Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a névről?

Mi a véleményetek erről a névről?

Figyelt kérdés

Salamon


Mi,és milyen tulajdonság jut eszedbe erről a névről?


2010. aug. 20. 00:37
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ!

Akkor is,ha tetszik,meg akkor is ha nem :)


Azért kérdeztem,hogy zsidók vagytok-e,mert korábban minden válaszadó ezzel jött,hogy majd "magyarázkodhat"...


A Dávid,Tamás,Ádám,stb nevű gyermekek szüleitől is ezt kérdezik??

Ugyanis ezek is HÉBER eredetű nevek,pont úgy,mint a Salamon!

Csak ezek nem tucatnevek...


Gratulálok egyébként mindenkinek a babájához! (Attól függetlenül,hogy különleges,nem hétköznapi,vagy "tucatneve" van-e! )


Szép napot! :)

2010. aug. 25. 10:58
 32/42 anonim ***** válasza:
az hogy egy zsidó név :D
2010. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Na, látom te se tudsz olvasni...


Olvasd el az előző kommentemet te...!

2010. aug. 25. 12:37
 34/42 anonim ***** válasza:
Nem attól lesz egy szülő kratív h nem szokványos nevet ad a gyermekének..Ha én azt adom h Radiátor,akkor én kreatív leszek?Az nem itt kezdődik..Az biztos h feltűnő neveket soroltok fel,amit a legtöbben szóvá fognak tenni..ez ezzel jár,ezt választottátok,ez tetszeni fog nektek is..Vannak ízléstelen és ízléses nevek is..Az Örs,Hunor,Salamon,Bátor,Bajnok,Mózes miegyebek nekem még az ízléses kategóriába tartoznak bele.De mikor vki Luke-nak,meg Anakinnak,Amonnak egyebeknek szeretné hívni a gyermekét,ám tegye,de nekem ezek már nem férnek bele.Hangsúlyozom,ez csak az én véleményem,senkit megbántani ezzel nem szeretnék.A szülészeten volt egy szülésznő,idősebb volt már,jótét lélek,de mindenki rajta röhögött,mert úgy hívták h Kis Virág Szirma.Ez azért már elég gáz..
2010. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék a gondolatsoromhoz,hogy addig rendben amíg kisbaba az a gyermek,hisz egy baba mindig szép,édes,stb,elég neki a nevével kitűnni a többi közül.Csak azért 1-2 év múlva,mikor bekerül egy intézménybe,oviba,iskolába,a gyerek dolga már nem csak az h szép,meg aranyos legyen,ott már neki is teljesítenie kell.Nem lesz már elég h a nevével tűnjön ki,mással kell ezt megtennie,magatartásával,éles eszével,okosságával..bizton állíthatom,h nincs szánalmasabb és röhejesebb,mint amikor egy buta gyereket még a tetejében Amonnak,meg Anakinnak hívnak,vagy egy bűn rossz gyereket Bajnoknak..Ha ezeket a neveket választottátok,tessék erre vigyázni,a nevelésében kreatívnak lenni,őt MAGÁT különlegessé tenni,de jó értelemben.Természetesen hiszem,h ez így lesz,semmit nem vonok kétségbe!
2010. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Szerintem az Örs, Hunor, Salamon, Mózes Bajnok, Bátor nevek egyszerűen csak nagyon ritkák, ennyi. És egy szülő nembaj sztem ha ilyen ritka nevet választ, és ezzel kicsit ki akar tűnni a sok divatnévet kapott kisgyerektől. Attól, hogy valakit Salamonnak, vagy Mózesnek- stb. hívnak, attól még valószínűleg, nem különlegesebb gyerek, mint egy Bence, és ráadásul egy Bence nevű gyerknek lehet kreatívabb anyukája, mint egy Bátonak... :-)

Nekem tetszenek ezek a ritkább nevek, és az előttem szólóval is egyetértek, falnak megyek a Kevin, Benett,Luke és hasonló nevektől - főleg nevetségesek, amikor ilyen tucatvezetéknév mellé vannak rakva... pl Szabó, Tóth....

De hát mindenki olyan nevet ad a gyerekének, amilyet csak akar!

2010. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
11:53 vagyok. Te olvasd el inkább a saját kérdésed. Azt kérdezted mi jut róla eszembe. Elolvastam a válaszokat, de nekem a Salamon névről az jut eszembe, hogy zsidó család vagytok. Nem kell ezen kiakadni, te kérdeztél...
2010. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

OFF


Ha már itt tartunk senki nem akarja esetleg a gyermekét Jézusnak hívni??

2010. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék a 14.53-ashoz.Nem kell ezen mindig így kiakadni,tudomásul kell venni,h vannak tradicionálisan zsidó nevek,nem csak az eredetük miatt,hanem mert a zsidó vallásúak szokták főleg-persze nem kizárólag,én is tudom- adni őket,évszázadok óta.Ilyen a Salamon,Benjámin,Sára,Ráchel,Ábrahám,...A kérdés az volt,h kinek mi jut eszébe a névről-és többünknek ez.Természetesen tisztában vagyok vele,h ennél jóval több héber eredetű név van,de azok többsége már annyira elterjedt a többi vallás követői között is,h nem ilyen egyértelmű a az ember első gondolata velük kapcsolatban.

Kérdeztél,fogadd el azokat a válaszokat is,amik nem tetszenek.

2010. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Majd elmúlik ez is..15 évvel ezelőtt ment a Dallas,akkor mindenki "Dzsoninak" meg Pamelának akarta hívni a gyerekét.Pár évvel ezelőtt a "Hoséarmando" volt a sláger.Ma mindkettő nevetség tárgyát képezi.Ma meg ez a nagy magyarságtudat..Akárhogy is nézzük,ezek divatnevek,melyek pár év múlva nem állják meg a helyüket..Nem vagyok Bence,meg Máté-párti de egy általános magyar nem tucat név,még 20 év múlva is viselhető név lesz..
2010. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!