Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek az otthonlétet?

Hogy viselitek az otthonlétet?

Figyelt kérdés

Persze, biztos van olyan, aki mindig jól.

Nekem az életem értelme a kisfiam, de néha mégis megőrülök. Rettenetesen eleven, szó szerint 24 órás foglalkozást igényel. Amikor már nem bírok vele és teljesen kifáradok, akkor úgy érzem, legszívesebben elmennék egy napra valahova, csak egy kis nyugalmam legyen. Ha erre gondolok, persze bűntudatom van, mert a családom egy tagja sem meri néhány órára vállalni, mert hát ugye most van a szeparációs félelem időszaka... Már legalább 5-6 hónapja nem voltam egy percet sem Nélküle. A nap nagy részét egyedül töltöm Vele, és már rá sem ismerek a régi önmagamra. Ti is szoktatok így lenni? (Szupermamik, akiknél minden tökéletesen működik, kíméljenek...)


2008. dec. 19. 09:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam mégcsak 4 hónapos, de nagyon lefoglal.Minhez kell ám, hogy anya ott üljön és persze nálnuk elkoptak a barátok, a nagyszülők meg szinte sosem voltak. Ez az eső nekem is betett, még sétálni sem tudunk, meg ha sétálnánk is már hideg van nem merek vele órákig kint lenni. Rmélem ez nem lessz rosszbb, de lassan egy lve itthon vagyok, mert veszélyezetett terhes voltam, jó lenne, hogyha lennének barátok, de mindenki azt hisz , hogy zavar, nem értik meg, hogy jól jön az emberi szó!!vagy csak kifogás...Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
2008. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
54%
Van közöttetek győri?
2008. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, sokan járunk hasonló cipőben, csak legtöbbször még mi magunk is azt meséljük az ismerősöknek, hogy milyen édes, ügyes a gyermekünk. Ami természetesen igaz is, csak mellette ott van, hogy milyen nehéz is közben.

Nekem 7 hónapos a babám, szintén anyatejes, bár szépen kezd már gyümit és főzeléket is enni. Szintén örökmozgó, már nem lehet magára hagyni, mert mindent szeretne felfedezni... és hát most ez a "dolga". :)


Az egyik anyuka írta, hogy a szoptatás miatt nem tudja a karácsonyi vásárlást sem elintézni. Nálunk tökéletesen működik az, hogy elindulunk és amikor szopcsi idő van, akkor irány a plázában lévő pelenkázó, ahol szék is van, vagy rosszabb esetben a mozgássérült WC (ide fér be a babakocsi). Amikor kész vagyunk, mehet tovább a nézelődés vásárlás. A BKV-zás valóban nem egyszerű, de egy-egy nem otthonülős délutánért megéri nekiindulni.

Nálunk a férjem szokott néha vigyázni a picurra. Így jutok el hetente egyszer tornázni, néha fodrászhoz, kozmetikushoz. Igaz, ezeket este 6-7-8 körülre és két evés közé időzítem, mert ő sem ér haza a munkából hamar. De megéri és neki is öröm ilyenkor együtt hancúrozni a kiscsajjal.

Nekem egyébként heti néhány óra szellemi tevékenység és a hozzá kapcsolódó felnőtt társaság hiányzik legjobban, de ezt talán még nehezebb megoldani.

2008. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is hasonlóan "jó" a helyzet. mikor dolgoztam, szinte mindenre jutott idő munka után, ment a főiskola, a háztartás, a nagyobb gyerek nevelése...stb. azt hittem, ha mad megszületik a baba tengernyi időm arad mindenre, nem kell majd kapkodnom, a sulit is szépen befejezem, több idő jut majd a nagyobb gyerekre is, és ez lesz a legcsodálatosabb időszakunk. peeeeersze!! a napok csak jönnek egymás után, mindent halogatok, tologatok, nem érem utol magam, soha semmi nincs meg időre. a barátnők tőlünk is elmaradoztak, nagyszülők eddig se foglalkoztak velünk, eztán sem viszik túlzásba. mi kertvárosban lakunk - persze tömblakásban -, elég messze vagyunk a városközponttól, jó időben gyalog félóra séta, de iyen időben ki sem lehet mozdulni. tömegközlekedni nem tudok egyedül. nálunk elöl van csak felszállás a buszra, ami ugye babakocsival lehetetlen. szóval amig felpréselem magam a buszra hogy lyukasszon a sofőr, ki marad a picivel lent? inkább ki sem próbálom. van kocsink, de nekem nincs jogositványom. én férjem is egész nap dolgozik. nehéz a bezártság. ilyenkor télen egyébként is depresszivebb az ember, én már alig várom a tavaszt, a jobb időt, addigra nagyobb lesz a baba is és a lehetőségeink is kiszélesednek, legalábbis én nagyonnagyon ezt remélem.
2008. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én pont a minap tettem föl hasonló kérdést...és nagyon megnyugtatott,hogy nem csak én érzek így néha.Igaz az mi babánk csak 7 hetes,de 1.gyerkőc lévén nulla tapasztalattal nagyon nehéz.Apuka szintén reggel megy este jön,hétvégén meg hadd éljen a hobbijának-gitározni megy,akkor esténként megint egyedül a Bendegúzzal.és hát a név kötelez :-)

Mi is a nyáron költöztünk ide,senkit se ismerünk,hiába lakunk a papival 1 telken,ő sincs itthon-és ha át is jön,elkezdi a hisztit a kicsi-és már megy is.És sajnos ez nem segítség.Szüleim meg Szlovákiában laknak-így ők se jönnek mindig.Pedig anyu elbírna vele!Pont azon "mérgelődtem",hogy még egy szemöldök igazítást se tudok beiktatni,arról meg ne is beszéljek,hogy nincs semmi divatos kicsit nőcisebb ruhám.Amiben újra NŐ lehetnék.

És most nem kell megbotránkozni,IMÁDOM a kisfiam,mindent megadnék neki.....DE NEKEM IS KELL ÉLNEM!!!

Tehát próbáld valakire rábízni a gyerkőcöt és mozdulj ki.Kell az a kis traccsolás,szépítkezés...levegőváltozás,hogy feltöltődjünk,és megújultan megint ANYÁK legyünk!

2008. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú történetet én is megkönnyeztem....

Sajnos én is elég rossz helyzetben vagyok. 11 hós a babám, válunk a férjemmel, ő egyáltalán nem megértő. Azt hiszi egy gyerek mellett tengernyi az időm és nem érti mit hisztizek néha ha kicsi egyedül akarok lenni, vagy el akarok menni vásárolni, vagy a nagyszülőkhöz. Csak kikapcsolódni kicsit. Mindig azt mondja minek akarsz, van egy kisbabád, maradj vele otthon. Hát igen és fásuljak el, bolonduljak meg. Imádom a törpém, most csak ő van nekem, napról napra jobban szeretem őt és mindent meg fogok neki adni ami csak erőmből telik, még ha egyedül is kell maradnom. A férjem eljár szórakozni, olyan 2-3 hetente, szépen átver és discózik, én a kicsivel alszok, vagy éjszakázok, mert a fogak megviselik és kb óránként felsirdogál éjjel is, tehát nem könnyű, de én még olyan kor is megzabálom, mikor alig alszok valamit. Csak úgy beül sörözgetni, gondol egyet és már megy is. Nem támogat, nem kedveskedik, nem bújik hozzám, nem puszilgat, nem kedveskedik semmivel. A babaszeretem hatalmas és ő is imád engem, mindig hízeleg, olyankor belekönnyezek a boldogságtól. A férjem fel se kel hozzá, még akkor se ha pl fürdök, szerintem úgy tesz mintha nem hallaná, mert kizárt hogy a síró babára nem ébred fel. Elvárja hogy mindig legyen kaja, kitakarítva, mosva, minden este szex, vagy még több.... Ami nekem is oké, de ha hulla vagyok...

Ő a kicsivel max fél órát van egyhuzamban, aztán kivonja magát alóla. Azt mondta elege van belőlem, meg a családomból, akik segítenek, mert anyukám az aki eljön és tudok takarítani nyugodtan, vagy bevásárolni. Az anyósom csak behuppan a fotelba napi rendszerességgel és elvárja hogy vele dumáljak, jópofizzak, rohangáljak a kicsi után, max a székébe beteszi és úgy beszél hozzá. Tehát nem könnyű, de túljutunk rajta remélem.

A szüleimnél vagyok mostanában, már több mint egy hete és ő csak 2-szer nézte meg azóta. Az anyósomék egyszer se. De a szüleim támogatnak mindenben és a tesóim is, ők adnak erőt ezen túljutni. Asszem én is becsavarodnék néha, ha nem volnának. Én se voltam nélküle szinte semmit, de nem bánom, csak néha türelmetlen vagyok. Olyan utálom magam, mert az én kicsi életemnek csak én vagyok az akit feltétel nélkül szerethet, mert az apját hiába akarja, ha ő nagyon rá se hederít, telefonon érdeklődik csak a hogyléte felöl. És egyszer se kérte menjek haza és legyünk újra együtt. Ő bulizgat, csavarog, alszik amikor akar, tévézik amikor akar.... Biztos jobb ez, mint ea gyereksírás, a hízelgés, hogy látod napról napra fejlődni, hogy szoptatod és imád a ciciden lógni, vagy megsimogat, odabújik hozzád.... Ezek leírhatatlan dolgok és ő ebből kimarad. :(

Gondolj arra, nemsokára felnő és akkor majd nem igényel téged annyira mint most, nem puszilgathatod meg olyankor amikor akarod, mert tiltakozik. :) Én nem bánom, hogy mindig vele vagyok, már el se tudom képzelni nélküle a napjaimat, ha alszik hiányzik. Néha kimozdulni viszont szükséges.

Kellemes ünnepeket nektek csajok. És kitartás.

2008. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

Na, én most bőgök....

Már nem is olyan nagy gond, hogy nincs befestve a hajam...

2008. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is elpityeredtem.

Egyik anya sem érdemelne ilyet, mint amit az előző válaszoló írt.

Nekem még nem született meg a kislányom, de így előre csak annyit, hogy nekem ezekhez a történetekhez képest mesés a helyzetem és jó is volt, hogy elolvastam őket és nem fogok nyafogni, mert lehetne rosszab is!

Mindekinek sok-sok kitartást kívánok, és hogy szeressétek azt kis csöppséget, aki bearanyozza az életeteket!

2008. dec. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát te az én soraimat könnyzted meg én meg a te soraidat. Nagyon erős nő vagy és mindne tiszteletem a tiedé, hogy így helytállsz ebben a kritikus időszakban. Nem gondolom azonban, hogy az életedet társ nélkül fogod leélni, hiszen vannak olyan férfiak is akik elfogadják a szeretett nőt a gyermekével együtt. Kívánom hogy minél előbb megtaláld a TÁRSAD és boldogságban szerető családban élhessetek a kisbabáddal.
2008. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
34%

a 92%-os hosszu válaszolótól kérdem: nem gondoltad át a házasságodat? ne haragudj ne akarlak megbántani de nem ugy tűnik hogy számíthatsz a férjedre. anyósodat meg inkább hagyjuk:-(

(a harmadik vagyok)

2008. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!