Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek az otthonlétet?

Hogy viselitek az otthonlétet?

Figyelt kérdés

Persze, biztos van olyan, aki mindig jól.

Nekem az életem értelme a kisfiam, de néha mégis megőrülök. Rettenetesen eleven, szó szerint 24 órás foglalkozást igényel. Amikor már nem bírok vele és teljesen kifáradok, akkor úgy érzem, legszívesebben elmennék egy napra valahova, csak egy kis nyugalmam legyen. Ha erre gondolok, persze bűntudatom van, mert a családom egy tagja sem meri néhány órára vállalni, mert hát ugye most van a szeparációs félelem időszaka... Már legalább 5-6 hónapja nem voltam egy percet sem Nélküle. A nap nagy részét egyedül töltöm Vele, és már rá sem ismerek a régi önmagamra. Ti is szoktatok így lenni? (Szupermamik, akiknél minden tökéletesen működik, kíméljenek...)


2008. dec. 19. 09:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
:-) NEHEZEN!! :-)) Viccet félretéve, leszögezem: IMÁDOM A GYEREKEMET!!! de: senkit nem ismerek a városban, ahova nemrég költöztünk, a család/barátok messze, apuka elmegy reggel fél 7kor és hazajön este hét-fél 8. Sokszor úgy érzem, tényleg megőrülök!! 1 éves a fiam és mint a tiéd: ördög eleven, egy percre sem lehet magára hagyni, mindenhova jön velem, 24 órás a szolgálat, mert az éjszakáink sem jók... hát, ez van:-)))
2008. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a picid?Az én kisfiam 8hós és én is sokat szenvedek az itthonléttől,pedig mikor apuci hazaér mindig megyünk valamerre.Neki ez fárasztó munka után,de a babakocsiba nemnagyon marad a picike és igy kettesbe nemigazán tudunk menni.Remélem gyorsan túlesünk ezen.
2008. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

egyszer nekem is elszállt az agyam:-) annyit sirt a lányom hogy odaadtam az apjának és azt mondtam ha most nem mehetek el itthonról megbolondulok:-)

Azért lehet hogy érdemes lenne megpróbálnod legalább két órára odaadni valamelyik családtagodnak. Irtad hogy nem merik vállalni. Mondd meg Nekik hogy neked viszont KELL ennyi idő. És ne legyen lelkiismeretfurdalásod. A kisfiadnak is kell hogy más is legyen vele. Valószinű orditani fog de ha lefoglalják lehet hogy el lehet terelni a figyelmét. Muszáj lesz ezt előbb utobb megtenned (hogy rábízod másra) mert KELL.

Szoval csak bátran. A család meg értsen meg téged!! Ennyi áldozat a részükről igazán nem nagy. Nagyszülők gondolo imádják az unokát hát hajrá. Azt is megszervezheted hogy minden szerdán három órára rábizod valakire. Igy a fiad is megszokja hogy időnként nem vagy vele és intézheted dolgod. Nálam igy működik. Jön anyám és meg megyek ha akarok. ennyi igazán kell. Szoval kitartást és sok sikert!!

egy nem szuperanyuka:-)

2008. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mióta megszültem (8 hónapja!) egyszer voltam hajat festetni... Pedig itt van a közelben, de mivel anyatejes (még mindig szinte csak azt kap) és nagyon szeret enni, így bár van ki elvállalná a felügyeletet, nem tudok elmenni.


Szerencsére a kislányom nem igényli a 24 órás foglalkozást, tudok főzni, mosni, takarítani, stb.

Nekem az önálló vásárlás hiányzik :) Mivel nem a belvárosban lakunk, sajnos elég messze (mármint bkv-val messze) van minden és mivel 3 óránként kaja party van, így nem lehet nézelődve vásárolni, max. berohanunk-kirohanunk-hazarohanunk etetni. Úgyhogy a karácsonyi ajándékok többségét neten rendeltem, amitől olyan hiányérzetem van, hogy az csak na.

Szeretnénk majd kistesót (vessen meg a nép haragja!) vele nem fogom elkövetni azt, hogy csak cici semmi más. Mert bár imádok szoptatni, egy kicsit terhes, hogy nem tudom mindenhol megszoptatni. Úgyhogy a majdani kistesó majd ismerni fogja a cumisüveget IS, napi egy kajcsit abból fog kapni. Mert a lánykám nem ismeri a cumisüveget, pohárból iszik.

Én azzal nyugtatom magam, hogy egyszer ennek a korszaknak is vége...

2008. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok mint az első hozzászóló.

Most úgy érzem,kicsit belefáradtam a gyes-be.És nekem is bűntudatom van miatta.Igaz,és már a 3-ik babámmal vagyok itthon,aki 6 hós,a középső 3 éves,a nagyobbik már nagy.Rám csak mostanában tört rám,hogy annyira jó lenne néha máshogy,dolgozni vagy rendszeresen társaságba járni..stb..

Mosr nagyon betárva érzem magam,teljesen beszűkült számomra a világ.A férjem sosincs itthon,rengeteget dolgozik utazik,reggel 6 körül elmegy,és este éjszaka jön.

Olyan jó lenne néha,ha valaki vigyázna a kicsikre,és nekem is lehetne magamra időm,amikor csak magammal lehetnék elfoglalva.De azzal is beérném,ha lenne társaságom,mert tulajdonképpen a gyerekeim nem zavarnak,csak az egyedüllét,de az nagyon.Mondjuk van,hogy anyukám elviszi néha a két nagyobbat,akkor meg hiányoznak nagyon.

2008. dec. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Az én kislányom 7,5 hónapos. Öt hónapos korában jöttek már a fogai, és elkezdett mászni. Ülni még nem tud. A szeparációs félelem már nála is tart, olyan szinten, hogy a tápit még csak elfogadja az apjától, de a kanalas kaját csak tőlem. A férjem váltó műszakban 12 órázik nappal éjjel. Egyedül vagyok ma is. Segítségem senki, mert nincs senkink. Ráadásul elég komoly betegségeket hozott ki nálam a szülés, ezért le is vagyok gyengülve stb... Úgyhogy maximálisan megértelek. Imádom a kislányunkat és a párom tökéletes férj és apa, de problémák mindíg vannak. Anyagi stb... A házaséletünk gyakorlatilag nulla, mert durva szülésem volt, és a belső szakadásaim hegei még mindíg fájnak. Akkor tudok főzni, vasalni bevásárolni ha a párom itthon van. Meg éjjel. Mert a kislányom is állandó figyelmet igényel. Nagyon eleven kisbaba és minden érdekli. Kimászik utánam a szobából a konyhába stb... Két szobás panelben élünk úgyhogy én is a négy fal között élek. Ráadásul beteg is lett a babám és öt napig ki se vittem. Az evés egy tortúra mert rossz evő, és hát mióta mászik nem is "ér rá enni" Most is csak azért tudok írni neked mert elaludt. Tegnap egész nap mentünk minden felé és hát ő egy mobil bébi. Minden hová visszük hiszen nincs senki akire ráhagyhatnám. Már azon agyalok hogy hogyan fogom megsütni a sütiket karácsonyra de már kitaláltam, hogy éjjel amikor a párom itthon van. Lehet kidőlök szent estére. Amit színtén egyedül kell töltenem a kislányunkkal mert a párom éjszakás lesz és délután ötkor már megy el dolgozni. Félek is mert két éve mióta meghalt anyukám meg gyakorlatilag mindenkim egymás után, szóval azóta még nem töltöttem a szentestét egyedül. De bízom benne, hogy a kisbabám majd lefoglal és talán nem zokogom végig az estét. Nagyon nehéz néha, de ha kétségbe esek mindíg arra godnolok, hogy ő még kisbaba neki rám van szüksége és ő nem kérte hogy megszülessen. Ilyenkor megölelem, és olyan sok erőt ad nekem, hogy elfelejtem hogy fáradt vagyok stb.... És jönnek azért a barátnőim is. Van hogy egyszerre esenk be, de nem bánom, hiszen akkor ők babáznak és közben beszélgetünk. Az is kikapcsol. Egy luxuxom is van, hogy műkörmöt tetetek fel. Ettől kicsit nőbbnek érzem magam. Hiszen itthon kinek öltözzek ki? Persze ha sétálni megyünk dobok egy kis sminket de ennyi. Néha olvasgatok is, bár attól mindíg álmos leszek:) És a netezés is kikapcsol kicsit. Sok mailt kapok a barátainktól azokat is egy héten egyszer tudom megválaszolni. Szóval ezektől az apróságoktól is fel tudok töltődni. Biztosan neked is vannak ilyen kis apró örömeid a babódon kívül. De én is van hogy kibukok. Olyankor kisírom magam, persze csak úgy hogy a babóm ne lássa és ne is hallja. Attól hogy te is kibuksz még nem vagy rossz anya vagy ilyesmi. Hidd el a "szuper" anyukák is ugyan úgy kibuknak mint mi csak ők velünk ellentétben ezt nem merik bevállalni, elmondani. Ne legyen bűntudatod mert az kihat a lelki állapotodra amit meg megérez a kisbabád. Próbálj kicsit lazítani ha apuka néha otthon van. Menj el egyedül sétálni egy kicsit vagy dőlj le és csukd magadra az ajtót. Neked is fel kell töltődnöd valahogy. Tudom a féjeink sokat dolgoznak de a babát közösen vállatuk, nekik is vannak otthoni kötelezettségeik. Én mindenben számíthatoka férjemre, de mi az átlagosnál összetartóbbak lettünk, a sok baj és tragédia méginkább összekovácsolt minket. Megtanultuk értékelni az élet apró örömeit is. Remélem neked is segítőkész párod van mert az sokat jelent. Az is jó dolog hogy ide leírtad az érzéseidet, mert legalább kiírtad magadból. Meg ugye tél is van. Nyáron többet lenn tudtunk lenni a babával, több anyukával taliztunk, velük is dumáltam, de most télen ez nem így van. Én Pécsett élek, de olvasom, hogy falun méginkább elszigeteltek a kismamik. Ha gondolod priviben megírom a mail címem és levelezhetünk. Ha ez segít neked egy kicsit. Én azt tanácsolom, használj ki minden pillanatot amivel egy kicsit feltöltődhetsz, beszéld ezt meg a pároddal is, és nyugodj meg. Ne emészd magad azért mert néha kifáradsz. Tudom sovány vígasz de nem vagy egyedül. Békés meghitt ünnepeket nektek. És fel a fejjel:)
2008. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszi, lányok, hogy írtatok! Jó azért hallani, hogy valaki megérti... 8 hónapos a kisfiam, és nagyon korán kezdett mindent csinálni, így minden hely veszélyes a lakásban. Napok óta esik az eső, így "be is vagyunk zárva...". Azt, hiszem, tényleg meg kellene próbálni egy-két órára kikapcsolódni és anyukámra, vagy a férjemre bízni a babámat...
2008. dec. 19. 10:47
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
nekem szerencsére sokkal jobb a helyzetem. igaz nagyon igényel az 5 hónapos kislányom, mégis nagyon jól elvan a nagyszülőkkel, barátokkal. így szerencsére ott tudom hagyni. de nekem is sokszor van ilyen hogy meg tudnék bolondulni. nehéz helyzet igy is, bár én a lábatok nyomába nem érek :)
2008. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek! Nekem 5 hós a kisfiam és max 10 percig játszik el egyedül, szinte egész nap mellette kell ülnöm. Örökmozgó, eleven gyerkőc, akit imádok, de néha én is azt érzem, hogy szeretnék 1-2 napra elmenni valahová. Én is csak akkor tudok egy kicsit magammal foglalkozni, vagy elmenni pl karácsonyi ajándékokat vásárolni, ha a férjem itthon van, vagy esetleg néha anyukámat is megtudom kérni, hogy vigyázzon a kicsire. Az a pár óra is sokat jelent, amíg kicsit mászkálhatok, nézelődhetek, aztán persze muszáj sietni haza a szoptatás miatt.

Viszont amikor rám mosolyog a kis kópé, akkor mindig elszáll a fáradtságom! :-)

Kitartás!

2008. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Hú, csajok, ezt megkönnyeztem...
2008. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!