Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek az otthonlétet?

Hogy viselitek az otthonlétet?

Figyelt kérdés

Persze, biztos van olyan, aki mindig jól.

Nekem az életem értelme a kisfiam, de néha mégis megőrülök. Rettenetesen eleven, szó szerint 24 órás foglalkozást igényel. Amikor már nem bírok vele és teljesen kifáradok, akkor úgy érzem, legszívesebben elmennék egy napra valahova, csak egy kis nyugalmam legyen. Ha erre gondolok, persze bűntudatom van, mert a családom egy tagja sem meri néhány órára vállalni, mert hát ugye most van a szeparációs félelem időszaka... Már legalább 5-6 hónapja nem voltam egy percet sem Nélküle. A nap nagy részét egyedül töltöm Vele, és már rá sem ismerek a régi önmagamra. Ti is szoktatok így lenni? (Szupermamik, akiknél minden tökéletesen működik, kíméljenek...)


2008. dec. 19. 09:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Az én kislányom már két éves lesz, és szerintem sokkal könnyebb vele mint mondjuk 8h vagy akár egy évesen!13 hónapos koráig szoptattam,így én is "nélkülözhetetlen" voltam számára!Ismerem az át nem aludt éjszakákat,a fogzást,a betegségeket!Ma már eljátszik egyedül, el lehet menni vele boltba , biciklizni,megmondja mi a baja stb.!Kitartás könnyebb lesz!
2008. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
12.11-es vagyok. 13.03-nak üzenem, hogy sajnos nem mindenkinek jut olyan férj mint például nekem is. A környezetemben számos példa van rá, hogy szép fiatal pár mindkét tagja akarja a babát. Normális férj stb... Aztán amikor megszületik a baba, hirtelen megváltozik apuka, leszarja a családját, mert neki a buliban átmulatott éjszaka az nem fárasztó, csak a gyereksírástól át nem aludt éjszaka. Sajnos sok a rosz családmodell a mi korosztályunkban is. (én 33 vagyok). Tehát lehet hogy átgondolta a házasságát, de akkor még másképp viselkedett a férje. Minden ember egész élete során változik. Van aki pozitív van aki meg negatív irányban. Te sem és én sem tudhatjuk, hogy a párjaink mikor zsonganak be és cserélnek le egy fiatal nőért, aki független. Vagy hagyják csak úgy el a családjukat egyik pillanatról a másikra. Az örök házasságra és hűségre, normális családi életre nincs garancia.
2008. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
mért kell egy kérdésért lepontozni?
2008. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj miattam pontoztak le, mert én írtam azt amire válaszoltál és kérdeztél. Igazad van, csak az a baj, hogy minden jó volt szép volt 7 évig, mire összeházasodtunk. És 1-2 éve kezdett megromlani, a férjemet mintha kicserélték volna. Nem ismerek rá. :( Ha tudom előre, biztos nem megyek hozzá és végképp nem vállalok gyereket. De nem tudtam, nem tudom mennyi idő kell hogy kiismerj valakit. Mikor azt hiszed ismered, hirtelen teljesen kifordul önmagából és te csak keresed azt akit nagyon szeretsz....
2008. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Húú, lányok, nem is gondoltam volna, hogy ez a kérdés ennyi érzést előhoz mindenkiből... Nagyon köszönöm nektek a sok biztatást és választ.

Azt hiszem, tényleg nagy igazság van abban, hogy vannak nálunk sokkal nehezebb helyzetben lévők is.

Egy új kis ember születésével mindenki megváltozik, egy családon belül is. Csak a családtagok közül is kevesen értik meg azt, hogy ebben a helyzetben egy kisgyerek és az anyukája kapcsolata és érzései a legfontosabbak és őket kell ebben támogatni, nem a "saját sebeiket nyalogatni" (pl. eltávolódó apuka, sértődött nagymama, rokonok...) Mindenkinek ismerős valamelyik eset...

Hálát kell adnunk a sorsnak, hogy van egy csodálatos gyermekünk, aki csak a miénk. Mert Nekik mi vagyunk a legfontosabb, legyen bármilyen családi gond!


Azért én is igazi boldog ünnepet kívánok Nektek a kisbabátokkal! Neki ez az első karácsonya!

2008. dec. 20. 11:24
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Na ezt nem bírom megállni szó nélkül.

Mi az, hogy "csak a miénk" a gyerek? Hogy képzeled ezt? Nem a tulajdonod! Attól még, hogy csak azért szültök, mert az elb..ott életeteknek csak ez tud értelmet adni, attól még a gyereket nem birtokolhatjátok. Az ilyenekből lesznek az elvajult anyósok, akik elkényeztetett mamakedvenceit nevelnek, akik még 40 évesen sem tudnak leszakadni anyuciról, és képtelenek lesznek a normális életre! Szánalmasak vagytok mind egy szálig!

2008. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
elvaKult
2008. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Neked is minden jót!
2008. dec. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Téged csak sajnálni lehet, aki leszólod az embereket, akik lelket öntenek az elkeseredett anyukába. Te többet nem érdemelsz. Neked biztos kijutott minden jó az életben és nincs semmi rossz, csak maga az életérzés NEM! Igenis az enyém a babám én szültem én nevelem.... Nem tiltok el tőle senkit, de egy gyereket senki sem fog annyira szeretni soha mint az édesanya. Majd megtudod ha lesz gyereket, bár nem hinném, mert az olyanokból mint te csak az a fjta anya lehet, aki leszarja a gyermekét. És már 2 hetes korában bulizni jár, hogy ne csak vele legyen, van apja is meg mamája is, ne mindig az anya szoknyáját fogja. Na ez lesz a szar. És az ilyen inkább ne szüljön. Van egy-két ismerősőm akik, kb a te szinteden vannak... Sajnálom a gyermekiket, nagyon, mert az első lépéseket is az anyjuk nélkül tették meg... Na te vagy a gáz szivi...
2008. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!