Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MI a véleményetek a Rota...

MI a véleményetek a Rota vírus elleni védőoltásról? Régen híre sem volt ilyennek. Szerintetek érdemes oltatni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem igen.nővérem csecsemőápolós és elég csúnyákat mesélt.szerintem megéri beoltatni.
2010. szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
NEkem a védőnőm sem nagyon támogatta, nagyon drága, és számos más olyan vírus van, amitől hányást hasmenést kaphat a baba. Minden ellen nem lehet beoltani a gyerekeket. A rotát azért tartják veszélyesnek, mert a sok hányástól hasmenéstől kiszáradhat a gyermek, de ez szerintem odafigyelés kérdése, és ha már úgyis annyira beteg mindenképpen orvoshoz kell vinni!!!
2010. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem oltattam be a kislányomat. A nagyoknál még szó se volt erről az oltásról, a betegségről se hallottunk soha... Én rákérdeztem a dokinkra,mit mond róla, érdemes-e oltatni. Ő azt mondta, hogy a környéken az utolsó 4-5 évben nem volt rotás megbetegedés, emellett hányós hasmenéses betegséget a rotán kívül majd 100 vírus okozhat, azok ellen meg nem véd a Rota "oltás". Persze, hogy kioltat és ki nem, azt mindenkinek magának kell eldöntenie, főleg, hogy a szer sem olcsó.
2010. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A rotának 32 törzse van, az oltás pedig csak 2 ellen véd. Így felesleges.
2010. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
NEM
2010. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyermekem van és egyiknek sem adattam be,feleslegesnek tartom.Drága is,meg ez mellett nem is injekció formájában kapják a picik,hanem úgy itatják meg velük,amiért plusz 1000 forintot ki kell fizetni az orvosnak.Akkor miért ne itathatná meg az anyuka a picurral?Úgyhogy kész vagyon,mire megkapja mind a hármat a baba.
2010. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

IGEN! Nem érdekel, hogy a rotának csak 2 törzsére jó, ha csak 1 re lenne akkor is beadatnám. Régen nem volt rota oltás de régen nem volt penicillin sem, attól a betegség még létezik és én azon vagyok , hogy amit lehet kivédek.

Kíváncsi lennék ha ingyen lenne mennyivel többen adatnák be!

2010. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

ha ingyen lenne akkor SEM!

h1n1 is ingyen volt nekünk, azt sem adattuk be!

lesz@rom az ilyen marketinges oltásokat, ez csak reklám, mert nekik erre van pénzük!

2010. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Gyermekgondozó vagyok,nagyon sok gyermeket ápoltam,akik elkapták a rotát,és hát nem kivánom senkinek,hogy ezt átélje a gyermeke.Ja és 2-szer én is elkaptam tőlük.
2010. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én beadattam, mert a barátnőm gyerekét a Heim Pálba kezelték napokig. Senkinek nem kívánom, amit átéltek. Akkor megfogadtam, ha nekem gyerekem lesz tuti be fogom adatni bármennyibe is fog kerülni. Van orvos, ápoló, csecsemő intenzíves ismerősöm mindegyik beoltatta a gyerekét. Nem véletlenül. Mindenki maga dönt.
2010. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!