Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a névről?

Mi a véleményetek erről a névről?

Figyelt kérdés

Salamon


Mi,és milyen tulajdonság jut eszedbe erről a névről?


2010. aug. 20. 00:37
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Ritka,különleges név.

Tetszik bár az én szempontom az volt mind a 2 gyerekemnél hogy ne a neveik legyenek különlegesek,hanem ők maguk:))

2010. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon tetszik!

én is gondolkodtam rajta, de a páromnak nem tetszett, így nem ezt választottuk, de ha lesz még fiunk, ismét elő fogom hozni.

nekem is a bölcsesség jut eszembe elsőként, és számomra komoly, férfias név. ismerek egy már felnőtt Salamont, őt Sasának becézik egyébként!

sok boldogságot kívánok!

2010. aug. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik. És félő, hogy később csúfolódásra ad okot a neve. Bár ennyi erővel sok nevet lehetne kizárni, de a jövőjére is gondolni kell.
2010. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem vagytok zsidók,akkor én semmiképpen nem adtam volna neki ezt a nevet.Egész életére megbélyegzed ezzel,de ezt nem rossz értelemben írom (ki milyen érzelmekkel viseltetik a zsidóság iránt),csak azt fogják róla gondolni h az,és magyarázkodhat majd.Nem akarom a politikát idekeverni,de ahogy most állunk a Jobbikkal..nem tudni mi lesz még itt..butaság volt.

Amúgy ez meg olyan,mintha magyar szülők azt a nevet adnák a gyereküknek h Abdullah..Egyébként gratulálok!

2010. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez jut eszembe: "Bölcs Salamon mondá vala, hangos fingnak nincsen szaga" :D

Bocsi :D Nem bántásként írom :)

És gratulálok, hogy volt merszed nem szokványos, gyakori nevet adni! Az én fiamnak is régies, ma már igencsak ritka neve van :)

2010. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Szép név, de én sem adnám a fiamnak. A fentiek miatt. Amúgy nem ortodox zsidó név, hanem biblia eredetű.

És tényleg volt egy Salamon király, aki nagyon bölcs volt.

Kívánom, hogy a te kisfiad is bölcs és bátor legyen. Na és egészséges és nagyon boldog. :-D

2010. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nalunk a ferjemnek tetszik ez a nev.En nem vagyok erte oda raadasul a barati tarsasagunkba van egy Salamon igy lebeszetem a ferjemet.

De szerintem jol valasztottatok.Nekem mindig David kiraly fia,Salamon kiraly jut eszembe kinek Isten azt mondta,hogy barmit kerhet Salamon pedig bolcsesseget kert es Isten nem csak bolccse tette de gazdagga es hatalmas uralkodova is :)

2010. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

"Amúgy ez meg olyan,mintha magyar szülők azt a nevet adnák a gyereküknek h Abdullah.."


A Salamon név héber eredetű,éppúgy,mint: a Dávid,Ábel,Ádám,Dániel,Gábor,János,József,Máté,Mátyás,Mihály,és még sorolhatnám!Csak nem olyan elterjedt,mint az előzőek...

Egyébként eddig bárkinek említettük a nevét,mindenkinek Salamon,a bölcs király jutott róla eszébe!


Egyébként bármilyen nevet lehet gúnyolni!

2010. aug. 20. 22:28
 19/42 anonim ***** válasza:
Csak nehogy Slomónak becézzétek...:DDD
2010. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Ha elolvastad volna az előző kommenteket,nem írtál volna ilyent.

Mint már említettem,nem szeretem becézni a neveket!Nekem a Tamás Tamás,a Zoltán Zoltán,a Salamon pedig Salamon!

2010. aug. 20. 22:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!