Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha van spermadonor, akkor van...

Ha van spermadonor, akkor van petedonor is? Hogy lehetek petedonor?

Figyelt kérdés
Nem a béranyagság érdekel, csak a peteadás. Miknek kell megfelelni? Ezért fizetnek? Ha igen, akkor ennyit kapok egy petéért? Ez erkölcsileg helyes dolog ugye (mert végülis jótékonyság... pénzért xD)?
2008. dec. 11. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2008. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, Magyarországon nem törvényes a petével kereskedni, max adományozni lehet közeli családtagnak pl lánytestvérnek, ahol nem jön össze a baba, de azt is csak akkor, ha neked van már gyermeked. Esetleg a feketepiacon vagy külföldön próbálhatsz jótékonykodni.
2008. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na várjatok! Ezt nem értem! Az előttem szóló vagy nagyon buta, vagy én vagyok hülye az egészhez.


Ugye mindenki tudja, hogy létezik az a rendszer, ahol spermát adnak bizonyos egészséges férfiak, akik ezért ellenszolgáltatásként pénzt kapnak! Mivel ők nem sérülnek ezzel SEM ETIKAILAG, sem testileg, ezért nincs benne kivetnivaló!


Fordított esetben a nőknél ez már etikai kérdés?? Miért is?? Mi minden hónapban elveszítünk egy petesejtet(jah és nem sírunk utána, hogy istenem most egyel kevesebb van),


ami másnak esetleg még jól jöhet, mert neki nem adatik meg az a lehetőség, hogy gyermeke legyen!


Szóval, hogy is van ez?? A férfiak nem sérülnek, a nők igen?? Na akkor ez meg diszkrimináció. Veszekedjünk ezen... Kész.....

2010. jan. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A pete csak adományozható. Kereskedni nem lehet vele, szóval pénzt nem kaphatsz érte. Én speciálisan épp keresek donort mert sajátom elfogyott (gondolom). Az Index-en lehetett olvasni a Ciris-ről hogy náluk fizetnének az adományozóknak de fel jelentették őket. Tehát, adományozhatsz ha még nem vagy 30-35 (van ahol 30 és van ahol 35 a korhatár) és már van gyermeked. Én ennyit tudok róla.
2010. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!