Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnád a petedonor szerepét...

Vállalnád a petedonor szerepét, ha közeli rokonod kérne meg rá?

Figyelt kérdés
10 hós a babám, de sógornőméknél már hét éve nem jön össze a gyermekáldás. Már szóba jött az a lehetőség is, hogy donor petét termékenyitenének meg a férje spermáival. S ha szerezne donort, ez már lehetséges is lenne. De én nem tudnám elképzelni, hogy ott nőljön fel a szemem látára, tudnám, hogy ő az enyém. Önzőnek érzem magam emiatt, de hál istennek még nem kértek meg.Bizom benne, hogy összejön nekik egy saját.
2010. aug. 31. 14:46
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
0%
biztos hogy nem mennék bele, úgyhogy tuti nem veled van a baj:-)
2010. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
65%
Én azon a verzión elgondolkodnék(magyarországon szerintem nem lehet egyébként)hogy a petémet levegyék és beültessék a másik illetőbe.Tehát sem a megtermékenyítés,sem a kihordás nem az én testemben történne.DE ezt a világon egy embernek tenném meg:az IKERTESTVÉREMNEK!De remélem ilyenen még csak gondolkozniuk sem kell,bár ők még most keztek el zöld utat adni a babának.Nekem már van egy kétéves kisfiam és 29h.kismama vagyok
2010. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
0%
keztek=kezdtek
2010. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
0%

Már írtam korábban, hogy nem..

ám aki azt írta, hogy csak az ikertestvérének tenné meg, elgondolkodtatott. én is megtenné, de csak a húgomnak. de még így is nagyon-nagyon átgondolnám, és inkább arra biztatnám, hogy próbáljon meg minden egyebet, ez csak az utolsó lehetőség legyen.

a sógornődnek saját petéje sincs, amit meg lehetne termékenyíteni??

2010. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Én lennék donor! Hiszen nem Te szülöd meg a gyereket. Nem csak attól vagy anya, hogy vannak petéid. Hiszen ott van az a 9 hónap, és az azt követő szoptatás.Igen genetikailag a Te gyereked lenne, de valójában nem. Egy dolgot viszont nem értek! A sógornőd a férjeden keresztül a sógornőd, vagy fiú testvéred van? Mert ez a része nem mindegy.
2010. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
42%
nekünk volt két sikertelen lombikunk, aztán végül mind a két lányoim spontán fogant, de amikorm ég úgy tudtuk, hogy nem lehet gyerekünk, akkor én is gondolkoztam ezen a donor kérdésen. AKor teljesen magától értedőd volt, hogy ha csak ez a megoldás maradna, akkor kérnék a testvéreimtől. DE! Most, hogy már van két gyerekem, semmi képpen nem kérnék és nem is adnék senkinek. Mindig úgy néznék arra a babára, hogy ő az enyém és sajnálnám, hogy nem én hordtam ki, nem én nevelem. Béranya sem lennék és nem is vennék igénybe ilyet...ha legális lenne sem.
2010. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Nem vállalnék ilyet.

Nekem egy ismerősöméknél nem termel a szervezete a csajszinak petesejtet,és már többszőr is próbálkoztak mindenféle dologgal.. Náluk az a megoldás,hogy a doki szerzett donort,és egy idegen petéjét fogja majd megkapni.

2010. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Elolvasva a válaszokat, akkor én vagyok a kivétel.

Természetesen adnék a húgomnak, ha neki semmiképpen nem lehetne. Számomra ez nem kérdés, pont azért, mert tudom, hogy milyen anyának lenni, a testvéremet nem fosztanám meg ettől az érzéstől. Inkább az "enyémet" nevelje fel, mint egy honnan tudjuk honnan, kitől származó gyerkőcöt. Bár azt gondolom, hogy a gyerek nem tulajdon, így nem lehet sem az enyém, sem a másé. Arról nem is beszélve, hogy csak a fele "az enyém".

2010. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és azért csak a húgomnak, mert legjobb tudomásom szerint csak lánytestvérek adhatnak egymásnak, illetve egyenes ági nőrokonok. Bár ezt lehet, hogy rosszul tudom...
2010. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
70%
Utána néztem, rosszul tudtam :)
2010. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!