz neki, de idiótázod is magad, hogy bevállaltad?

Figyelt kérdés
Persze újra megtenném, csak erre az érzésre nem számítottam…
2023. júl. 30. 17:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Szoptatas nem csak az ehseg csillapitasara van.


Esetleg nem akarod felvenni a kapcsolatot egy szoptatasi tanacsadoval? Lehet helyretenne benned a dolgokat es utana sokkal konnyebb lenne neked is a babaval.

2023. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
54%
16: nekem nem kell ismernem. A saját gyereked, te nevelted, legtöbb dologról elmondható, hogy te tetted olyanná amilyen. Tudatosan vagy tudatalatt. Ellenben ha valaki utálja a gyerekét és a háta közepére sem kívánja, abból az emberből sosem lesz egészséges lelkű felnőtt. Illetve ott már magának a szülőnek olyan lelki elakadásai vannak, amiken nem tud tudatosan felülemelkedni és belevisz a gyereknevelésbe. Nem mindenki való szülőnek, csak ezt nem mindenki méri fel a gyerek megszületése előtt.
2023. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

#22 Nekem mondjuk inkább az jutott eszembe a vàlasz alapján, hogy beteg a gyerek…


#21 köszi, de biztos nem. Már valami ilyen szülésfelkészítős tanfolyamot is abbahagytam félúton, mert annyira zavart az a szűklátókörűség ami ott volt. Pedig teljesen természetesen szültem, de ahogy ezek a tanácsadók “előadják a tutit”, azt nem bírom.

2023. júl. 31. 12:32
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom, hogy rossz tapasztalatod volt! Tudom, hogy nehez ilyet talalni, de egy igazan tamogato szakembernek nem szabadna itelkezonek, szuklatokorunek lenni.


En osszesen csak 2 honapig szoptattam, de amikor abba kellett hagynom, a szoptatasi tanacsado abszolut tamogato volt, hiszen o is latta, hogy mi a baj, nem volt annyira egyszeru a tortenet, nem valt be az, hogy csak szoptass es akkor majd megoldodik a helyzet.

En ajanas alapjan jutottam el hozza (de videken elek, zala megyeben, szoval nem tudom ez mekkora segitseg lenne, ha megirnam ki volt).


Talan neked is lennenek ismeroseid, akik ismernek valakit.

De persze megertem, ha nem. Csak lehet, hogy tenyleg sokkal egyszerubb lenne a babaval, ha esetleg kapnal segitseget, vagy legalabb csak valaki elmagyarazza, hogy mi miert lehet, miert sir almaban es stb.

2023. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

#24 Mondjuk az tényleg érdekelne :) Én most utánaolvasva csendes refluxra gyanakszok, mert néha sípolva veszi a levegőt, tekereg szopizás közben, hallom, ahogy visszanyeli amit ki akarna bukni (bukni talán 5x bukott eddig és csak kétszer nagyot), köhög ha lefektetem etetés után és időnként az orrán át jön a tejcsi (de bukni nem bukik), időnként meg csak szörcsög szoptatás közben mint akinek eldugult az orra.


Jah és akkor ehhez jön, hogy néha felsír álmában, meg szoptatás közben is, ilyen magas vékony hangon, mint akinek nagyon fáj valami. (Amúgy csak akkor sír, ha éhes, minden más esetben csak nyöszörög).


Mi pestiek vagyunk, úgyhogy Zala kicsit messze van ;).

2023. júl. 31. 12:54
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

#22

Pontosan, és erre szokták mondani, hogy rossz gyerek nincs, és egy gyerek sem születik rossznak.

Ott valószínűleg ő rontott el valamit a nevelésben..

2023. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet akar az is, nyilvan ez orvosi kompetencia, neki kene ebben segiteni.

Nalunk 3 honapos kortol sajnos refluxos lett, de az a sima volt, nem csendes, es egyertelmu tunetei voltak.


De ha szorcsog meg sipolva veszi a levegot es bukott az orran keresztul is, akkor tisztitani kene neki.

Mi is jartunk igy, en a szajjal szivos orrszivoval tisztitottam neki, ennyi eleg volt. (Nyugi, a szadba nem megy a cucc, ki van ez talalva).

A porszivos verziot ujszulottnek en meg tul durvanak tartottam, meg hat nem

Is nathas volt, csak a bukas miatt neki is volt az orraban egy kis “maradek”, de lehet akar azzal is.

2023. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
49%

26-22, a gyerek bizonyos személyiségjegyekkel születik, màr egyből szülés után látszik, melyik hogy sír, melyik mennyit sír, melyik mennyit eszik, az látszik hogyan viszonyul a stresszhez, milyen reakciót ad rá és mit érzékel annak. Csecsemősöknél is van amelyik jobban üvölt, ha bepólyálják és olyan is, amelyik löki ki a cumit, másik meg rácuppan és alszik pólyálva. Sírásra is különbözőek hangerőben és hosszra.


Alvásra is más-más ingerekre ébrednek fel. Ezek bizonyítják, hogy nem tudja az anya elcseszni, már születéskor mások. Az enyém pl mikor kijött csak gőgicsélt, nem “sírt fel” hanem halkan nyűgött, másik baba meg se mukkant, általában meg üvöltenek.


Nem az anyák cseszik el, csak kényelmesebb ezt hinni, főleg ha az életed szr, anyukádat könnyebb okolni, mint màsokat.. nekem nagyon szr szüleim voltak, nem tudtak elcseszni, iszonyúan igyekszem kitenni magamért és a gyerekem éveken át sehol nem tűrték meg és nem kedvelték se gyerekek, se felnőttek, teljesen nyilvánvaló okokból. A stressztűrése a béka feneke alatt van/volt mindig, pulzusa pillanatok alatt 200on, ideggyenge típus szegény, de nem, nem beteg, a bajának nincs kategóriája és nem látszik, csak a személyisége ilyen. Negatív, gonoszkodó, panaszkodó, mást hibáztató, erőszakos, hangos. Már babának is ilyen volt, párhónaposan ha letettem mikor nem akarta ökölbeszorított kézzel remegett az indulattól, felvettem abbamaradt egyből. Persze akkor mèg sajnáltam és csitítgattam, de ha belegondolok ugyanilyen volt. 3 hónaposan nem ette meg a kanálból a gyógyszert, csak ha anyatej volt benne(làtta melyik üvegből rakom és nem a gyógyszeres volt, hanem az anyatejes)Már kicsinek is okos volt és sok dolog zavarta és ugyanígy reagált rá.


Nem kenhetsz mindent anyákra, menj kérdezz meg egy csecsemőst, egyformán reagálnak e a kicsik az ingerekre párnaposan, már a fürdetésen bukik, van aki bírja, van aki nem. Nem tiszta lappal születnek, nem azonos esélyekkel és azonos reakciókkal, nem ugyanazokat a következtetéseket vonják le később sem ugyanabból a dologból.

2023. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

#28

Jó, azt értem.

De én azt olvastam, hogy akármilyen rossz személyiséggel születik, azt a neveléssel lehet "kordában tartani", hogy ne fajuljanak el annyira a dolgok.

Lehet, hogy igaz, lehet, hogy baromság.

2023. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
49%
Persze, kordában tartani, de attól mèg egy piszok nehèz gyereked lesz ha megfeszülsz, akiből legjobb esetben is csak közepesen tűrhető felnőtt válik, örülsz, ha nem kerül börtönbe csak szabálysértései lesznek és legalább egy ember közel fog hozzá állni valamennyire.
2023. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!