Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a rota...

Mi a véleményetek a rota vírus elleni védőoltásról?

Figyelt kérdés
Holnap kellene beadatnom, de nem tudom mit tegyek. Megmondom őszintén kicsit sajnálom rá a pénzt, mert az árából legalább 9 csomag pelenka kijön. Sőt hallottam olyat is hogy van aki beadatta és ugyanúgy elkapta a kisbabája, hogy kórházba került. Meg persze ki biztosítja, hogy nem betegszik meg a beadása után. Ha olyan fontos és nélkülözhetetlen injekció akkor miért nem ingyenes? Szerintem ebben van valami politika is. Mit gondoltok?
2011. szept. 20. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem nélkülözhetetlen, de biztos hasznos. más részről: van benne nagy adag üzlet is.

én megpróbáltam nem gondolni az árára, de beadattam. azon az alapon, hogy volt ennyi félretett pénzünk és mire költsem ha nem a gyerekre. de én is aránytalanul drágának tartom

2011. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom is megkapta a védőoltást!Akkor egy hétig többször volt hígabb széklete védőnő tanácsára kapott normaflort egy hét után hogy az oltás hasson.Az orvos azt mondta ennek ellenére más betegségtől lehet hasmenése de már egy ilyen "járványt" megúszott!Nekem meg az apjának minden percben futni kellett ő meg egyszer hányt és olyan volt mintha mi sem történt volna!Az ára valóban sok de bízzunk benne hogy megéri!Jó egészséget kívánunk! :)
2011. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon eltérőek róla a vélemények. Egyet viszont tudnod kell: a rotán kívül legalább 50 vírustörzs létezik, ami ugyanolyan panaszokat okoz, mint a Rota.. Ezek ellen viszont nincs oltás. tehát tényleg védve lesz a babád ettől, de más hányós-hasmenéses betegséget ugyanúgy elkaphat. Az meg, hogy a gyerekorvosok nagy része nem is javasolja, mondhat valamit. Mivel nagyon pici korban, kanalas orvosságként kapják, így arra sincs biztosíték, hogy a baba lenyeli és nem bukja vissza nagy részét... Az ára meg valóban nem csekély.
2011. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

igen, a gyerekorvos elmesélte, hogy ez egy elég komoly hasmenéses hányásos betegség. Az átlagosnál sokkal intenzívebbek a tünetetek. Ezt úgy értsd, hogy fél órán belül ötször teszed tisztába. Kiszáradás veszélye könnyen fennáll. Nem akartam ennek kitenni a babát.

Sima hasmenéshez volt szerencsénk, az se túl kellemes, főleg szegény babának

2011. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi is beadattuk mindkettőt.Igaz, érvágás volt a családnak de a gyerekorvosunk javasolta is, amellett, hogy figyelmeztetett:ettől még fog elkapni hányós-hasmenéses vírusokat és elképzelohető, hogy magát a Rotát is, de enyhébb lehet a lefolyása és talán nem fog kórház6ba kerülni infúzióra.

Gondolkodtunk mi is sokat, hogy egy talán miatt érdemes-e egyáltalán beadatni és olvastam durva mellékhatásokról is (gyomorgörcs, sugárban hányás, migrén egy pici babánál ezek elég durvák!), de hál'istennek semmi nem volt, csak aluszékonyság:)

Valahol azt is olvastam, hogy egyetlen vakcina 500 ft-ból kijön, így a gyógyszergyártók elég durva pénzt keresnek rajta.De mivel ez a szülőnek lelkiismereti kérdés és nem kis propaganda áll mögötte, úgyis beadatja aki teheti.

Én nem bántam meg egyenlőre, bár még csak 8,5 hós a lányom, eddig nem volt beteg.

2011. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez ugyanolyan téma, mint a bárányhimlő elleni oltás. Ezek gyerekbetegségek, amin át kell esniük, és kész. Ha én beadatnám ezeket, azért tenném, mert annyira sajnálom, mikor beteg, hogy a szívem majd' meghasad...

Viszont az áruk nagyon borsos, nekünk nem is fért volna bele a keretbe.

2011. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak nem adattuk be, a dokinéni sem javasolta, mert nem jártunk vele közösségbe. Amikor kórházba került más okból kifolyólag, több kicsi és nagyobb gyermek volt bent rotával. Rettegtem, nehogy még azt is elkapja, van nekünk épp elég bajunk. szerencsére megúszta, nem úgy az unokatesója, aki 1 hétig volt infúzión.

Kislányunk most 5 hónapos, Őnála nem sokat gondolkodtunk, jövő héten viszem a 2. adag beadására. Neki már a dokinéni is ajánlotta, mert a nagy hazahozhatja az oviból.

2011. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

eü kártyára vettem, beadattam


de máskülönben is m beadattam volna, szerncsére yilenekn nem kell spórolnunk


-ez olyaan, hogy vehetsz 10-15 ezer ft-os cipőt és 3 ezrest is, kinek mire van pénze

-ehetsz minőségi kaáját és "gazdságos" xart is


ezért ajánlott oltás!!

2011. szept. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a kislányomnak a kötelezőkőn kívül a prevenárt és az agyhárgyagyulladás ellenit adattam be.A rotát és a bárányhimlőset nem.Hallottam olyat is hogy beadatta és utána ugyanúgy elkapta a gyerek.
2011. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én beadattam. Szerncsére a munkáltatóm fizet egészségpénztárba is utánam, így azon a számlán szépen "összespóroltam" az árát. De tényleg nagyon drága.

A bárányhimlő ellenit is meg fogja kapni, egyrészt, mert a kisfiúknál csúnya szövődményeket tud csinálni, másrészt mert apa nem volt bárányhimlős és felnőtt korban megint csak elég veszélyes lehet.

2011. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!