Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemaradtunk a rota vírus...

Lemaradtunk a rota vírus elleni védőoltásról, mert félretájékoztattak. Nagyon el vagyok keseredve! Hogyan előzhetem meg hogy elkapja a vírust a babám?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudtuk fél éves korig beadható, és kiderült hogy mégsem. Pedig szívesen kifizettük volna, hogy megelőzzük a bajt. Egész nap bőgtem ,féltem a babám, most mi tegyünk ezután, le kell mondani mindenről, ahol közösségben van, pl. babaúszás, babajóga stb, hogy legalább 2 éves korig ne kapja el? Akik szintén nem adatták be valami oknál fogva, hogy előzik meg bajt?
2009. febr. 25. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
ez melyik oltás? mert a rotát féléves korig lehet.
2009. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

És aztán nem viszed bölcsibe, oviba és suliba?

A rotavírus nem halálos, kis hasmenés, hányás, és túl lesz rajta.

Én be sem adattam neki, a doki szerint nem sok jelentősége van, szinte minden gyerek átesik rajta, főleg böcsliben , oviban.

Kívánom nagyobb gond soha ne legyen az életetekben!:-)

[link]

2009. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A rotavírus elleni oltás 2 db-ból áll. A két oltás között min. 4 hétnek kell letelnie. A második oltást kell féléves kora előtt beadatni.

2009. febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóak igaza van,mennyi idősek vagytok? Mi múlt hónapan kaptuk meg az elsőt,ma a másodikat,3-án leszünk 6 hósak!
2009. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok, csak a fiam az ölemben ült és nem tudtam írni. Szóval ő koraszülött volt , kis súllyal és senki nem mondta 2 éve hogy van ez az oltás. De mi már 8 hónaposan jártunk babaúszásra és 1 éves korától a Balatonra és strandra egyfolytában. Semmi baja nem volt soha és az ismerőseink között sincs egy baba sem aki átment volna ezen a betegségen.
2009. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ismerek olyan kislányt, aki még bölcsis, és már 2szer elkapta. nem lett semmi baja, kicsit hasmenése volt és kész. nem kell ettől a rotától annyira beparázni:))

igaza van, aki írta, h nem nagy dolog. kicsit túl van kampányolva, és ezen az oldalon meg a teljes fevorit a rota oltás, ami kicsit nevetséges, mert nagyobb a füstje mint a lángja...

szóval nyugodtan nyugodj meg:))

2009. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azt mondta a védőnő, hogy annyira nem fontos ez az oltás, hiszen látja rajtunk, hogy tiszták vagyunk. Ha mégis elkapná a baba, figyelünk rá, tehát egyből kórházba kerülne, így nem tudna kiszáradni sem. Anyukám óvónéni, ő is azt javasolta, hogy azt a pénzt inkább költsük másra, mert nem annyira jellemző ez a betegség. És nem biztos, hogy pont a rotavírustól fosik-hányik a baba, lehet az már vírus is.

Próbálj meg nem pánikolni, figyelj nagyon a babádra, és akkor nem lehet baj!!!

2009. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Én sem adtam be. Némi ellenálló képesség kell, hogy immunis legyen. Ha elkapja, majd kikeveredik belőle! 7,5 hónaposak vagyunk, makk egészségesek, járunk babaúszásra. Mégcsak egy kósza náthánk sem volt eddig.

Anyósom orvos, ő sem javasolta.

Egy 7,5 hós manó anyukája

2009. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Egyébként 20 heetes a babám, és ma azt mondta a dokinéni, hogy ilyenkor már nem ad igazán védettséget az oltóanyag, ezért nem javasolná. Kidobott pénz lenne. De korábban mindenféle infót kaptunk, tőle is meg a védőnőtől, meg innen-onnan, azért alakult így hogy későn kaptunk észbe hogy ezt már el kellett volna kezdeni legalább az első adagot. Anyósom meg óvónő, de remélem nem hoz semmi vírust az oviból.
2009. febr. 25. 20:08
 10/10 anonim ***** válasza:

SZia!

Az én lányom volt rotás 9 hónaposan. Mi sem adattuk be, nem javasolták.

Egyszer hányt, és inkább hasmenése volt, de az nagyon sok és bűzös-nyálkás.A láza hirtelen lett 39,5, rohantam vele az ügyeletre, de inkább a láz miatt, mert nagyon sírt és megijedtem, nem tudtam mi baja. Ő sokat ivott,nem hányt, de enni nem akart egy nap, de nem kellett infúzió, csak megfigyelés volt (egy nap kórház)inkább. Aztán diétás kaja pár napig (krumpli, répa, csirkemell).

Én örülök, hogy átesett rajta, mert állítólag az első ilyen fertőzés a legdurvább, utána könnyebben viseli, majd.

Amúgy most sem adatnám be, és lehet most be sem mennék vele, mivel már tudom mit kell csinálni.

De, ha pici baba akár 2 szer hány és nem visz be folyadékot, akkor irány a kórház, mert nagyon hamar ki tudnak száradni, és infúzió kell, hogy visszaállítsák az ionháztartását!

Minket a láza és a sírása ijesztett meg inkább, de nem csak minket, mert a dokik is furcsálták a sikítozását, meg is vizsgáltak rajta mindent, mivel nem tudták miért csinálja.

Aztán utólag mi már rájöttünk, hogy nagyon fáradt volt és elege volt, meg amúgy is kicsit hisztis:-), és azért beteg is volt picikém.

Ez 11 hónapja volt.

Remélem segítettem.

2009. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!