Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok csak ilyen "felelőtl...

Én vagyok csak ilyen "felelőtlen etetés terén"?

Figyelt kérdés
Itt néha szerintem olyan túlzásokat olvasok hogy csuda! Gondolok itt arra hogy állandó kérdés az első éves szülinapi torta hogy milyen legyen hogy ehesen a gyerek belőle, meg kölesgolyókat etetnek a babákkal meg babapiskótát csak 10 hónapos kor után. A tehéntejről nem is beszélve hogy szerencsétlen gyerekek még 2 évesen azt sem tudják mi az! Az én babám 10 hónapos és szinte mindent eszik, nem csinálok belőle próblémát ha az unokatesó chipséből megeszik pár darabot vagy győri édes kekszet ad neki apa vagy krémtúrót vagy szinte bármit! Én látom csak így vagy vagytok még páran?
2010. aug. 24. 15:06
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
30%
Én azt hiszem valahol a kettő között vagyok!Az én fiam 8 és fél hós és bizony kóstolt már olyat amit "elvileg"még nem lehetett volna!Pl.Danette puding Szívecske puding kinézte az apja szájából!Adott neki belőle és én nem estem kétségbe! Semmi baja nem lett!Vagy bacon szalonna tejföl és még sorolhatnám....De azért próbálok a korának megfelelő ételeket adni neki!
2010. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem sem kell ekkora ügyet csinálni belőle. Az én négy hónaposom eszik mindenféle zöldséget-gyümölcsöt, és més husit is, passzírozva. Tejterméket azért nem adok neki, mert nagyon kipattogott, mikor én ittam tejet (és szoptattam). Egyébkénbt meg csak mostanában csinálnak ekkora ügyet belőle, és egyes anyukák meg tudnák ölni a másikat mert az hamarabb kezdte a hozzátáplálást, mint ők. Egy generációval korábban nem volt ilyen vita ebből, nem lehetett tápszert sem kapni, az az anyuka akinek nem volt teje, bolti tehéntjet adott a babájának, kamillateával hígitva. És mindenki jól van, köszöni szépen.

Felelőtlenségnek meg azt tartom, ha pl. elmész otthonról, és egyedül hagyod a babát egy órára, vagy a 6 éves tesójára bízod a kicsit, stb. Az, hogy egy tíz hós gyereket nem csak almával etetsz, az nem felelőtlenség szerintem.

2010. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
80%

(Kedves utolsó!

Kicsit szélsőségekben gondolkozol. :o)

Egyébként nem tudom, hány éves vagy, de a férjem, aki 33, tápszeren nőtt fel, és úgy tudom, nem ő volt az első ilyen gyerek.)


Kedves kérdező!

Szerintem ez nagyban alkati kérdés is, hogy ki mit bír. Ha a családodban jó "parasztos bélésű" emberek vannak mindkét ágon, és senkinek semmi baja, akkor valószínűleg szerencsések vagytok, és jó eséllyel a te gyermeked is "bármit bír" majd.

Nálunk a családban mindkét ágon mindenki allergiás legalább egy, de inkább több dologra.

Hogy a tejre térjek ki, a lányom éppen azért nőtte ki az allergiáját három éves korára, mert nulla tejet és tejterméket kapott egy éves koráig. (Az allergia már szoptatás alatt kiderült)

Ha pl. hányna a gyermeked a tejterméktől, vagy órákon át fetrengene hasgörcsben, akkor valószínűleg Te sem adnál neki, csak mint fentebb írtam, szerencsések vagytok.


Egyébként apósom is "úgy tudta", hogy "parasztbéllel" született, és 50 évesen lett allergiás a tejtermékekre, brutális módon, úgyhogy most szinte semmit nem ehet, és a zsíros ételektől is WC-re kell rohannia, pedig világ életében házi kosztot evett.

Szóval nem lehet tudni, mit hoz a jövő.


Jó egészséget Neked és családodnak!

2010. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a vedonom azt mondta, hogy a babanak 8 honapos korara azt kell enni amit mi eszunk csak ne sozzuk meg hanem inkabb sozzunk utanna mi magunknak miutan kivettuk neki a reszet es, ha lehet ne cukrozzunk neki. Tehen tejjel nyugodtan lehet fozni neki 7 honapos koratol csak innia nem szabad nagy mennyisegbe (inni csak 1 eves kora utan ajanlotta). Husit mar mondta 6 honapos kortol. Lisztel valo fozest is ajanlotta 7 honapos kor utan. Azt mondta nyugodtan hasznaljak tejfolt, tejszint szinten 7 honapos kor utan az etelebe es tesztat is. Mogyorot, apro magvas gyumolcsoket (pl malna), mezet es szensavas edes uditoket tiltotta meg szigoruan 1 eves kor alatt de semmi mast. Nekem meg azt is mondta, hogy tojast is nyugodtan adhatok neki jol megfozve 7 honpos kor utan es etelbe is hasznalhatom neki, ha jol at van sutve. Engem nem nagyon erdekel, hogy ki hogyan eteti a babat mert ra hallgatok, hozza fordulok ha barmi gond van vagy tanacs kell. Kaptam egy nagy listat amin rajta van minden gyumolcs, zoldseg, hus, tojas...., hogy mit mikortol lehet. En ezt nezem es e szerint etetem a babat. Otletekert viszon szeretek idejarni erre az oldalra. De en nem akadok ki azon, ha valaki koran ad tejet, tojast, hust... A mai vilagba eligazodni ezen kesz orulet. Nincs ket egyforma velemeny.
2010. aug. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
56%

Én csak a magam esetéből tudok kiindulni, hogy mindkettő szopott, csak a koruknak megfelelő ételt ették, de azért szép kis ekcémás foltjaik lettek. Most mindkettővel tej és mogyoródiétán vagyunk, remélem kinövik. A családban nincs ételallergiás. Tehéntejet nem ittak.

Mindenki azt etet a gyerekével amit jónak lát, de kívánom neked, hogy te ne fedezd fel a kis foltokat a gyereked testén, és hogy éjjel ne kelljen 3-4 alkalommal hintőporozni éjjel, mert annyira viszket. Addig amig ilyen probléma nincs nem tudja az ember, hogy milyen érzés, hogy egy csokit nem tudsz venni neki, amiben nincs mogyoróféle, vagy tejtermék.

2010. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
20%

15:51-es!

Én Erdélyben nőttem fel, és 35 éves vagyok. Nálunk nem lehett kapni semmit, de konkrétan SEMMIT. Ha meg nagy ritkán érkezett valami a boltba, patikába, akkor az kb 3 darabot jelentett, és nyilván nem a "pór nép" juthatott hozzá. Szóval mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, és azt ad enni neki, amit jónak lát (vagy ami van), de én kicsit túlzásnak tartom ezt a mai trendet pl. mikor a kolléganőm magán kívül üvölt nekem, hogy miért adtam a 4 hónapos gyerekmnek almát, mert fél éves koráig vizet sem szabad. Ami túlzás, az túlzás. Nem azt mondom, hogy 3 hónaposnak pörköltet kell enni nokedlivel, de az én véleményem az, hogy kicsit el van túlozva ez az egész hozzátáplását kérdés mostanában.

2010. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
25%

Én is valahol félúton vagyok. 7 hós, 4 hósan kezdtem lassan a hozzátáplálást, mindent eszik, amit szabad neki. De nem estem hanyatt, amikor az apja megnyalatta vele a fagyiját (2x hozzáérintette a gyerek nyelvéhez). Adok neki hippes teát, édes löttyöket (persze ami neki való, hippes, nestlé-s gyümilevek),(én sem iszom magában a vizet, csak ha muszáj, bár ő issza).

Nem hinném, hogy 1 falat danettől, vagy bármitől baja lenne, ha amúgy nem érzékeny rá (pl. ha allergiás a dióra, akkor az 2 évesen is kijönne, ha akkor kóstolná).

Na mondjuk akkor hanyatt estem majdnem, amikor anyósom kérdezte, h nem-e adom oda a sült (fűszeres) csirke combjának a csontját, hogy had rágja. Hát nem adtam, nem kutya....

2010. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
56%
Te gyereked,te felelősséged,te lelkiismereted.Az enyém meg az enyém,és nem érdekel ki mit tart túllihegettnek.Nem akarok később azon tépelődni,h mégse úgy kellett volna,most tudom,h mindent megtettem amit tehettem.Nem esett nehezemre,kibírtam azt a pár hónapot.Előtte van egy egész élet,h ilyen sz@rokat egyen ha akar.
2010. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
37%
Engem inkább az idegesít fel, amikor bizonyos anyukák azért nem adnak egy fajta ételt a picinek, mert ők sem szeretik. Hát hogy lehet már így gondolkodni? Az egyik ismerősömnél nincs otthon tej, mert ő nem szereti. Megkérdeztem,hogy hallotta-e már, hogy a tej egészséges (jó minőségű házi tej), és azért a gyereknek adhatna. És még ezeregy dolgot nem ad a gyereknek. Az én anyósom nem szereti a zöldségeket. Tényleg kb. 3-4 fajta van, amit megeszik. Ettől függetlenül a páromék mindent megesznek, meg is főzte nekik anyós mindig. Sőt a mai napig megfőzi, attól függetlenül, hogy nem eszi meg!
2010. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
13%
Kedves 15:18-as, Danette puding, Szívecske puding, bacon és tejföl 8 és fél hónaposan? Ezzel nem a kettő között vagy. :)
2010. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!