Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnád a petedonor szerepét...

Vállalnád a petedonor szerepét, ha közeli rokonod kérne meg rá?

Figyelt kérdés
10 hós a babám, de sógornőméknél már hét éve nem jön össze a gyermekáldás. Már szóba jött az a lehetőség is, hogy donor petét termékenyitenének meg a férje spermáival. S ha szerezne donort, ez már lehetséges is lenne. De én nem tudnám elképzelni, hogy ott nőljön fel a szemem látára, tudnám, hogy ő az enyém. Önzőnek érzem magam emiatt, de hál istennek még nem kértek meg.Bizom benne, hogy összejön nekik egy saját.
2010. aug. 31. 14:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
én is adnék. meglepődtem milyen többségben vannak a nemmel válaszolók. nem tartom önzőségnek (Téged sem), egyszerűen amikor elolvastam a kérdést olyan evidensen igen volt a válaszom, hogy meghökkentet a sok nemleges válasz. /2 gyerekem van/.
2010. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Soha.Kizárt dolog!
2010. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy h hogy a sógornőd,mert ha a fiútestvéred felesége,akkor az vérfertőzés,mivel ez ugye olyan,mintha testvéreknek lenne gyermekük(mivel az apa a bátyád v öcséd).Ha viszont a férjed testvére,akkor ilyen szempontból nincs gond.Ezért volt lényeges a kérdés.
2010. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
49%
Én segítenék persze.
2010. szept. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem!!!ha én hordom ki, akkor ő az enyém.és amúgy se szülnék más kedvéért, ahhoz túlságosan fájt a szülés.szerintem nem is várhatja ezt el senki a másiktól.
2010. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
47%

Peteadományozásról volt szó, nem szülésről!

Az "aki anya, tudja miről beszélek"-re most már kénytelen vagyok reagálni. Igen, anya vagyok, kétszeresen is. Nem más, én nevelem a gyerekeimet, de igen, besegítenek a nagyszülők. Nem hiszem, hogy egy ilyen jellegű kérdést megint a jó-anya rossz-anya témakörre kéne levezetni...

Egyébként pedig nem szült nő nem is lehet petedonor.

2010. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nem béranyaságról van szó, hanem csak petedonorságról! Tehát az én petéimet temékenyiték meg, s azt ültetnék be lombikprogram után a sógornőmbe. De nekem még igy is nehéz lenne látnom a kicsit, mert szerintem mindig bennem élne a tudat, hogy ő valamily szinten az enyém, még ha nem is énhordanám ki, s nem én szülném meg. Kedves utolsó: nme értem nagyon mire irtad, hogy rossz anya, jó anya. Mármint én? Vagy a sógornőm? Szerintem elég baj az, ha ilyen dolgokra szorul valaki, s nem ez dönti el, ki milyen szülő lesz. Vagy mire értetted?
2010. szept. 7. 15:02
 38/40 anonim ***** válasza:

Dehogy is :)

Arra írtam, hogy nem attól lesz jó vagy rossz anya valaki, ha adna/nem adna petét, a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz! Egyik-másik válaszból az jött le nekem, hogy aki adna, az nem jó anya. De lehet, hogy csak én értelmeztem így...

2010. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Azért jött le így, mert sokan összekeverik a petesejtdonorságot (amikor leszívják valaki petesejtjét, lombikban megtermékenyítik, és visszaültetik egy másik nőbe, aki kihordja) a béranyasággal (amikor kihordod és megszülöd más gyerekét). Az elsőt vállalnám, a másodikat természetesen nem. Ha lenne lánytesóm, akkor elgondolkodnék, hogy talán neki, de mivel öcsém van csak, így nem merülhet fel.

Petesejtet adnék a sógornőmnek. Tudom, hogy macera, de megérdemlik ők is a boldogságot, és nem hiszem, hogy úgy tekintenék a gyerekre, hogy az enyém. Talán közelebb állna hozzám, mint más rokon gyerek, de a saját fiamat sem azért szeretem, mert közösek a génjeink, hanem mert kihordtam, megszültem, és most a szemem előtt nő fel.

A petesejtadományozástól is legfeljebb az tartana vissza, hogy a sok kellemetlenség után nem is biztos a siker. A Nők Lapjában volt egy ilyen sztori nemrég, ott sem jött össze végül.

2011. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Rippeléknél sikerült!
2011. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!