Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok csak ilyen "felelőtl...

Én vagyok csak ilyen "felelőtlen etetés terén"?

Figyelt kérdés
Itt néha szerintem olyan túlzásokat olvasok hogy csuda! Gondolok itt arra hogy állandó kérdés az első éves szülinapi torta hogy milyen legyen hogy ehesen a gyerek belőle, meg kölesgolyókat etetnek a babákkal meg babapiskótát csak 10 hónapos kor után. A tehéntejről nem is beszélve hogy szerencsétlen gyerekek még 2 évesen azt sem tudják mi az! Az én babám 10 hónapos és szinte mindent eszik, nem csinálok belőle próblémát ha az unokatesó chipséből megeszik pár darabot vagy győri édes kekszet ad neki apa vagy krémtúrót vagy szinte bármit! Én látom csak így vagy vagytok még páran?
2010. aug. 24. 15:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
60%
én azt adom neki, amit jónak látok és szívesen meg is eszi. 7 hónapos, nem adok neki darabosat, mert nem eszi meg, kiköpi. ahogy a krumplit és a tejpépet is. én is azt gondolom, hogy ebben a pár hónapban, amíg még én döntöm el, mit eszik, legalább egyen nagyjából egészséges dolgokat. nem járok biopiacra, főleg mert nálunk nincs, de házi gyümölccsel etetem néhány kertes ismerős jóvoltából. nem adok neki kólát, csokit, pacalt és chipset, ezekkel bőven ráér még. szerintem mindenki tegye csak, amit jónak lát, utólag úgyse tudjuk meg, mi lett volna, ha... engem olyan nagyon nem érdekel egyébként, megnéze ugyan a táblázatokat, de sokszor teljesen ellentmondóak.
2010. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
51%

Az én gyerekem etetéséért én felelek a Tiedért meg Te. Még szerencse!


Bár én is igyekszem a lehető legegészségesebben táplálkozni és a gyereket is így etetni, lehet számomra ezért furcsa, hogy egy 10 hónapos kisbaba chipszet eszik!?!?!?!


Ha már kiírtad a kérdést elmondom a véleményemet! Hangsúlyozom ezt a magánvéleményem ettől még mindenki azt etet a gyerekével amit akar!


Az első év igen meghatározó egy kisgyerek életében, minden szempontból. Ilyenkor még nagyon fejletlen a bélflórájuk ezért nekünk szülőknek kell biztosítanunk annak helyes fejlődését! (Hát ennek a chips nem biztos hogy használ) Amennyiben nem helyesen fejlődik a bélflóra a gyerek sokkal fogékonyabb lesz a betegségekre. em véletlenül van annyi emésztési problémákkal, meg mindeféle allergiával, nyavajával küzdő ember a szüleink, vagy akár a 30-40 éves korosztály között!

Na én ezt szeretném elkerülni, és ha lehet a gyereket is megkímélni ettől!

Egy 1 év alatti gyereknek semmi szüksége szintetikus, agyon tartósítószerezett élelmiszernek csúfolt valamire!


Azt még megértem,ha valaki a saját ételükből szed ki a babának, nade ez a chips, ne haragud de totál kiakasztott! Még az én 2,5 évesem is csak max 2× kapott, miután elmúlt 2 éves!

2010. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
56%

Én betartom a mai előírásokat. Nem véletlenül találják ki őket azt hiszem. Sokan elfelejtik, hogy lehet, hogy nagyanyáink ezt és azt csinálták, csak akkoriban a csapvíz ihatóbb volt, a levegő tisztább volt és sorolhatnám.


Én a babámnak egészségtelen dolgot önszántamból nem tervezek adni. Majd ha kérni fog, adok neki csokit - de addig nem. Szerintetek, amikor egy baba kinézi a szánkból a chipset, csokit, pudingot, stb azért van, mert azt akar enni? Még azt sem tudja mi az. Szerintem csupán eszünk, ezért ő is enni akar, teljesen természetes. Ilyenkor adok neki olyat, amit neki is lehet enni és együtt eszünk.


De mindezek ellenére mindenkinek szive joga másképp tenni.

2010. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
35%

Utolsóval egyetértek.


Kedves kérdező, tégy egy próbát. Gyújts rá egy cigire a babád előtt. Ki fogja nézni a kezedből. No, odaadnád neki, csak azért, mert nézi? Ugye hogy nem? Akkor más, számára felesleges és káros dologgal miért tömöd? Csak mert étel és kinézi a szádból?

2010. aug. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
50%
15:18-as vagyok. Akkor kihangsúlyozom hogy KÓSTOLTA ezeket az ételeket és nem ezeken él!Van némi különbség!
2010. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy egyedül mert én 6 hónapos kora óta adok neki MINDENT,főzök neki a saját kertemből a saját állataimból.Egyedül édességet nem eszik.

Tartsuk tiszteletben a másik oldalt is.

Én azért nem aggódom mert ezen a téren mind az orvosok,nővérek,védőnők egymás ellen beszélnek ők sem tudják mi is a jó.

Ösztönösen cselekedj.

2010. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
74%

Én megpróbáltam betartani az ajánlásokat, egy esetet kivéve. Hat hónaposan megkínáltam tejpéppel amitől olyan allergiás rohamot kapott, hogy ügyeletre kellett vinni. Kiderült, hogy tejfehérje allergiás. Szóval az én "szerencsétlen" gyerekem nem tudja, mi az a tej. De éppen ezért nem is hiányzik neki, ahogy a joghurt és tejcsoki sem és őszintén szólva nem hiszem, hogy szerencsétlennek érzi magát.

Bizonyára nagyon sok dolog van amit te sem kóstoltál még, ezért nem is hiányzik. Egy baba esetében ráadásul nem arról van szó, hogy valamit soha nem fog enni, hanem csak arról, hogy pár hónappal később.

2010. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk rohanva fejlődik a gyerek, kevésnek éreztem a tejem, na nem tápiért rohantunk. Kértem Apát hozzon valami 4hó hamit, azt nem mondtam almát max. Na a 4hónapos fiunk sütőtök-sárgabarack-sárgarépát kapott először, és nem egy kanállal, üvöltött a többiért, hát kapott.

14hónapos most, 7hónaposan, két foggal kiflit "rágot" sonkával, iszik dobozos gyümölcslevet, virslit is hónapok óta, imádja a párizsit, 9hónaposan tejes őszibarack levest evett, joghurtot 6hónaposan kinézte a számból azóta eszi danon k&f. És képzeld ekcémás volt 2-3hónapos kora között, azóta hogy mindent eszik teljesen hibátlan a bőre.

2010. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
36%
Szia! Az én babám nagyon hasfájos volt, ezért nagyon óvatos voltam a hozzátáplálásnál.Emellett igenis érdekel, hogy mit adok a babámnak. Biztos sokszor túlzásokba esem, de én így érzem jól magam.:-) Inkább sütök magam a fiamnak minthogy bolti sütit vegyek, inkább veszek normális túrót és joghurtot és keverek bele gyümölcsöt és nádcukrot minthogy bolti krémtúrót és joghurtot vegyek. Szívesebben adom a kölesgolyót mint a chipset. De ez az én döntésem, az, hogy Te mit adsz az pedig a Tiéd! 21 hónapos a babánk de még nem kapott tejet, mert tudom, hogy nem esne jól neki,és egész éjjel fennlenne. Ja és a szülinapi tortába is rizstejet tettem. :-) Én ilyen vagyok Te pedig amolyan. Mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja!:-)
2010. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Látom itt vita lett, én nem ezt akartam! Csak kiváncsi voltam a válaszok arányaira. Azt leszögezném hogy nem chipsel tömöm ahogy az egyik kedves válaszoló írta hanem 3-4 darabot megkóstolt, ez szerintem két különböző dolog. Én tiszteletben tartom más etetési elveit. A szerencsétlen gyerek jelzőt tényleg nem bántóan írtam csak ez már tényleg túlzás!!! hogy némelyek 2 évesen mégcsak azt sem tudják mi az. Nem azokra a babákra gondoltam akik már esetleg születésüktől allergiásak rá. De nekünk a gyerekorvos mondta hogy egy évesen már be kell vezetni mert pont azért lesz rá allergiás mert már nem tudja megszokni megemészetni a szervezete. 1 éves kor után ajánlott max. napi 2,5 dl. Mindenesetre köszönöm válaszaitokat!
2010. aug. 24. 20:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!