Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a névről?

Mi a véleményetek erről a névről?

Figyelt kérdés

Salamon


Mi,és milyen tulajdonság jut eszedbe erről a névről?


2010. aug. 20. 00:37
1 2 3 4 5
 41/42 A kérdező kommentje:

Először is a Salamon nevet nem magyarságtudatból adtuk a kisfiúnknak!


Másodszor,azért írtam,hogy olvasd vissza a kommentemet,mert már korábban is írtam,hogy NEM zsidó név a Salamon!Hiszen akkor az összes Sára,József,stb is az lenne!


Harmadszor, egyáltalán nem akadtam ki,amikor azt írtátok,hogy ezért,vagy azért nem tetszik a név!

Hisz ezt kérdeztem,ez igaz!

De amikor a tettünket állítottátok be "butaságnak" például,azt azért kikérem magamnak!

Igen,azt kérdeztem,hogy mi jut róla eszedbe,nem pedig azt,hogy amit tettünk az számodra jó,vagy nem!

(És nem is azt,hogy hogy lehet becézni...)


Egyetlen mondatomban sem írtam azt,hogy azért adtuk a Salamon nevet,mert ezzel ki akartunk tűnni,vagy mert "különlegessé" akartuk tenni a gyereket!

Számunkra mindenhogyan a legkülönlegesebb a világon!

(Azonban ne felejtsünk el valamit: "Nomen est Omen")


És végezetül nem hiszem,hogy rossz szülők lennénk azért,mert nem akartunk olyan nevet adni a gyerekünknek,amit ha kiejtünk valahol,vagy 30 gyerek fordul oda...

A választásnál az volt az egyik szempont,hogy ne legyen elterjedt név,és ne legyen szappanopera név sem!

Aki tudja a jelentését,és az eredetét (héber,nem egyenlő a zsidó névvel! ),az megérti ezt!


Mindenkinek köszönöm , aki a kérdésre válaszolt(függetlenül attól tetszik-e neki a név,vagy nem)!

2010. aug. 25. 19:35
 42/42 A kérdező kommentje:

Ja,és mielőtt bárki is elkezdené,nem szoktam pontozgatni!

Hülyeségnek tartom...

2010. aug. 25. 19:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!